67 извънкласни занимания в САЩ

  • 13 514
  • 306
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 563
Аз не разбрах какъв е проблемът и затова нищо в поведението си не мога да променя. Сори.  Tired

# 91
  • Мнения: 2 381
...
Вино някой ще раздава ли тая сутрин или само кафе ще се налива?
и2тайленоласнегомоля
...
Патладжани и тиквички не беля.

# 92
  • Мнения: 3 491
Блажка, жива да си! Simple Smile Благодаря, че ме светнахте за този ПАМ!

Знаех си аз, че не знам нещо важно!
Няма защо! Да ти е сладко!  Grinning
Тиквички и патладжани и аз не беля. Доволна съм, ако сваря изобщо да ги нарежа и опека.

# 93
  • Мнения: 8 163
Кога ще е да знаем да дойдем хвърляме ориз или там каквото се хвърля  Laughing
Тандури, не беше ли жито и бонбони "Детска радост"?  Wink
Кви шини сложи пък ти, бре?

Джи, благодаря, че ни даде още една темичка за хортуване!
Мен пък ме кефят темите, дето обсъждаме. Колко много нови неща научих! Благодарна съм на всички, които споделят опита си: родителски, готварски и чисто човешки. Ако нещо не представлява интерес за мен (примерно таз работа с визите, петициите и пр. ми е пълна мъгла), чета по диагонал. На мен ми липсва общуването със свестни българи в нашата часова зона и си го наваксвам чрез вас.

За боба в слоу кукър: аз фасула го харесвам с повечко бульон, като на супа, та да е по-сочен, и му слагам вода колкото за нормална тенджера. Между другото ако не сложиш достатъчно вода, та да покрие зеленчуците, те се сваряват, но потъмняват. Аля казва, че са "мръсни" и се назландисва да ги яде.

Белещи се маски няма ли в Авон? Ето разни друг … 85;ти. Аз такива не ползвам обаче, щото все си мисля, че ми махат и косъмчетата, което може да доведе до нежелано окосмяване. Греша ли?

Аспержите ги задушавам само във вода. Беля ги преди това "от кръста надолу", за да не са жилави. Заливам с холандски сос и сервирам със сьомга.

# 94
  • Мнения: 3 491
Ако нещо не представлява интерес за мен  ... чета по диагонал.
И аз така. Темата за въпросния форумско-комуникативен, или не знам и аз как да го нарека "проблем", която се разисква в последните ден-два, всъщност е сред тези неща.

# 95
  • Мнения: 7 091
Благодаря на тези, които останаха естествени.

И да допълня, и на тези, които бяха откровени!

Фея, шинираха ми ръката, дълга история, дано да е с щастлив край.  Peace

# 96
  • Мнения: 1 783
Аспержите ги задушавам само във вода. Беля ги преди това "от кръста надолу", за да не са жилави.

Ooo, много си пропуснала с грилването. Аз правя или на грил или във фурната на грил. Понякога ги бланширам за минута преди да ги сложа във фурната и там стават за много кратко време. На Пам не съм фен, ползвам си най-обикновено олио, същата работа върши.

Синът ми седна с едно списание за обзавеждане и започна да нарежда - това е машина за кафе, това е мивка, това е маса, това е стол, това са цветя, айде още една книжка и си лягаме, това е кухня, това е чиния  Joy

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 18:54 от Biz

# 97
  • Мнения: 1 147
Кейси, бейби,айде, цун, гуш, муш, добро утро. И кафе, разбира се.
Евала за изпълнението на дълга към поколенията, аз не издържах толкоз. Майки героини сте вие.

Ирка, ПАМ-а е едно от великите американски открития, наред със Зиплока и още 2-3 подобни..
Между другото, има и Baking Pam, с който се пръскат тавите преди сладкиши и т.н., замества добрата традиция с намазнена и набрашнена тава... Много е удобно.

На барбекюто правя всичко - зеленчуци (чушки, патладжани, тиквички, картофи, аспержи, царевица, лук, домати, гъби), през всичките меса, и риба почти всякаква .. Вземи си книга за Grilling, тук барбекюто е много разпространено и има много рецепти. Вариант е да си вземеш книжка от библиотеката и само да си преснимаш рецептите, които ти звучат добре. Аз имам ето това, няма по-велика книга за мен...  Изобщо на Уилямс Сонома рецептите са страшни, има ги и на сайта им.
http://www.williams-sonoma.com/products/7653223/index.cfm?clg=23 … ling%2C%20Revised  
Олимпиадата е по НБС, започва в петък в 8 часа, пет часа откриване  Grinning После всяка вечер в 8 ще има 4 часа обзорно предаване ( да не повярваш, миналия път на зимната беше по-кратко и като цяло даваха предимно дисциплините с американско участие, дано този път не е така).

