Възможно ли е да усещам бебето?

  • 24 628
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 521
Аз  усетих бебата, когато бях в 16г.с. Simple Smile Щом смяташ,че усещаш бебето си какъв е проблема? Не се натъжавай от отговорите ни. Важното е, че тази мисъл ти доставя удоволствие, така че наслаждавай се  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 2 508
Е, иска ми се да вярвам... Не съм 100% сигурна. Wink

Всъщност скоро ще разбера. Ако тези усещания се засилят, ще е ясно. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 512
При всички ни е различно.Аз го усетих едва към края на 3 месец.Радвай се на това, че го усещаш дори и да си въобразяваш.

# 18
  • Мнения: 2 757
Близнаците ги усетих мисля беше в 11 седмица. Както си лежах и се обърнах от гръб на една страна и усетих, че в този момент нещо като че ли се изсипа, някаква тежест като балон с вода се измести от единия в др край. Това със сигурност не бяха червата ми, съвсем ново чувство беше и си бяха бебетата. Мисля, че е възможно да си усетила бебето. Иначе първото бебе го усетих в 15 та седмица съвсем ясно. Не може да се сбърка това усещане. Но по-интересното е, че сега, когато не съм бременна понякога като че ли усещам ритници в корема си, точно като бебе се усеща, а преди да стана майка такива неща никога не съм усещала.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 364
Близнаците ги усетих мисля беше в 11 седмица. Както си лежах и се обърнах от гръб на една страна и усетих, че в този момент нещо като че ли се изсипа, някаква тежест като балон с вода се измести от единия в др край. Това със сигурност не бяха червата ми, съвсем ново чувство беше и си бяха бебетата. Мисля, че е възможно да си усетила бебето. Иначе първото бебе го усетих в 15 та седмица съвсем ясно. Не може да се сбърка това усещане. Но по-интересното е, че сега, когато не съм бременна понякога като че ли усещам ритници в корема си, точно като бебе се усеща, а преди да стана майка такива неща никога не съм усещала.

Знам точно какво имаш предвид! Още преди третия месец от бременността ми започна едно много особено преживяване. Сутрин като се събуждах от сън ниско долу в корема усещах издуване, точно като балонче. Като се изправях и правех няколко крачки чувството изчезваше. Още нямах никакъв корем, а сякаш се издувах цялата. Мъжът ми не вярваше и веднъж рано сутрин го събудих, да пипне - наистина се усещаше издутина под пъпа.  Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 2 227
Близнаците ги усетих мисля беше в 11 седмица. Както си лежах и се обърнах от гръб на една страна и усетих, че в този момент нещо като че ли се изсипа, някаква тежест като балон с вода се измести от единия в др край. Това със сигурност не бяха червата ми, съвсем ново чувство беше и си бяха бебетата. Мисля, че е възможно да си усетила бебето. Иначе първото бебе го усетих в 15 та седмица съвсем ясно. Не може да се сбърка това усещане. Но по-интересното е, че сега, когато не съм бременна понякога като че ли усещам ритници в корема си, точно като бебе се усеща, а преди да стана майка такива неща никога не съм усещала.

Знам точно какво имаш предвид! Още преди третия месец от бременността ми започна едно много особено преживяване. Сутрин като се събуждах от сън ниско долу в корема усещах издуване, точно като балонче. Като се изправях и правех няколко крачки чувството изчезваше. Още нямах никакъв корем, а сякаш се издувах цялата. Мъжът ми не вярваше и веднъж рано сутрин го събудих, да пипне - наистина се усещаше издутина под пъпа.  Heart Eyes
А усетихте ли оплождането? Много беше вълнуващо, нали? Mr. Green Laughing Mr. Green (това е шега, да не вземе да ми се обиди някой).

По темата: и двете бебета ги усетих много рано, но док не ми вярваше. Въпреки всичко аз бях сигурна. Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
Сигурно е възможно. Simple Smile Аз лично усетих за първи път бебето по-късничко -  около 18 г.с. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 625
Аз при сегашната ми(втора) бременност много рано усетих бебето си и съм сигурна на 100$ в това.Съвсем възможно е според мен.

# 23
  • Мнения: 3 453
И аз усетих моето слънчице някъде около 12 седмица. Чувството беше нещо средно между гъдел и сякаш нещо те почесва. Моята лекарка каза, че е напълно възможно - по-слабичките бременни усещат движенията на зародиша в по-ранни седмици по нейни думи. Аз пък си мисля, че си е до чувствителност и до шавливост на бебето  Wink
Наслаждавай се на усещанията! Толкова е приятно да знаеш, че вътре в теб има малко човече  Heart Eyes  Hug

 newsm44

Аз съм слаба и на всички ултразвуци се вижда, че бебето шава за световно - скача, размахва ръчички, крачета...

  jumpuu

    Може и така да е, не е невъзможно.Аз го усетих за първи път 12-13 седмица. Peace

# 24
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
С втората ми бременности аз го усетих в тази седмица.

# 25
  • Мнения: 822
Възможно е, разбира се!
Аз моето го усетих за пръв път около 14 г.с. - бях легнала по гръб и нещо изпърха в корема ми.  Докторът, естествено, не ми вярваше, нали ми е първа бременност.
С напредване на времето ще го усещаш все по-силно, страхотно чувство е!  Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 191
Не го мисли - далие бебо или не, след време вече ще го усещаш силно и още как. Важно е да е добре Heart Eyes!

# 27
  • Мнения: 4 428
Аз първото бебе го усетих към 14г.с. И на мен тогава никой не ми вярваше и ми казваха, че си въобравявам. Но си беше бебето  Peace Към 16г.с. си усещах вече доста осезаеми побутвания  Grinning Но тя щерката си беше диваче още от корема  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 276
Възможно е при 2-ра бременност, но за 1-ва, не съм мн. сигурна дали е възможно толкова рано newsm78

Сега с втората го усетих в 14 г.с....и пак ми се струва че е прекалено рано. Но, скоро ритниците ще станат по-силни и осезаеми и вече ще си сигурна Peace!

# 29
  • Мнения: 3 810
По темата: и двете бебета ги усетих много рано, но док не ми вярваше. Въпреки всичко аз бях сигурна. Grinning[/color]

 Peace
Възможно е! Зависи от чувствителността на матката. В крайна сметка всички сме различни.

Общи условия

Активация на акаунт