Re: Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 5-та тема

  • 65 124
  • 293
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 22 867
Как ги правиш?
Усукваш тесто на фитил и после го правиш на осморка като в двете осморки не остава нищо и слагаш кремвирш ли?
Аз как гадая обаче...

labrex , страхотни мекички и ефектни на вид. Дори и най-злоядото дете /като моето/ мисля, че няма да им устои.

Момичета, погледнете ТУК, дадени са стъпка по стъпка, за да не обяснявам, така ще е по-ясно. Лесни са и много ефектни. Съветвам ви да ги опитате.

# 256
  • Мнения: 311
labrex , много благодаря. Като се прибере детето ще се пробва задължително.

# 257
  • Мнения: 9 161
Гелева, ама пък вкусно мезе, а  Hug

нашата закуска бяха Закуска - понички с извара    Grinning


# 258
  • Мнения: 22 867
labrex , много благодаря. Като се прибере детето ще се пробва задължително.

Ще му хареса, изпробвано е на деца. Ама и на големите им е итересно.  Grinning  Ако имаш време - направи с тесто с мая и втасване, ако бързаш - забъркай тесто за мекички, аз го правя от кисело мляко, сода за хляб, щипка сол, щипка захар, няколко капки оцет и олио. Замесваш го нормално меко, и оформяш. Пърженето е за минутки. С шарена сол отгоре са празкошни.  bouquet

# 259
  • Мнения: 6 713
Благодаря ви за чудесното посрещане! Hug
cubbit, аз взех най-обикновени бисквити - пише на опаковката, че са с масло Crazy
Ще се постарая да влизам по-често в страхотната тема със снимков материал! Hug Не само да плакна очи Laughing

# 260
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Леле какви неща сте направили докато ме няма.  #Crazy Страшни вкусотии.
И аз да се разпиша, че отдавна не съм влизала:
тиганици:  пица:  нещо като мусака:  десерт мъфини с локум:

# 261
  • Мнения: 5 698
Търся един десерт. Някой го беше пускал тука, но сега от толкова теми не мога да се ориентирам къде го гледах. Става въпрос за този дето на дъното е карамел, отгоре му се редят ябълки /или кой какъвто плод има/ и после се излива тесто и накрая по желание се залива със сироп. Ама като незнам точните продукти и пропорции...  Rolling Eyes
Помагайте  Praynig

# 262
  • Мнения: 598
Търся един десерт. Някой го беше пускал тука, но сега от толкова теми не мога да се ориентирам къде го гледах. Става въпрос за този дето на дъното е карамел, отгоре му се редят ябълки /или кой какъвто плод има/ и после се излива тесто и накрая по желание се залива със сироп. Ама като незнам точните продукти и пропорции...  Rolling Eyes
Помагайте  Praynig

Да не е този цък

# 263
  • Мнения: 5 698
I r r a сърдечно благодаря. Точно този е  Hug

# 264
  • Мнения: 3 770
Рецептите за пилешките късчета в картофено пюре и десерта от 12 страница.


За пилешките късчета идеята ми дойде от рибен гювеч по бахамски , като там гювечът беше покрит с картофено пюре и запекан.Но на снимката имаше едни малки , плитки тавички за една порция и аз се чудех как да направя нещо подобно , след като нямам такива формички.По принцип плънката може да е всякаква и да я покриете в голяма тава с картофеното пюре.За гости може да се направи по-ефектно , както аз го направих.В сварените и намачкани картофи сложих 2-3 яйца , малко брашно и подправки.Не трябва да става съвсем течно , но не е и твърдо.За формички използвах едни малки купички от алпака , които имам , но за да съм сигурна , че ще мога да отлепя ястието , ги покрих с алуминиево фолио , което намазних и поръсих с галета.Слага се част от пюрето , като се оформя по релефа на купичката / до половината /.След това се слага плънката , каквато сте си избрали / да не е мазна или водна / , отгоре се затваря с картофено пюре , като се запечатва внимателно по краищата.Пече се в загрята фурна , докато порозовее.Може да се сложи отгоре кашкавал или топено сирене или каквото решите за декорация.След това много лесно се изкарва с фолиото от купата и се "разопакова" и аранжира в чинията.Както казах този вариант е ефектен за гости , иначе може пълнежът да се запечата в голям съд с пюрето.


Десертът не е нищо особено , просто е аранжиран.Блатът е шоколадов , но може да се използва всякакъв.Кремът е от 1 голяма кофичка биволско кисело мляко или друго 4,5 % , 250 гр Рикота или извара , 1/2 заквасена сметана от малка кутийка ,2 жълтъка , пудра захар на вкус , ванилия , лимонова есенция или настъргана кора от 1 лимон , 1 пакет желатин.  Рикотата се разбива на пухкав крем с жълтъците,захарта,ванилията и лимоновата кора.Желатинът се накисва в малко студена вода и се разтопява на водна баня.Смесва се с крема.Киселото мляко и сметаната се добавят към желиращия крем. Аз сложих пакет и половина желатин или 15 гр.На дъното на тефлонови формички за мъфини сложих резенче праскова , може и всякакъв друг плод , залях с крема и като стегна го сложих върху изрязани кръгли форми от блата и декорацията е по избор.

Това е - нищо особено не са и двете неща , просто са въпрос на декорация и поднасяне.

# 265
  • Мнения: 5 698
просто са въпрос на декорация и поднасяне.[/b]
Ей на това аз му викам майсторство. Не всеки го умее. Едно ядене колкото и да не е вкусно, добре поднесено ще те накара поне да го опиташ. И обратното колкото и да е хубаво нещо, ако няма добър външен вид, може да си остане и неопитано.
Аз не умея да поднасям. Каквото съм направила го метвам в чинията и айййде на масата  Embarassed. А на тебе шапка ти свалям   bouquet

# 266
  • Мнения: 356
Момичета,приемате ли нови кадри сред вас Wink?Чета ви още от първа част на темичката.Страхотни сте!!!!!Супер идеи и супер изпълнение!!!!!Поздравления!Аз съм от февруарските мамчета 2009 г.Апетита ми хич го няма,затова темата ми е адски полезна.Гледам снимките и се моля нещо да ми се прияде Embarassed Embarassed Embarassed

# 267
  • Мнения: 3 770
Благодаря , pepi_r , за милите думи !  Hug А когато искаш да поднесеш нещо за гости по-ефектно , даже и да нямаш фантазия има много картинки в нета , които ще ти помогнат да ги впечатлиш !   bouquet

# 268
  • София
  • Мнения: 3 818
За обяд мариновани пилешки филенца и запеканка със зеле.

# 269
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Направих най-накрая панираните тиквичките на фурна. Страхотни са. Ометохме двойна доза 3-ма човека.  Blush
................................
Не си спомням вече на кой беше рецептата за тиквичките, но му благодаря много!   bouquet   bouquet   bouquet
...........................
Аз я дадох, рецептата е на di_ani от форума на "Гответе с мен"!  Peace
Страхотни са!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт