Притеснявам се че бебчо не си вдига главичката

  • 1 440
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 525
Може би хората са прави.
Или детенцето просто не обича да седи по корем ?

Нашата дъщеря е на годинка и адски мрази тази поза  /ако тя може да усеща подобно чувство:)/.
Ще споделя, че тя например по - късно започна да се върти от гръб по корем, което си е двигателно умение, каквото е и това, което описваш.
Сега пък не може да се изправя /не че си е спала някога в леглото../, не лази, но ходи много стабилно за ръчички.

Надявам се всичко опира до "различието в характерите". И все пак една консултация никога не вреди. Wink

# 16
  • Мнения: 2 807
slyn4o_bebe , Под по-специални масажи разбирам не тези, които обикновено се препоръчват при всички бебета.
Не мога да ти обясня какви точно би трябвало да правиш във вашия случай, т.к. не знам какъв точно е проблема (ако има такъв като последствие от раждането, разбира се).

Моите деца не са имали проблеми...
Познавам мама обаче, бебчето на която не искаше да лежи на една страна - плачеше, а малко по-късно (в края на 1 месец) се получи и една подутина на вратлето (може и да е била там по-рано - не знам)...
Междувременно бебчето не успяваше да държи стабилно главичката, падаше на едната страна...
След консултация с педиатър се оказа, че има малък проблем, появил се най-вероятно още по време на раждането (ако например главичката е била издърпана по-силно).
Наложиха се няколко процедури (масажи) при физиотерапевт.
Той също така показа как точно да масажират вратлето на бебето сутрин и вечер.
След два месеца бебето държеше главичката си така, както и другите бебчета на неговата възраст.
 
Моят съвет към теб е - направи консултация с добър педиатър и/или невролог - дори и да няма проблем, поне притесненията ти ще отпаднат  Peace
Успех!  Hug

# 17
  • Мнения: 87
Maminka,благодаря ти за съвета.
Аз вчера си поговорих с мъжът ми и той ми припомни,че в началото бебчо си е държал главичката изправена.Лошото май е 4е не съм била достатъчно постоянна и всеки ден да го слагам по коремче.Даже наамерих стара снимка на която е така.
Надявам се проблема ни да не е голям.

# 18
  • Мнения: 2 755
Под специални масажи се разбират такива правени от специалист рехабилитатор или кинезитерапевт. В Русе с такива деца, ако вашето се смята за проблем се занимават в Дом Майка и дете.

# 19
  • Мнения: 2 015
Моя късно започна да си държи главата, късно започна да сяда, но рано проходи.Синът ми дори плачеше като го оставя по корем.Толкова му беше зор на горкото.Защото трябвало да си държи главата вече, аз напирах, а то скимтеше горкото.Сега е здрав, прав и много буен.Според мен няма проблем и всичко си е индивидуално.Започна да приказва на 1год. и 4м., а на моя приятелка с 1год. по-голямо още не говореше.Да казвам ли и за зъбите?Не е, като да е по книга Thinking!

# 20
  • Мнения: 668
Момченцата са малко по бавни в това отношение.Не всички ,но повечето им е трудно да си задържат главичката.Не се притеснявай толкова.Като ходите на консултация питай  и там,но според мен нямате проблем

# 21
  • Мнения: 87
Да ви се похваляяяя-тази сутрин бебчо си вдигна главичкатаааа newsm44
После пак не искаше,ама все пак е напредък-явно трябва да съм по постоянна и да не се шашкам! Peace

# 22
  • Мнения: 2 334
Оставяй по често по корем бебето и ще свикне.Моята дъщеря беше на 2 месеца и половин акато започна да си вдига главата но тя от 2-я и месец не спира да е по корем та до ден днешен Laughing

Общи условия

Активация на акаунт