Re: Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 5-та тема

  • 65 086
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 816
Estell , с какво тесто правиш пълненките и мекички ли са като се изпекат?

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
t_ilieva не това е вечерята от снощи, не можах да я публикувам снощи. Embarassed

geleva  да стават мекички даже се топят. Тестото е от 1ч.ч. пр. мляко 2 сухи маи, 1ч.л. захар, 1ч.л. сол, 1/4ч.ч. мазнина, брашно за меко тесто (май това беше). Отгоре мажа с жълтък и олио. Не го оставям да втасва само маята с пр. мляко и захарта с малко брашно оставям на топло да втаса и после след като направя тестото покривам с влажна кърпа докато приготвя плънката, та това е втасването де.

# 17
  • Мнения: 9 776
Макарони със сиренце за закуска:

# 18
  • Мнения: 1 777

Кроасани (от готово бутер-тесто  Embarassed)


cubbit каква марка тесто използваш за кроасаните ?Докарала си ги като тези от Costco. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 679
Първо - да се самоцитирам и второ - обещаните снимки /фотоапаратът вече е при мене/:

Оооо, Пепи, чак сега видях остроумната ти забележка, тъй като два дни скиторихме из планините.

В ранната съботна сутрин, след като закусихме с вкусните козуначени кифлички, хванахме гората и прекарахме два прекрасни дни на хижа.
Менюто беше подобаващо за туристи: чушки, патладжани, пържоли, риба, шишчета на барбекю, а за десерт - горски плодове - малини и боровинки.

Направихме, естествено, много снимки и задължително ще ги покажа.










# 20
  • Мнения: 3 770
Страхотни неща сте приготвили пак !  Peace

cubbit , ти си надминала себе си !   bouquet Ще пробвам салата ти Броколи с кашу и сметанов сос със синьо сирене , та ако има някаква тайна съставка , която не виждам на снимката - моля  да я споделиш !  Praynig

Estell , благодаря ти за споделената рецепта за пълненки със сирене, яйца, царевица и топено сирене -  изглеждат вкусни ! 
Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Е, в тази тема ще успея да се включа още на втора страница newsm44
Първо да отговоря за парфето - 2 кофички кисело мляко нацепих отстрани с ножа и оставих да се поотцедят. Разбих половин чаша сух сладолед с 1 чаша вода, добавих млякото, 1 крем "Лого" на доктора - кайсия и 2 желатина. Плодовете са праскови и банан - сложих по 1, но определено носи повече. Сухия сладолед може да се замести според мен с всякакво сметаново кремче или сладкарска сметана, но аз имах таскива продукти и това се получи Hug
А това е снощната вечеря - пилешко на скара с ориз и сос от моркови, целина, лук и домат. Снощи си го измислих, но стана учудващо добре - щом дребния си сипа допълнително, а той е заклет фен на кетчупа и не признава нищо друго.

# 22
  • Мнения: 3 770
radinna , предполагам , че морковите и целината са сварени и пасирани за соса ? Може ли да споделиш все пак рецептата - аз с падам по такива измислени неща , правени набързо , почти винаги са вкусни и успешни !  Peace

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Диди, 1 главичка лук, 1 морков, 1 резен целина се задушават с олио и вода. Като поомекнат се слага и 1 доматче. за подправки - унисос, пикантина, малко захар, черен пипер, абе каквото обичаш... Пасира се и готово Hug Получи се 1 купичка от тази доза.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 816
Това е за обяд:
Салата
Пълнени чушки и тиквички със смес от яйца, кисело мляко, малко брашънце, маслинки, сирене и шарена сол. От страни сосче от кисело мляко, чесън и копър.

# 25
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ето от мен по едни следобедни сладки с кафе Hug


# 26
  • Мнения: 3 988
Диди, слагам малко индийско орехче на прах докато пържа броколите. И ги пържа сурови, не ги бланширам предварително, защото поемат много вода и не са вкусни.


Pety, обикновено ползвам тези
[imghttp://minosimports.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=afd4&Category_Code=fd][/img]
но последния път нямаше #4.
Кроасаните са с "кори за кроасани" от една гръцка хлебарница до нас. Не са някаква специална марка. Те си ги правят там и не е много лесно да ги улучиш, в смисъл свършват бързо.
Трябва да ти кажа, че не са толкова вкусни, колкото кроасаните на Котско. Ония просто са ненадминати. Аз дори във Франция не съм яла по-вкусни.  Grinning


Lindita, аз съм още на сутрешното кафе!  Laughing


Тарталета, трябва си и почивка. Иначе няма да сме плодотворни.  Joy Виж ме мен като почивам една седмица на какво съм способна.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 22 867
Никакво вдъхновение днес - постни манджи Sad



# 28
  • Мнения: 6 017
Големииии красоти момичета   Hug
Диди   bouquet за новата тема

# 29
  • Мнения: 3 988
Никакво вдъхновение днес - постни манджи Sad

labrex, аз пък все си мисля, че манджите, за които трябва най-много вдъхновение, са постните.  Hug
Гледай какви апетитни картофки и бобец си завъртяла. Какво се оплакваш?!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт