Помогнете със съвет, ако сте минали през това!

  • 2 110
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
сложи одеало на пода и играчки

# 16
  • Мнения: 155
   Благодаря за подкрепата, майчета на мънички човечета! Hug И упреците приемам, заслужих си ги! Embarassed Пробвах това с одеалото на пода, ама си надрахме нослето. Застлах го с чаршаф и се оплете в него Sick. Днес цял следобед ровя из нета и май открих нещо, което изглежда така:
http://www.zilana.com/buy-shal.html - някой да е ползвал? Дали е добра идея Thinking. Да си шетам с любимото "самарче" на гръб например.
   Поне благодаря за успокоението, че това е нормален процес от израстването! bouquet
   Да не отварям друга тема да питам и още нещо? Нормално ли е да спи по корем? Когато заспи най-често на една страна подпряна с възглавници, не след дълго вече е по очи и ако опитам да я обърна до десетона минути отново я намирам по корем. Rolling Eyes Някак далечно ми се вижда времето, когато спеше кротичко по гръб - първите три месеца. Сякаш с навършването им започна всеки ден да измисля по нещо.
   Ако е добро това което бебе само прави, тогава трябва ли да слушам приказки и предупреждения, че си затормозява сърцето и т. нт. Опитвах да я отуча - държах я галих я, заграждах я с купища възглавници... ако сама не успее да се обърне пищи докато не й позволя. Далеч съм от мисълта, че такова мъничко бебе се налага. Рано е, мисля, за това. Обаче какво поражда такова желание и какви последици би могло да има? Thinking
   Колкото до столчето за кола - имаме на Чико, но много се поти в него Sick. Дори се опитва да се исули надолу, ако не е вързана. В шезлонга (точно на фишер прайс) само успяваме да си ядем кашата. Иначе е на дъга и заедно с коланите и подложката се опитва да се отскубне. Не че успява, ама се стига до неизменния рев Sick Доиде ни едно детенце на гости, майка му го сложи в нашия шезлонг, ей тъй да види дали да купува такъв, пуснахме вибрацията и детето тихо и кротко заспа. На нас това никога не ни се е случвало. Sad
   Ако свикне да стои в слинг - в което съм сигурна (почти), как ще я отуча после, когато порасне и натежи? Thinking

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 21:33 от mamaVladi

# 17
  • София
  • Мнения: 44 115
Слинга е добра идея да...и се ползва дълго, който го е ползвал, казва че е много удобно нещо и нося децата до късно -2-3-4 годинки...
може и кенгуру - също върши работа, но по-малко време.

Иначе този проблем ще  ви отпадне щом детето пропълзи и проходи, та няма вечно така да я разнасяш из къщи...щим почне сама да се предвижва ще й е много по-интересно.


А за спането - уж не било много хубаво по корем , нещо заради крачетата, но пък от друга страна почнат ли да се въртят децата те си решават как да спят, нищо не може да направиш, така, че не си го слагай много на сърцето - да спи както си иска.

А за шезлонгите - някои ги харесват, други не....за тези, които да, върши чудесна работа....но щом при вас не действа варианта отпада Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 034
бебето ти не е малко, за да седи в скута ти. писахме по темата в "Бебка иска да седи" - темата е на Homesick на първа страница. детето ти е напълно готово да седи в шезлонг с вдигнат гръб или в столче за хранене, не разбирам препоръките на българските педиатри за толкова късно сядане.

# 19
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
сложи одеало на пода и играчки
Много е хубава тази палава бебка, каква коса...  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 324
Вече писах за сядането, а за спането по корем според мен няма никакъв проблем. Питах педиатри и ортопеди, защото ние спим така от първия месец, заради страшни колики и повръщане.
Знам, че одеалце на земята не помага и повечето мами на могат да разберат какво е мрънкане и реване и как си удрят носовете и главите в пода и как това е всяка секунда. Когато моя бебо беше в тая фаза(или малко по късно) веднъж го оставих, за да измия шишетата и като влязох след 10мин беше махнал барикадите от възглавници и бодро си пътуваше към разклонителя.
Слинга, може да ти свърши работа 1-2месеца. Енергичните деца не могат да стоят на едно място вързани.
И аз като теб гледам другите деца, как кротко си седят и си се занимават, но явно сме мами на палавници. Скоро и повивалника няма да можеш да използваш.

