Що е то КУЛТУРА и има ли тя почва в Северна Америка

  • 4 142
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 563
И какво като сядат на земята? На мен това къде сядаш не ми влиза в критериите за култура. Уважавам правото на хората да седнат, като им се седи. Даже това беше едно от нещата, които ми харесаха в САЩ веднага - като трябва да чакам някъде и ме заболи кръст, мога да си седна. Ако се изцапам, изцапам се. Ще си изпера дрехите и готово.

# 31
  • Мнения: 2 674
Hear Again, нали знаеш колко е скъпа водата.Що требе да се лежи и да се цапа човек?Нека си останем чисти,възпитани и културни.А кърлежите-и това си е допълнително главоболие.Имайте си уважението.

# 32
  • Мнения: 1 783
Sofi, абсолютно не мога да те разбера, какво толкова некултурно има в това да си цапаш дрехите?  newsm78 Като седят на земята пречат ли на някого? Ако сравняваме с България, в САЩ е 100 пъти по-чисто и вероятността да се изцапаш е 100 пъти по-малка. А и да се изцапаш - ще переш. Това за мен е не некултурност, а непринуденост. Както казах, обществените норми са различни във всяка страна и не можеш да ги сравняваш с това, с което си свикнал.

И изобщо крайно време да я заключат тази тема, защото е безсмислена и само подобни дребнави коментари се сипят. Извинявай, не те познавам, ама това, което казваш си звучи ограничено. Peace

# 33
  • Мнения: 2 563
Hear Again, нали знаеш колко е скъпа водата.Що требе да се лежи и да се цапа човек?Нека си останем чисти,възпитани и културни.А кърлежите-и това си е допълнително главоболие.Имайте си уважението.

Що трябва да лежи и да се цапа човек? Не знам, къде съм споменавала за лежане?! Говоря за сядане на пода и съвсем ясно съм обяснила защо.

Това с кърлежите и цената на водата... мисля да го прескоча, защото дискусията е за култура.

# 34
  • Торонто
  • Мнения: 837
Аз мога и да се изпера ама детето ми като се върне от училище цялото овъргаляно по земята не си хвърля дрехите от вратата в пералнята, а все ще поседне на някое столче или диван да си почине. И след него всички други на същия диван включително в моя случай и бебето.
А как изглежда не е истина ... Та и големите му сънародници също - вида, в който прекарват останалата част от деня след седенето на пода. И аз не съм от най-големите маниаци на тази тема, но са ми неприятна гледка.

А както се вижда в поста ми не съм дала само този критерии. Обноските на масата определено ме отказаха да обядвам с някои от колегите.

П.С. А аз говоря и за лежане - защото и лежат, и моето дете също лежи когато не е с мен.


Това с кърлежите и цената на водата... мисля да го прескоча, защото дискусията е за култура.

Момичето ти е съмишленичка и иронизира мен в случая.  Wink

# 35
  • Мнения: 2 674

Това с кърлежите и цената на водата... мисля да го прескоча, защото дискусията е за култура.


Да,да...сега нещо за музеите дайте да си поговорим.Та има ли ги при вас? Wink


П.П.Софи,бързо ти сече пипето. Mr. Green

# 36
  • Мнения: 7 837
Хохо, а за леглата и обувките ще си говорим ли? А за мишките и хората?

# 37
  • Мнения: 2 674
Хохо, а за леглата и обувките ще си говорим ли? А за мишките и хората?


Искаш от културна ,да превърнеш темата във ветеринарна. Naughty

# 38
  • Мнения: 2 563

Да,да...сега нещо за музеите дайте да си поговорим.Та има ли ги при вас? Wink


Zonka, сори! Бях набрала скорост!   bouquet

Софи, чистота за бебето е нещо много отделно от културата. Честно, непонятно ми е как толкова много българки маниакално бършат и търкат, а държавата ни е такава кочина.

# 39
  • Мнения: 7 837
В Красива мама има тема "Колко пъти на седмица се къпете". В Нашият дом, има тема "Колко пъти на седмица перете". Това е за любопитните... Laughing

# 40
  • Мнения: 7 837
Сега, като се замисля, оригане, пърдене и подобни, не съм засичала на публично място. Като изключим малки деца и бебета, в това число и моите.
Къде я намирате тази концентрация на уайт траш, ви се чудя.

# 41
  • Мнения: 2 674
Ееее,като почнеш така.Ела при мен .Има едно българско кафе-имаме си един български татко, дето псува на глас ,лично аз му направих забележка.......ама си останах неразбрана.Та,тук има всичко,което го има и във Вселенския Център на Културата Wink.

# 42
  • Мнения: 7 837
Мда, понякога е културно, да се живее на място с по-малка концентрация на сънародници. Отдавна отчитам и това културно предимство.
Изобщо, получи се всеобхватна тема  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 169
Сега, като се замисля, оригане, пърдене и подобни, не съм засичала на публично място. Като изключим малки деца и бебета, в това число и моите.
Къде я намирате тази концентрация на уайт траш, ви се чудя.

И аз исках да го задам този въпрос, защото в крайна сметка нещата опират до това в каква среда си. В нашата кантора (имаме лънч рум), еми не съм чула никой да пърди, оригва или мляска. С колеги ходим често на обяд и пак така - нормални и възпитани хора.
А, за сядането на пода - ами чисто и за това smile3521

# 44
  • Мнения: 2 674
Лошото е ,че тези са приходящи.Има малко сънародници,дето живеят в нашето Ж.К. Wink

Общи условия

Активация на акаунт