АПРИЛско бебченце расте, а мама прави му пюре!

  • 8 900
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 269
Миленаг, как е Косьо днеска? Лидия вече няма Т (поне до момента), дано да няма вече Praynig Praynig Praynig

Няма вече Т. Последно вчера преди обяд имаше 37,2 С и повече не е вдигал.  Дано и при вас да е така !!!
благодаря , че попита  Hug Hug

# 211
  • Мнения: 200
Здравейте момичета, ние се върнахме от коснултация и да се отчетем- 66см (+4), 6820 (+ 700грама) Педи каза че дупето ни е дебело и да направя храненията 5 броя, ама аз няма да си държа детето гладно я, когато е гладна ще и давам както до сега  Party

Бихме Пентаксима, ще пиеме едни капчици противоалергенни заради дерматита, защото от ваксината може да се активира пак. Каза че и дерматита е поотминал- няма активни гнезда  newsm68 Сега хапнахме, сега си играем и ще видим как ще е днес и утре, дано не вдигне температура  Praynig Praynig Praynig

И този месец ще сме само на кърма-  newsm44, от другия ще захранваме  Peace

Това е от нас!

Сисе  Hug Hug Hug

# 212
  • Мнения: 116
  Голди, Честит Рожден ден! Да си жива и здрава и много, много любов и късмет ти желая.   bouquet
 Май доста мами ЛЪВици се събрахме тук или така ми се струва. Аз също съм зодия Лъв и след седмица имам рожден ден..  Heart Eyes

 И да ви се оплача от моето чаве. Много лош е станал, да ми е жив и здрав. Иска постоянно в ръцете и освем мен никой не признава. Като сме навън, количката ни е само като аксесоар към нас. Добре, че излизаме с татито на разходки, че по някое време като се присети и рееееееев.... вдигнем ли го и се започва един хилеж, ала стил - "прецаках ли ви?" ...... и така се прибираме единия го държи, а другия бута количката. Боли ме гърба от няколко дни и никакви масажи и разтривки не помагат. Направо не знам как ще я караме след като таткото ни си тръгне. Сега поне помага помалко...

 Aquariel, добре си е детето. Подкрепям те за храненето...  Peace 

# 213
  • Мнения: 121
Да се отчета:
Биха третият Пентаксим на Стефко- купих му Калпол за всеки случай и мисля довечера да му дам   Thinking мерки и теглилки отчетоха +800гр+4см.(7000/64см)  Simple Smile Вече съм доволна и по- спокойна  Peace Отказах се да захранвам и този месец като гледам как расте бебко. А докторката ми идваше да я  #2gunfire #2gunfire При положение, че миналият месец обянявахме с мъжа ми, че Стефан е само на кърма и няма да му даваме друга храна засега Naughty, тя ме посреща с думите:"Даваш сокчета, плодови пюрета, а сега почвайте зеленчуковите.От другият месец месни перенца... и т.н."....и ми изреди познатата схема на захранване....  Shocked Как може такова отношение- все едно тия бебчета са на конвейр там   #Crazy #Crazy #Crazy Възмутена съм до небесата, но ми писна да се разправям  Sick
То и заради това търся мнението на втори педиатър Crossing Arms
Писна ми на всяка консултация да си меря приказките, а отсреща да превъзнасят колко добре се развива детенце, и колко е порастнало и да са на 100% против късното захранване, като че ли така ще увредя детето  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Но не мога и да я сменя, защото всички педиатри, които работят като JP  са такива тук....  Twisted Evil
Извинете ме за негативизма, но имах нужда да споделя.... Sad
Лек, спокоен и прохладен ден на всички желая!  Heart Eyes Hug Hug Hug

# 214
  • Мнения: 319
Анилинда искренно ти съчувствам,защото положението при нас е същото както го описваш Peace Винаги е било такова....това с количката и носенето на ръце ooooh! какво да правим,така ще е !Кенгуру имаш ли?На мен ми върши чудесна работа когато съм сама на разходката и няма кой да го носи и едновременно да бута количката!