# 21
  • Мнения: 155
 Grinning Аз повивалник никога не съм имала. Отначало повивах на малка масичка застлана с одеало и чиста пеленка отгоре. Отдавна вече повивам единствено върху спалнята. Никога не сме имали "инцидент". Grinning Само че отскоро и това не дава да правя девойчето. Момента, в който се усети свободна е на мост и голото й дупе се отдалечава в неизвестна посока. Crazy
   Е значи съм мама на палавница - така излиза. Wink Ами ще се справям някак си, щом трябва да се чака, ще чакам. И това със слинга ще пробвам, нищо че може и да не стане. Все някой трябва да шета, когато тате е на работа. С кенгуро не става - опитах, а и там притесненията за кръста и гръбначето остават Sad. Вярно, че кенгурото ми не е от най качествените. Ама човек понякога не може да има всичко Embarassed
   Ако постигнем някакви успехи, ще пиша. Ако някоя мама се появи със свежо предложение ще следя.
    За всички включили се: hug:  bouquet

# 22
  • Мнения: 958
Същата работа, и няколко падания от спалнята, защото не предполагах, че децата толкова малки могат да се придвижват, по техни си начини. И моето забиваше нос (беше вечно червен) или се претъркаляше.
И аз си реших проблема, както са казали, на земята, едно одеало върху килима.
При нас много помагаше, активната гимнастика. Детето се опитваше да докопа играчките и да се набере на тях, и се заиграваше.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 115
Grinning Аз повивалник никога не съм имала. Отначало повивах на малка масичка застлана с одеало и чиста пеленка отгоре. Отдавна вече повивам единствено върху спалнята. Никога не сме имали "инцидент". Grinning Само че отскоро и това не дава да правя девойчето. Момента, в който се усети свободна е на мост и голото й дупе се отдалечава в неизвестна посока. Crazy
   Е значи съм мама на палавница - така излиза. Wink Ами ще се справям някак си, щом трябва да се чака, ще чакам. И това със слинга ще пробвам, нищо че може и да не стане. Все някой трябва да шета, когато тате е на работа. С кенгуро не става - опитах, а и там притесненията за кръста и гръбначето остават Sad. Вярно, че кенгурото ми не е от най качествените. Ама човек понякога не може да има всичко Embarassed
   Ако постигнем някакви успехи, ще пиша. Ако някоя мама се появи със свежо предложение ще следя.
    За всички включили се: hug:  bouquet

ами по принцип има кенгурута , които се ползват за новородено, всъщност в тях даже е полезно....може и да се купи не ново.. те са си скъпи....
Но пробвай първо със слинг....

# 24
  • Мнения: 8 229
Точно на тази възраст и синът ми вече се обръщаше и си пълзеше по корем. Нямаше нищо притеснително. Само че аз му давах разни играчки в креватчето и той беше доволен да се подвизава там. Единственото неудобство от цялото това пълзене беше, че си събираше чаршафа на топка. Ако не иска в креватчето, можеш да постелиш нещо меко на пода или да наредиш от тези неопренови пъзели, които също са за земя, и да пуснеш дребосъчето да си щурее долу на воля.

# 25
  • Мнения: 804
Имаш много красиво момиченце  Heart Eyes
Аз съм от майките, които разнасят като "откачени", защото имахме колики до 4.5 месеца. Естествено този период отмина за бебето, но тази сутрин като се изправих и щях да припадна от болката в кръста, която направо ме прониза.  ooooh! Дано се справите без да ти се наложи да разнасяш малката принцеса  Peace

# 26
  • Мнения: 155


   Ето един от редките мигове, в които дъщеря ми пищи от щастие. Crazy Почти я подхвърлям във въздуха. Ако преди време бях видяла някоя мама така да се държи с четиримесечно бебе, сериозно щях да се притесня за здравето на детето. Shocked Ама не са ми толкова здрави ръцете Mr. Green да я държа непрекъснато и да я размятам като топка. Дано с кръста да съм по-добре. Peace
   madchen, благодаря за милите думи. Всички бебета са прекрасни! Heart Eyes
   Не мога повече да пиша, че съседите ще ме обвинят в малтретиране на бебе. Скоро ме питаха какво я правя, че така пищи. Ами нищо, мама просто е отишла до тоалетна или до кухнята да свърши нещо. Само се усмихнах, какво да им кажа?
   Целувки за сега Heart Eyes Hug

# 27
  • Мнения: 155
   П. п.
   А относно нещата втора употреба за бебе, нямам нищо против! Grinning Аз съм сериозен купувач в Продавалника Mr. Green. Иначе нямаше да можем да си гледаме детенце както трябва. На квартира сме, ама душа да е широка! Peace
   Пак чао! wavey

# 28
  • София
  • Мнения: 44 115
Хахаххахахах, моя пък нон стоп се дереше от колики 6 месеца.....и много го носех с кенгуру из къщи...ама никой не ме е е питал слава богу какво му правя на детето, щото иначе сигурно щях да откъсна нечия глава...много ми беше мъчително....та радвай се ,че поне тази екстра е в миналото ви Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 420
Много е сладка твоята принцеска!  Heart Eyes

Мисля, че съвета за постелката на пода на много добър. Нареди й там играчки и тя ще се забавлява добре. Някой дечица са по-активни. Една колежка ми беше разказвала, че синчето й пропълзяло на 6 месеца и проходило на 10.  Simple Smile Така че не се притеснявай и най-добре не гледай в другите колички  Wink Щерка ми е голяма лудетина и аз гледам да не я сравнявам с другите деца, защото понякога ми се струва, че само тя шава и пищи в количката  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт