Как се чувствахте след раждането?

  • 13 620
  • 224
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 2 389
Щастлива и много изтощена.

# 106
  • София
  • Мнения: 1 715
Гласувах с опция 9
Отговорих с 9, родих с планово секцио, но в интерес на истината бих искала да пробвам нормално със следващото. Секциото се наложи, не беше по мое желание. Tired Но иначе - много щастлива, не можех да повярвам че съм вече майка, че това същество зависи от мен и аз съм отговорна за него. Heart Eyes Само за нея имах очи! Heart Eyes Забравих и болка и всичко..
Видях, че има мама, писала и вместо мен Hug
Поради седалищно предлежание и немалко бебе реших, че е разумно.
Не се чувствам непълноценна и ощетена Naughty Давам си сметка, че операцията беше безупречна. Отношението към мен също (не говоря за лекарите и сестрите от детското, за тях е друга тема Twisted Evil)

# 107
  • София
  • Мнения: 1 529
 Родих сравнително лесно и двете си деца.
 Първото раждане за мен бе шокиращо,защото бях много млада и нямах предварителна идея или някой ми бе разказвал ,какво е да родиш...Все пак бе лесно и макар ,че детето ми се роди  полу задушено,не бях притеснена. Бях горда,че съм вече майка.
 Второто бе буря от щастие,обзе ме една лекота и явно майчинското чувство вече бе много силно.
 Най щастливите мигове са тези когато родих децата си и се роди моето внуче(плаках от радост). Grinning

# 108
  • Мнения: 198
Щастлива, въпреки болките, които изпитвах от епизотомията. Останах доволна от екипа, но не съм очаквала кой знае какво специално отношение (не получих такова) и може би и затова останах доволна, важното бе, че в решаващия момент, по време на самото раждане получавах адекватни съвети.

# 109
  • Мнения: 1 428
Нито една от опциите.Родих секцио по спешност,но НЕ СЕ ЧУВСТВАМ НЕПЪЛНОЦЕННА.

# 110
  • Мнения: 2 829
 gogal, а 9-та опция не те ли устройва?

# 111
  • Мнения: 149
Не знам дали да нарека секциото - "раждане" и все пак бих отговорила - щастлива! Дори когато ме режеха се тресях от щастие, бях превъзбудена и се чувствах сякаш съм се дрогирала... Казаха ми, че ще ми стане студено на операционната, а на мен ми бе топло и наистина бях щастлива - моето толкова дълго чакано момиченце се бе появило, бях дарила живот и това бе прекрасно....Екипа се държа добре (все пак си го бях избрала и платила).
Не исках секцио, поради ред причини... Дълго отлагах решението си, но накрая се реших с мисълта, че не мога да поема риска нещо да застраши живота на детенцето ми (почти съм изгубила брат си навремето поради забавено спешно секцио...)
В момента в който взех решението се настроих позитивно за това което ме чака. Поне сама избрах датата, инстинктивно усещах, че точно това е деня. Нетърпеливото ми момиченце така ме ритна вечерта преди събитието, че се видя крачето му Heart Eyes, а докато чаках в стаята за подготовка даже ми изтекоха водите...

Това от което бях травмирана бе друго - непланирано твърде дълго чакане на системи- в един момент им бяха свършили даже стерилизарените инструменти!!?, претъпканата  с вид на морга реанимация, безразличието на персонала след раждането, това че трябваше да чакам призори 2 часа да ми наместят катетъра и седях плувнала в кръв и урина...това че никой не дойде да ми даде детенцето да го накърмя, а трябваше едва ходейки аз да си го търся...

# 112
# 113
  • Мнения: 3 271
4 и 6 за първото и 9 за второто с уточнението, че не искам да родя пак така.

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 23:39 от Millena

# 114
  • София
  • Мнения: 17 596
Родих с планово секцио по мое желание. Бях готова да родя така още веднъж на същата вечер - никакви проблеми или травми - емоционални или физиологични - не ми предизвика. Относно частта "бях щастлива" не съм толкова сигурна - бях щастлива от бебчето до мен, но ми липсваше мърдащото бебе в корема... някак сякаш бяха две отделни бебета и едното - онова, свързано с мен - или пък самата бременност може би, знам ли - беше безвъзвратно изгубена. Така се чувствах към 3 седмици.

# 115
  • Мнения: 1 266
Може би първият отговор подвежда или се възприема прекалено буквалнои. Сложих го, защото много майки споделят, че напълно са забравили как и при какви обстоятелства са родили в момента, в които прегрънат бебетата си. Исках да ги разгранича от онези, които по една или друга причина по-дълго "преживяват" емоционално самото раждане.

# 116
  • София
  • Мнения: 262
Отговорих с 1, 7 и 8, но ако трябва да кажа как се чувствах физически след това - супер, ако не броя гадните хемороиди, които ме боляха повече от епизотомията

# 117
  • Мнения: 242
раждането ми не беше хич лесно,абе беше си отвратително....не мога да кажа че и екипа бешше чудесен,ама си свършиха работата,но пак бих родила естесвено Peace  (т.е 1)

# 118
  • Мнения: 1 266
раждането ми не беше хич лесно,абе беше си отвратително....не мога да кажа че и екипа бешше чудесен,ама си свършиха работата,но пак бих родила естесвено Peace

Мислиш ли, че при други обстоятелства би могло да бъде по-малко отвратително? Ако да - какви?

# 119
  • Мнения: 83
Умерено травмирана.
Не заради отношението на лекарските екипи - то беше добро, а заради некомпетентността им - за абсолютно неуместното пукане на водите, окситоцина и епизиотомията първия път. За това, че не ми оставиха бебчето да го накърмя когато виждах как търси да суче. За това, че не можах да си тръгна малко след това, а трябваше да търпя нехуманния им режим цели четири дена, за това че му правиха какви ли не неща без да ме информират, камо ли да искат съгласието ми. И заради един куп други неща, които на майките в този форум ще се сторят маловажни - например, че не изчакаха пъпната връв да спре да пулсира или че ругаеха една млада циганка  само защото е циганка.
Съжалявам, че не можем да си позволим трето дете - иска ми се дори само за да преживея едно напълно естествено раждане - мисля, че само то донякъде ще заличи горните травматични събития.
Благодаря все пак, че не се стигна до секцио и в двата пъти - тогава травмата със сигурност щеше да е с пъти по-голяма от сегашната.
Не гласувах - не виждам моя вариант.

Общи условия

Активация на акаунт