Ще вземе да се повреди, защото пие само сок....Дали?

  • 1 982
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
да разреждам сока от компот с вода.Родих се, почна да пие.

Е, в това пък ако има нещо полезно, аз ще съм ......... трамвай...

# 16
  • Мнения: 4 447
За водата са ти казали с разреждане, но за да върнеш плодовете опитай номера с театъра:
"Мммм, че вкуснооо" без да го поглеждаш ! Ама ядеш колкото се може по-апетитно - мляскаш и издаваш всички възможни звуци на задоволство!
Обикновено се повлияват, поне при мен свърши работа!

Я! Това не съм го знаела. Ще пробвам! Hug

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
За водата са ти казали с разреждане, но за да върнеш плодовете опитай номера с театъра:
"Мммм, че вкуснооо" без да го поглеждаш ! Ама ядеш колкото се може по-апетитно - мляскаш и издаваш всички възможни звуци на задоволство!
Обикновено се повлияват, поне при мен свърши работа!

Я! Това не съм го знаела. Ще пробвам! Hug

Номерът при моята минаваше, докато навърши 2 години  Tired Сега и целият цирк да събера по време на хранене, не й ли се яде дадено нещо, нищо и никой не е в състояние да я накара да хапне  Crazy

# 18
  • Мнения: 4 447
Ние с баща му вече се правим на маймуни,
явно цирка тепърва започва  ooooh!

# 19
  • софия
  • Мнения: 636
Спокойно. Който ти ги говори тия работи му кажи, че може да му се повреди мозъка от даване на много съвети. Дъщеря ми не пиеше чиста вода до 1г.7м. Първо беше само на кърма не давах вода, после като вече се захрани не искаше да пие вода, а само сок. И наистина пиеше само сок, в някои редки случаи разреден с вода 1 към 1. Но има една истина-аз готови сокове не съм давала, а само фрешове и бебешки сокове на Хип в началото. После нищо готово не съм купувала, а само си правих. И така преди 2 месеца тя каза искам водичка-налях чиста вода в чашата със сламката, от която пие и оттогава до ден днешен пие само вода. Сокът го има за десерт или за добавка към закуската.Спокойно, ще дойде и вашият час.

# 20
  • Мнения: 239
До преди една седмица имах абсолютно същия проблем.Сама виждаш в подиса ми колко ми е голямо детето.Аз също се бях притеснила, защото не искаше и да близне вода.Разреден с много вода сок да, но чиста вода в момента който близнеше хвърляше шишето и казваше "буф буф", т.е това било за къпане не за пиене hahaha Joy
Оставих я на чиста вода няколко дни и детето го изживя като стрес това нещо.Чак и се появиха някакви лишеи по коремчето и и изсъхна кожата.Лекарката каза да спра с този експеримент и да си дажам на детето да пие каквото иска.Почнах да и правя чай със съвсем малко захар.Пиеше го.Поне не беше сок.И така просто от веднъж каза,че иска "дода" и от тогава само това пие.Сама си иска вода и не споменава нищо за сок.
Според недей да се притесняваш, детето само ще си поиска.

Успех  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 341
Лаура Мерсие, сякаш описваш моята дъщеря. Тя също вода не пиеше съвсем до скоро, допреди около месец. Пиеше само сокове в промишлени количества. Отказването беше доста дръзко от моя страна, просто защото с разреждане и обясняване, че е за десерт, и че водата е за напиване-ефект нулев. Само ако усетеше вода в сока изпадаше в истерия.
И така един ден просто ми писна и спрях сока, нямах вкъщи и не купих повече. Рева, тръшка се, пиеше по 20-50 мл. вода днесвно, но за около седмица нещата се нормализираха. Сега пие вода по около 200-300 мл. Но ако отидем на гости и има сок, изобщо не поглежда водата. За партито по случай рд-то й купихме сок, свършиха за около седмица, като през това време не лизна и грам вода. Та  дъщеря ми една чашка не стига (сякаш за пияница говоря), защото почва рев за още и още, но без нея може.
Успех с водата!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Дъщеря ми не пиеше вода, а само разреден с такава сок докато не тръгна на ДГ, т.е. до 3,4години, но това никога не ме е притеснявало и не съм се опитвала да я ограничавам и да налагам водата. В началото в ДГ разказваше как тя искала сок, но не я разбирали и давали вода. Сега отново предпочита сокове и айран.

