Как се чувствахте след раждането?

  • 13 596
  • 224
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 453
Гласувах с опция 4 - Бях разочарована от отношението на лекарския екип по време на раждането.
Всъщност, бях разочарована и от отношението на медицинските лица и ПРЕДИ раждането. Още като ме приеха започнаха да ми се карат. На приемащия лекар не му харесаха някои действия (по точно бездействия) на наблюдаващия ме гинеколог и започна на вика, че тука ставало дума за медицина и така не можело. Влязох усмихната и надъхана, но бързо ми увяхна усмивката. Явно трябва на такива места човек да се държи и да се чувства като обект на медицината (т.е. болен).

За второто раждане - беше прекрсано раждане , но не намирам с коя опция да гласувам.
1. Бях щастлива, веднага бих родила отново. - Чак веднага - не. Защо?
7. Бях доволна от адекватните действия на екипа. - Имаше и неадекватни действия. Поискаха още пари, примерно.
8. Екипът се държа с мен много добре и уважително (по време на нормално раждане), благодарна съм. - Не са се държали неуважително, факт. Но пък освен екипа във ВИП-а надойдоха още хора, една ми се кукна баш между краката да гледа, без наистина, наистина да има някаква работа там! Освен това водещата раждането докторка каза във връзка с татуировките ми, че и тя ще си направи на монс пубис, разбирай венерин хълм, което трябваше да разведри обстановката, май. Laughing Демек, можеше и още.

# 91
  • Мнения: 4 455
7 точка Peace
при мен нещата бяха на косъм и за мен и за бебето ,но благодарение на лекарите в майчин дом-София оцеляхме и двете.
Тогава живота ми беше празен и безмислен.Чесно казано не ми пукаше много много какво ще ми се случи .
Никога не бих повторила да забременея,защото с моите заболявания най-вероятно отново нещата ще са на косъм.Сега обаче имам едно малко човече за което трябва да живея и да се боря и не бих рискувала да остане без майка.

# 92
  • Мнения: 2 171
След раждането и на двете ми деца се чувствах много щастлива и удовлетворена Grinning. Раждах нормално, и двата пъти предизвикано. Два часа след раждането бях на крака и се разхождах. Първото раждане беше с епидурална, второто без. Не знам дали съм мислела, че искам да родя отново, но със сигурност не съм се заричала: "Никога вече!" Wink. Бях доволна от отношението на екипа и двата пъти (раждах при един и същ доктор). Освен това сега, почти 2 месеца след второто ми раждане, мога да кажа, че съм благодарна на лекаря ми, че не ми задоволи каприза да ми направи секцио Grinning. Въпреки че в началото му се ядосвах точно заради това Blush. Значи точки: 1, 7 и 8 Peace

# 93
  • Мнения: 4 753
Чувствах се гадно... Не заради раждането, защото беше секцио с пълна упойка, та спомени от него нямам... Обаче от тръбичката, която са ми слагали в устата и от жестоката кашлица, която имах преди това, не можех да дишам и постоянно се давех... А да се изкашлям беше ужасно преживяване, в предвид разреза, който вече имах... Гадна работа... Tired

# 94
  • Мнения: 1 671
Точка 1,7,8.  Peace
Чувствах се прекрасно, гушках и кърмех бебето си веднага след раждането!

# 95
  • София
  • Мнения: 44 246
отговор 8, но не бих родила веднага...все още не искам да раждам още едно...но това няма общо с емоциите ми при раждането...така и така бих родила второ, пак по същия начин - нормално и без упойка - ако може и без система още по-добре.
Иначе по време на раждането бяха много мили, нямах уговорки, но акушерката като я помолих седна до мен, хвана ми ръката и ми даде нужните ми кураж и сили....

Виж в детскито бяха доста по-темерутести...Wink

# 96
  • Мнения: 1 672
бях много щастлива всичко мина много добре и определено си помислих че пак мога да го направя  Hug

# 97
  • Мнения: 2 804
Бях много щастлива , много изморена и до преди да забременея с втората ни дъщеря твърдях , че повече деца няма да имам .
А ето , че и на трето се навих и родих . И трите са родени натурално и един ден може отново да помислим за четвърто пък дано да е момче .
Не участвах в гласуването поради липса на вариант .

# 98
  • Мнения: 1 266
Бях много щастлива , много изморена и до преди да забременея с втората ни дъщеря твърдях , че повече деца няма да имам .
А ето , че и на трето се навих и родих . И трите са родени натурално и един ден може отново да помислим за четвърто пък дано да е момче .
Не участвах в гласуването поради липса на вариант .

Какъв би бил твоят вариант? Как би го формулирала?

# 99
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
След първото раждане- опция 2- травмирах се за дълго време.Трябваха ми 6 год. да се реша на второ дете.
След второто раждане- опция 1- веднага бях готова да родя трето Laughing
И за двата екипа опция 8.

# 100
  • Мнения: 5 183
След раждането ме връхлетя ураган от емоции ...
Чувствах се много щастлива, изтощена, леко объркана, много горда, истинска жена, ве4е майка ...
И исках още деца

# 101
  • Мнения: 485
Гласувах с безумните опции 5 и 6  Peace

# 102
  • софия
  • Мнения: 636
изключително съм доволна от лекаря си и екипа му. Справиха се перфекно-родих планово секцио и живот и здраве смятам да повторя пак така. С планово секцио и при моят лекар бих родила и 10 само да има как да се справям после с тях, щото това е вече зор като станат на 1-2г.

# 103
  • Мнения: 3 810
отговорих с 1 и 8, макарче не бях готова да родя веднага отново  Mr. Green
За 2-то раждане изчаках 7г., при което отнова бяха в сила 1 и 8(не съвсем, защото просто нямах проблеми...)
Все ми се струва че опциите не могат да изчерпят всички реални възможности.

# 104
  • Мнения: 657
Отговорих с 9, родих с планово секцио, но в интерес на истината бих искала да пробвам нормално със следващото. Секциото се наложи, не беше по мое желание. Tired Но иначе - много щастлива, не можех да повярвам че съм вече майка, че това същество зависи от мен и аз съм отговорна за него. Heart Eyes Само за нея имах очи! Heart Eyes Забравих и болка и всичко..

Общи условия

Активация на акаунт