Re: Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 5-та тема

  • 65 132
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 065
Момичета,чета ви още от първата тема и ви се възхищавам на красотите, (а навярно са и също толкова вкусни !)които сътворявате.Аз готвя рядко(децата не живеят вече при нас ,мъжът ми често пътува и не се прибира всяка вечер),но вече съм използвала някои ваши идеи.Обичам да готвя и го правя с желание,но само за мен не си заслужава.БЛАГОДАРЯ ви за идеите и насладата ,която ми доставяте да се любувам на вашите кулинарни вълшебства  bouquet  bouquet  bouquet

# 31
  • Мнения: 22 867
Никакво вдъхновение днес - постни манджи Sad

labrex, аз пък все си мисля, че манджите, за които трябва най-много вдъхновение, са постните.  Hug
Гледай какви апетитни картофки и бобец си завъртяла. Какво се оплакваш?!  Mr. Green

cubbit, не знам, хич не съм любител на постните манджи, правя ги когато и настроението ми е постно........като днес. От канибалите съм.  Embarassed

Lindita , подскажи как направи сладките, ако обичаш.  bouquet

# 32
  • varna
  • Мнения: 676
geleva,пълнените тиквички са много апетитни.Поздравления! newsm10

Пепчо,невероятни вкусотии с тези смокини.Страхотна идея ми даде!

Cubbit,върха си!  bouquet

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 19:19 от L e o

# 33
  • Мнения: 1 777
За днес- пържени филийки,спаначена супа и печени пилешки бутчета. Simple Smile



# 34
  • Мнения: 1 777
И баница за вечеря. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 122
cubbit- страхотни вкусотии, бих опитала с удоволствие
Пепчо- както винаги със свежи идеи, много оригинално това със смокините, но аз лично не бих опитала, че хич не ги обичам  Blush
тази спаначена супа ако ми падне обачееееее, хич няма да й простя, усещам че и у нас ще се готви скоро една такава
както винаги аз съм по-прозаична с предлаганото меню у нас и за тази вечер сготвих едни пълнени чушки с кайма и една "редена" салата



# 36
  • Мнения: 1 777
mini_79 много апетитно изглеждат пълнените чушки ,мисля утре и аз да направя едни. А може ли да споделиш какъв е соса? Simple Smile

# 37
  • Мнения: 2 122
аз лично чушките като ги напълня, първо ги слагам в тенджера и заливам с вода на нивото им, похлупвам с една чинийка и така варя
като поомекнат вадя чушките в една тавичка и ги запичам, а соса като изстине го застройвам като супа- яйца, кисело мляко и малко брашно

# 38
  • Мнения: 899
Мъфини със сладко от череши и с шоколад



# 39
  • Мнения: 9 161
Umbra , много апетитни мъфини   bouquet

Мини, и чушките са  Peace даваш ми хубава идея за утре   bouquet

Тази вечер - печена скумрия с ром и лимон

и проба на сладкото от смокини  Blush






Диди,    днес нищо ли не си приготви за ядене  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 9 776
Pety, само да долълня с една идейка mini_79 за соса към пълнените чушки, понеже и аз правих тези дни, но така и не снимах. Като наредиш чушките в тенджера, отгоре слагаш сол и червен пипер и наливаш вода /може и от тенджерата, където си приготвила преди това каймата с ориза и подправките - все има останала плънка/. Похлупваш с по-тежка чиния  и вариш. Аз лично не запичам после отделно в тава, но това си е до вкуса.

# 41
  • Мнения: 899
pep-4о, за жалост са и много вкусни, излапах няколко, нарушавайки диетата  Embarassed .

А твоето сладко от смокини е много изкусително, обожавам смокини.   bouquet

# 42
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Страхотни сте момичета, както винаги сте на ниво  Hug
От мен тази вечер това   Flutter
Макарони със сос песто



Картофени кюфтета с кисело мляко


Лабрекс, сладките са по рецептата на chokolate chip cookies, но поради липса на шоколад и ядки, сложих малко шоколадов крем от тези полуготовите, които се приготвят с пр.мляко.
Иначе трябва по - малки да се правят и на по- голямо разстояние в тавата, защото доста се надуват при печене.

# 43
  • Мнения: 2 122
Pety, само да долълня с една идейка mini_79 за соса към пълнените чушки, понеже и аз правих тези дни, но така и не снимах. Като наредиш чушките в тенджера, отгоре слагаш сол и червен пипер и наливаш вода /може и от тенджерата, където си приготвила преди това каймата с ориза и подправките - все има останала плънка/. Похлупваш с по-тежка чиния  и вариш. Аз лично не запичам после отделно в тава, но това си е до вкуса.

ами аз така или иначе на каймата слагам доста подправки- черен и червен пипер, кимион, чубричка, магданоз и точно наливам водата за варенето в съда, в който съм задушавала сместта за пъленене и соса си се овкусява страхотно
майка ми например ръси с брашно отгоре чушките и тогава полива с вода, за да не слага после в застройката и соса да е по-плътен

# 44
  • Мнения: 9 776
Да, и брашно задължително. Просто забравих в момента Peace. Става супер сосче.

Общи условия

Активация на акаунт