Хиксита  Hug успокой се!Тя може само да ти дава съвети и насоки,но ТИ си решаваш как да го гледаш и храниш Peace

# 215
# 216
  • Мнения: 384
Алининда, и аз също много, много ти съчувствам, това ми е до болка познато, защото с баткото бяхме по този начин. Количка почти не сме използвали докато не започна да сяда. Изобщо не стоеше, нито пък спеше в нея. Приспивахме се на ръце и след това го слагах в количката, но се събуждаше след има-няма 20-тина минути. Изобщо - енергичен Овен. Искаше само "прав", на ръце и да гледа света. Междувпрочем - и аз съм Лъв и имам РД другата седмица - на 13-ти.  Wink
Ух, Лили май почват да я сърбят венците. Тъкмо спряха коликите, айде поредната "новост"....

# 217
  • Мнения: 121
sisee благодаря ти!  Hug Hug Hug Да права си- зная, че е така, аз си решавам....  Peace
Но не е там въпроса- какво и кога ще му дам... А по- скоро ме е яд, че никакъв индивидуален подход няма към отделните деца и консултациите се отмятат като задължителните задачи в графика... #Cussing out И това, че повечето лекари са прекалено крайни в становищата си  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Но стига толкова. Няма да се жалвам повече.  Naughty
Aquariel и на Стефан днес казаха, че  hahaha дупето е дебело  Joy Joy Joy

anilinda  Hug точно същите пиеси разиграва и нашето зверче  Laughing То сега ми е смешно, ама като се сетя днес в тая жега как съм вървяла километър и половина и само го вдигам, нося и тикам количката сама и като ме заболи ръката го пускам пак вътре и той рев... А почти до дома настигам  една баба с внучката си и тя вика "Дай да тикам количката... Знам какво ти е ... И нашата беше същата като бебе" Преди баткото буташе количката като стане нужда, ама нали е командировка на село.
Ей момичета аз пък си имам Лъвче рожденник, ама утре ще ви черпя  Wink
Айде до после, че се улях...  Embarassed

# 218
  • Мнения: 70
Привет и от нас  Hug

Първо да почерпя, че днес Дари става на цели четири месеца  Laughing



Честито и на останалите месечинковци!

Goldie Честит рожедн ден  newsm59

Сега малко отчет и от нас. Днес бяхме на консултация - 63 см. (+2) и 6300 (+500 гр.). Педи каза че сме добре, и ако аз не бях подхванала темата за захранването, сигурно нищо нямаше да каже. Каза ми да започвам с плодови пюрета, но ще видим дали ще го направя. Ако ще захранвам този месец мисля да е със зеленчуково.

# 219
  • София
  • Мнения: 125
Аууу, и Велин от няколко дена се изтарикати и не ще в количката, а нашата е с две дръжки и изобщо не мога да я управлявам с една ръка и е някакъв кошмар  Crazy

Иначе повече не се повтори кървавата жилка в акото, дано е било инцидентно  Praynig.

Да ви се оплача - вчера идва един приятел на мъжа ми на гости (всъщност най-добрия му приятел) и като ме вижда първата му реплика е "Е, к'ъв е тоя корем, да не си пак бременна?". Идваше ми да го  #2gunfire. Няма нужда да ви обяснявам колко се ядосах. Аман вече от нетактични хора  #Cussing out

# 220
  • Мнения: 54
ГОЛДИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!ДА СИ ЖИВА, ЗДРАВА И МНОГО ОБИЧАНА ЖЕНА И ДА СИ ВСЕ ТАКА НА МЪЖА ТИ ЗЛАТОТО!!!!

Коалката, напълно те разбирам. На мен също често ми се случва така и ми иде да ги  #2gunfire #2gunfire тия хора. Аз не стига , че се чувствам зле с тия 15 кила отгоре, ами като започнат и да ми повтарят, че трябва да отслабна....." #2gunfire АААААААааааа, ма-ха.

