Ескурзия до Малта

  • 3 228
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 605
Жабо, Ще говоря малко на иzуст, работила съм в тур. агенция, не съм ходила. На остров Малта има само един плаж с пясък, Голден бей. Ина4е на остров Комино имало 4удесни плажове.

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
В Малта няма плажове, поне по моите разбирания.
Всичко е скали, камънаци.
По-подходящо е за скуба дайвинг, отколкото плаж.

Хич не ми харесва Малта.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Била съм за Нова година. Преди 5г. Много мръсна страна. Хотелът ни така и не беше почистен както трябва. Ресторантите бяха с мушама вместо покрива по масите. Иначе за самите забележителности нище не казвам - достойни са за гледане.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 952
Малта според мен не е място за морска почивка - плажове няма. Затова пък островът има хилядолетна история и има много неща за разглеждане. Десиат е описала най-известните и важни. Предлагат се на място екскурзии за половин или цял ден - екскурзоводите са перфектни и наистина има какво да се види на такъв кръстопътен остров. За да остане доволен човек трябва да отседне или в 4 или 5 звезден хотел. Един от най-добрите райони с прекрасни хотели е залива Сейнт Джулиънс. Поне в този район има няколко заведения с прекрасна кухня с много заемки. На рецепцията в хотелите ще ви препоръчат заведения в района, често е необходима резервация за наистина добрите места. Перфектно е, ако човек говори английски, самите екскурзоводи обикновено владеят и немски или френски освен официалния английски и местния език. Предполагам има екскурзии и на руски - ако човек ровне в мрежата, ще разбере. Няма смисъл много от стоене в хотела - почти всички дни е добре да се запълнят с екскурзии. В интерес на истината има добре развит градски транспорт по цялата периферия с автобуси без врати, за които също има история  Simple Smile и човек лесно може и сам да се попридвижи.
Пътували сме с Малта Травел, на самия им сайт има доста информация, за да добие човек представа къде отива. В тази фирма познават дестинацията добре и ще ви препоръчат подходящо място, но като цяло за да останете доволни трябва да не сте в евтин хотел. Както и някой беше споменал Испания, подобно е - в тризвезден хотел хората остават недоволни. Поне аз добих това впечатление от разговорите на опашката за чекиране за обратния полет.
Всички сгради са от пясъчник и гледката към бежовите сгради е най-силния ми визуален спомен от там. Живописни са и старите квартали в градовете, старите къщи, в които живота продължава да тече...
Лично за мен това е едно от най-интересните и различни места на достъпно разстояние, но може би човек трябва да е на определена вълна, за да му хареса.

# 19
  • София
  • Мнения: 461
Bastet , ние бяхме в средата на април. Бяхме в хотел, който някога е бил 4 звезди, но е бил прекатегоризиран (ако така се казва) и сега е 3*+. Понеже бяхме извън сезон, беше пълен с английски пенсионери, както и останалите хотели. Бяхме цяла седмица като общо ни излезе 530 евро с 2 включени екскурзии от София. Моят съвет е ако можете да се организирате на място за екскурзиите, тъй като както каза някой по-горе транспортът е мнооого евтин и уреден и островът е малък, за няколко дни съвсем спокойно можете да се ориентирате и да си планирате сами нещата. Е за Гозо е хубаво да е организирана екскурзията, защото те развеждат с автобус из основните забележителности из целия остров. Имаше екскурзоводи с английски и руски, решавате към коя група да се присъедините и те си минават с един автобус да ви вземат от хотела в уречения ден и час.
За плажовете - мисля, че няма място за притеснение, тъй като повечето хотели имат басейни, а нашият, макар и не кой знае какво, беше на крайбрежната улица и външният басейн си беше направо на плажа Mr. Green. Част от групата ходиха до Golden Bay, но казаха, че е много ветровито и хората така и си стояли с дрехите, така че не бяха особено очаровани от естествения плаж.

# 20
  • Мнения: 3 094
Благодаря ви за инфо-то, момичета!  bouquet

# 21
  • Мнения: 9 052
zна,и zа малта да не гледам докато детето е малко и му трябва главно хубав хотел и плаж  Laughing

# 22
  • Мнения: 178
По време на активния сезон малкото плажове, които имат са ужасно претъпкани. Иначе са чисти и поддържани. Дори през април на всеки плаж има работещи бани и тоалетни с места за преповиване на бебета. Изумих се, че са много чисти, а нямаше човек на входа, който да събира такса. Иначе за плаж бих препоръчала остров Гозо, там има големи плажове. Но всеки ден не е удобно да се пътува с ферибот до там.

Общи условия

Активация на акаунт