Отговори
# 15
  • Мнения: 4 916
аз пък преди време си направих дебитна карта в Експрес банк и няколко месеца по ред забелязвам че парите от сметката ми намаляват със стотинки и така стават левове.. тегля например една определена сума кръгла, но си имам и 10 лева отгоре които си седят без да мърдат, е да ама точно те вече почти изчезнаха а и по моите сметки и наблюдения даже още 10 лева ми липсват..

егати и поддържането дето правят тези хора, писна ми страшно много...  #2gunfire

Ако теглиш от банкомат, който не е на Експресбанк, ти се удържа такса за тегленето, която е някакви стотинки.

За годишната поддръжка на картата също се удържат пари.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 515
И аз имам вече ПИБска VISA и съм много доволна. Разбрах, че в момента тече промоция, която гарантира 0% лихва за първите 3 месеца. Дори като бонус ми подариха картичка с автограф на Бербо.Wink

И аз се наредих за автограф от Бербо!
А ПИБ дават ли още Дайнерс заедно с Визата?
И нали е без такса поддръжка за първата година?

# 17
  • Мнения: 13
Да, така е. Самата аз се съгласих да ми направят и нея след като отидох да си взема VISA. Чела съм, че Diners е подходяща за ползване по летища – аз много пътувам и ще ми върши работа.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 160
Ми аз си имам лихва по дебитната карта,
пък такси нямам...
Също е виза електрон

# 19
  • Мнения: 444
аз пък преди време си направих дебитна карта в Експрес банк и няколко месеца по ред забелязвам че парите от сметката ми намаляват със стотинки и така стават левове.. тегля например една определена сума кръгла, но си имам и 10 лева отгоре които си седят без да мърдат, е да ама точно те вече почти изчезнаха а и по моите сметки и наблюдения даже още 10 лева ми липсват..

егати и поддържането дето правят тези хора, писна ми страшно много...  #2gunfire

Ако теглиш от банкомат, който не е на Експресбанк, ти се удържа такса за тегленето, която е някакви стотинки.

За годишната поддръжка на картата също се удържат пари.

Така е, от това е било... просто аз не съм се сетила и си теглих от всеки друг банкомат, но не и от този който трябва  Whistling

# 20
  • Мнения: 380
аз пък преди време си направих дебитна карта в Експрес банк и няколко месеца по ред забелязвам че парите от сметката ми намаляват със стотинки и така стават левове.. тегля например една определена сума кръгла, но си имам и 10 лева отгоре които си седят без да мърдат, е да ама точно те вече почти изчезнаха а и по моите сметки и наблюдения даже още 10 лева ми липсват..

егати и поддържането дето правят тези хора, писна ми страшно много...  #2gunfire

Ако теглиш от банкомат, който не е на Експресбанк, ти се удържа такса за тегленето, която е някакви стотинки.

За годишната поддръжка на картата също се удържат пари.

Така е, от това е било... просто аз не съм се сетила и си теглих от всеки друг банкомат, но не и от този който трябва  Whistling

Имала съм карта на Експресбанк. Имат месечна такса да обслужване на разплащателна сметка към картата - преди година беше около 1.30 лв месечно, годишна такса за обслужване на картата - 3 лв, теглене от банкомат на друга банка - 0.60 лв на теглене, теглене от банкомат на Експресбанк - безплатно. Годишна лихва по сметката - 0.5 %, начислява се веднъж годишно (за справка - други банки дават 3% годишно и начисляването е всеки месец)

Имах тяхна карта, само защото имах потребителски кредит при тях. След като си изплатих кредита, си закрих сметката.

# 21
  • Мнения: 13
Labello, да ти кажа - таксите по картите зависят от банката, която ти е издала картата. Моята дебитна карта е без такса за теглене от банкомати на банката, няма и такса поддръжка. Макар че аз лично съм на мнение, че таксите за теглене все още са си доста добри у нас, да не кажа нищожни. Напоследък чета доста публикации за таксите на банкомат в чужбина и свят ми се зави. Освен това - хитринката е да имаш две карти - дебитна, с която да си теглеш и кредитна - за да си пазаруваш без такси. Е, най-добре е да имаш и някой, дето да ти пълни сметките, де Wink))

Glare, много си права за 3%-те процента. Точно дебитната ми карта от ПИБ е с 3% лихва. Имам и още хитринки в резерв за дебитните и кредитни карти, ама хайде за тях - друг път.

Общи условия

Активация на акаунт