# 23
  • Мнения: 377
да разреждам сока от компот с вода.Родих се, почна да пие.

Е, в това пък ако има нещо полезно, аз ще съм ......... трамвай...
[/quot

Може, но все пак е течност. Не мога да го оставя да умре от жажда.Аз самата не го давам с голям кеф, но все пак ми е успокоение че пие течности, особено в тия жеги!

# 24
  • Мнения: 506
Лаура Мерсие Вие само нектари ли му давате?? Моята малката пие по два литра нат. сок на ден, но не й давам нектари, само 100% ябълка или мултивитамин!(доколкото са такива де) Но и водата си я пииваме едновремено с това, няма насищане! newsm78
 За повреждане на здравето не знам, може би от захарта може нещо да му стане, но със сигурност не е добре за зъбите! Пример : дъщеричката на бившия ми шев й окапаха и изгниха до преди четвъртата годинка зъбките, за нея знам , че е пила само нектари! Peace
На малкия видимо има ли му нещо или се притеснявате предварително? Rolling Eyes Hug
Сетих се за един номер, който помага(така съм чувала) сипи му вода в една бутилка и му я дай, ако не я иска я остави до него! Дай му после нещо сухо да яде(солетка, соленка , бисквитка), така със сигурност ще ожаднее и ще пие от водата! Спри да купуваш/правиш сокове за известно време и ще пропие вода, няма да остане жаден! Hug
Успех! Hug Peace

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 23:10 от nikiki

# 25
  • Мнения: 2 807


Идеята на Никол  да замените соковете с мляко е много добра.
Ако не иска само мляко, може да предложиш и нещо в добавка, което да го подслади (като за начало, докато привикне да не пие само сок) - мляко с какао, ягодов/бананов шейк, плодово кисело мляко за пиене и т.н.

Иначе няма какво повече да допълня след нейното изказване  Wink

# 26
  • Мнения: 3 069
Преди около 1 година Виктор рязко отказа да пие вода.
Почти 24 часа не беше поемал никакви течности и се сетих, че една мама от градинката разреждаше за нейното дете сок с вода.
От тогава и ние сме така, иначе беше на крачка от обезводняване.
Слагам около 30 грама сок и доливам до горе с вода.
Един литър сок ни стига за 3 дни.

Моя съвет е да разреждаш повече а не да даваш чист сок.

# 27
  • Мнения: 1 341
Сетих се за един номер, който помага(така съм чувала) сипи му вода в една бутилка и му я дай, ако не я иска я остави до него! Дай му после нещо сухо да яде(солетка, соленка , бисквитка), така със сигурност ще ожаднее и ще пие от водата! Спри да купуваш/правиш сокове за известно време и ще пропие вода, няма да остане жаден! Hug
Успех! Hug Peace
Така процедирах аз. Действа! Peace
А като поиска сок й давам кисело или прясно мляко. За нея всяка една течност различна от вода е сок. Дори понякога и на водата каза "мамо, бебе пие тока"

# 28
  • Мнения: 4 447
Не, не му даваме само нектар. Даже пие рядко нектар. Повечето е сок.
НО, от вчера му разреждам сока 80 към 20. Пие.  Crazy Crazy

А иначе му давам да пие и прясно мляко. Не го ще чисто. Слагам му
една добавка за плодово мляко на Gwelle. Става вкусно. Не спазвам
указанията за 3-4 лъжички, а слагам по-малко. Rolling Eyes

И така. Да видим кога ще пропие диването вода пак Mr. Green

# 29
  • Мнения: 396
Не, не му даваме само нектар. Даже пие рядко нектар. Повечето е сок.
НО, от вчера му разреждам сока 80 към 20. Пие.  Crazy Crazy

БРАВОС!

Номерът при моята минаваше, докато навърши 2 години  Tired Сега и целият цирк да събера по време на хранене, не й ли се яде дадено нещо, нищо и никой не е в състояние да я накара да хапне  Crazy

Аз театрото го играя до първата хапка.
Ако след като опита не пожелае втора знам, че това не е по нейния вкус!
И тъй идва ред на следващия плод в програмата! bowuu Joy

Общи условия

Активация на акаунт