Ники, защо тайленол, бе, мила  Laughing толкоз рано сутрин. Аз съм на кафе, засега второто.

Тандури, онзи ден моята фризьорка това обясняваше по повод нейното момиченце. Че я тормозят в училище, ама по детски още, с реплики от типа - не те харесвам, какво момиче си ти, никак не си красива и подобни, и то другите момичета, разбира се..

# 98
  • Мнения: 2 563
Аспержи, броколи и зелен фасул само на пара 6 минути и след това сол, лимонов сок и зехтин и става много вкусно. Патладжани и тиквички беля, но много гадно изсъхва кожата на пръстите от тях.

# 99
  • Мнения: 2 381
Зора, да туширам главоболие от нерви:
1. защото не е петък
2. толкова рано винце не мога да пия
3. защото времето е ужасно
4. защото искам отпуск, а шефът не дава

Да ми имате проблемите нали  Grinning

Хиър, ще се възползвам от рецептата. Сега кажи как избираш аспержите Simple Smile

# 100
  • Мнения: 3 491
Зора, да туширам главоболие от нерви:
1. защото не е петък
2. толкова рано винце не мога да пия
3. защото времето е ужасно
4. защото искам отпуск, а шефът не дава

Да ми имате проблемите нали  Grinning

Не ти ги ща!  Naughty

# 101
  • Мнения: 2 257
Тези от вас, които работят - имате ли проблем с тези неща?

При нас е абсолютно забранено да си имейлваме, да позлваме интернет за лични цели и т.н. Не уволнение, но разни проблеми се струпват, ако те хванат. Мен ме хванаха веднъж, преди 2-3 години и имах сериозен разговор с един шеф. Познайте кои логове бяха цитирани - бг-мамма и мтел.нет.  Laughing

# 102
  • Мнения: 810
На мен темата ми харесва. Моментните изблици на раздразнение са кратки  Laughing Нещо трябва колорит да внася. Пък аз може тотално да съм ви безинтересна, защото напоследък само спамя  Mr. Green

Ати  Laughing добре че не купи да объркаш хората мляко ли да пият какво ли!

Пингвинче, аз понякога се учудвам, че хора без деца искат да излизат с мен  Laughing

Джи, Иван като види Ухилчо и идва да му се радва  Heart Eyes
Ти в беля си се вкарала  Joy

# 103
  • Мнения: 7 091
Ники, не съм Хиър, но да ти кажа моя опит- дебелите са за печене на скара, тънките за задушаване.  Peace

# 104
  • Мнения: 3 491
Тези от вас, които работят - имате ли проблем с тези неща?

При нас е абсолютно забранено да си имейлваме, да позлваме интернет за лични цели и т.н. Не уволнение, но разни проблеми се струпват, ако те хванат. Мен ме хванаха веднъж, преди 2-3 години и имах сериозен разговор с един шеф. Познайте кои логове бяха цитирани - бг-мамма и мтел.нет.  Laughing
Имам подписано обещание, че няма да ползвам интернет за лични цели. Протоколно изискване е за всички служители. Отварям периодично пощата в g-mail, защото виждам, че и другите го правят,  включително шефа ми, за да видя има ли нещо важно и спешно, и затварям веднага.
Във форума ме е страх да се логвам от служебен компютър. Най-много да погледна набързо веднъж-два пъти в рамките на работния ден има ли нещо ново, обикновено в тази тема, затварям прозореца, но не оставям име и парола.
В момента съм у дома, и обикновено се включвам от дома, между къпане, перални, прахосмукачки, и т.н.
След 10-15 минути излизам, и е малко вероятно да се появя тук преди 9 вечерта. Ако се появя, сигурно ще е от обществен компютър, в почивката меьду 4 и 5.
Давам си обаче обещание (не за първи път) и тези едно-две надниквания, за които споменах, да елиминирам.
Джи, стимулираш ме наистина да го направя.

Общи условия

Активация на акаунт