Аз момичета искам да ви се похваля, че свекито вече не смее гък да каже за моето бебче. Може и да станах лошата снаха (отде го намери това чудо синът им), ама поне вече никой не смее да ми прави забележки за детето и ме питат за всичко,както смятам , че е редно  Mr. Green Може и да стане работата...ама и аз не се давам, а????!!!!

# 221
  • Мнения: 116
  Ооох, момичета благодаря ви!  Hug

 Ама на мен допреди няколко дни Кръсти ми беше много кротък и сега ми дойде малко на нагорно. Изведнъж се изучи и пощуря това дете и си мислех вчера, че ще полудея даже, ако продължава така.
 sisee, кенгуру имаме и даже си мисля, че от него ме боли така гърба. Иначе наистина много помага за разходки, когато съм сама.

 cow, и ние спим по 20-тина минути, но слава на Бога не се успиваме на ръце. Лягаме заедно на леглото и му подавам цица. След като се унесе хубаво му се измъквам леко-леко...
Аз имам рожден ден на 14-ти...  Heart Eyes

 hiksita, същата история бях и аз вчера. Трябваше да отида до магазина и нямаше на кой да го оставя...

 Vanyivan, какво си направила бе мила? Я дай бързо съвет, че при мен нещо не се получава. Все акъл дава, моята ама вижда, че не и обръщам внимание и продължава. А ми престои още една седмица с нея...

# 222
  • Мнения: 121
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА ДАРИ! bigdance2 dance dazzler1
Ей, момичета рахатясах  Laughing от 15 минути Стефан си играе с една торбичка от Калпола/нали се сещате за ония малките пликчета, дето ги дават в аптеките.../ и не ме е потърсвал. Ама то било голям кеф така детето будно и си кротува и даже гък не казва толкова е зает...  Joy Joy
Дадох му от сиропчето и ми се струва, че не е толкова кисел вече. Понякога се чудя дали венците не почват да го дразнят, ама уж са спокойни за сега  newsm78
anilinda, аз съм всеки ден така и направо  #Crazy #Crazy #Crazy , ама като няма кой да помага  Sick
Айде изчезвам, че ще загоря  вечерята  Mr. Green  и мъжо ще ми се зарадва  #Silly

# 223
  • Мнения: 134
Голди честит рожден ден мила да си жива и здрава и много ,много щастлива !!!  newsm59 nbirthday  Gift  party023  cook  ura dance dazzler1  bigdance2 newsm18  Party Time  4uu  costumed034 Tada емотиконите са и за малките ни месечинковци днес   bouquet
 
аз съм направо .......ще изпадна в нервна криза  Confused детето ми не спира да плаче нощес не сме спали  Cry толкова жално реве направо ...........искам си спокойното и усмихнато бебенце  Confused тея зъби ще го побъркат  #Cussing out ..........

браво на порасналите дечица отчели се днес  Hug
на мен ми е криво утре ще прочета всичко .
  bouquet

п.с. днес си прочетох всички смс-и с които съм известявала за появата на новите ни бебенца така плаках толкова мило ми стана  Hug все едно никога не са било на по 2 дни толкова е странно искам пак да съм бременнаааааааааа   Mr. Green

# 224
  • Мнения: 6 713
Като сме навън, количката ни е само като аксесоар към нас. Добре, че излизаме с татито на разходки, че по някое време като се присети и рееееееев.... вдигнем ли го и се започва един хилеж, ала стил - "прецаках ли ви?" ...... и така се прибираме единия го държи, а другия бута количката.
Точно така сме и ние от 2-3 дена! Държа я с една ръка и с другата криво-ляво бутам количката Mr. Green

Пете Hug, мила, няма начин, ще ги израстете тия зъби Confused Confused
И аз искам бременна пак Mr. Green Mr. Green Само да спра да кърмя smile3508

Общи условия

Активация на акаунт