Kниги за бъдещи майки

  • 7 117
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822

Eто тази чета и аз, намирам я за много хубава и полезна.

# 16
  • Мнения: 3 743

От същата поредица има и за бебето после, но я нямам и не знам отзиви:




Аз пък имам само тази и сега си чета какво ни чака с бебка всяка следваща седмица Heart Eyes. За бременността четях сп. 9 месеца и Моята бременност.

# 17
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Подсещам да четеш и книги за бебета - после няма да има време.
Близо до бебето - книга за по-естественото гледане на бебета, писана от съфорумка, съвременна жена с две деца.

Да НЕ си купуваш Голяма книга за мама и татко от Калина Дичева - пълна с остарели и неразумни препоръки, като даване на алергени прекалено рано и т.

# 18
  • Мнения: 2 807
pakri , книгата е "авторитетна, практична и прекрасно илюстрирана енциклопедия, която ще ви съветва от зачатието и до края на третата година на детето".

По-голямата част от обгрижването обаче е за първата година - после повечето неща остават и за следващите, нали така?

За втората година накратко са обяснени (пак с нагледен материал Wink):
 - първите стъпки
 - прохождането
 - ходенето и подобряването на координацията
 - имитирането
 - опознаването на собственото тяло
 - говоренето
 - подходящи играчки
 - какво е добре да научи детето през третата си годинка

Третата година:
 - какво/как можем да правим/играем заедно
 - преобличането
 - скачането и тичането
 - въображаеми приятели
 - какво е добре да научи детето през третата си годинка.

Ето ти и разделите по страници:

Бременност и раждане - илюстрирано ръководство за здрава и щастлива бременност с практически съвети за раждането - > от 1-ва до 74-та страница.

Грижи за бебето - стъпка по стъпка от раждането до третата година - > от 75  до 172 страница.

Грижи за здравето - всичко, което трябва да знаете, за да разпознавате и лекувате най-честите детски заболявания, както и прктически указания за първа помощ - > от 173 до 245 страница.

Таблици за растежа - от 246 до 249 страница.

Индекс, откъдето по термини, подредени по азбучен ред, можеш да разбереш на коя страница е нужната ти в момента информация.


Ако имаш още въпроси - питай, с удоволствие ще отговоря  Hug

п.п. а не можеш ли да откриеш книгата в книжарница, където да я разгледаш и... да се вманиачиш още повече?  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 44 121
Книгата е хубава , но далеч не е идеална...хубаво е да е една от многото, която имаш, но не и единствена Wink

Иначе преди я гледах в продавалника, може да провериш дали още я има там...

# 20
  • София
  • Мнения: 2 508
Angel_Dust, кои други книги препоръчваш?

# 21
  • Мнения: 2 807

pakri, интересна, с илюстрация за отделните действия и в същият стил е и книгата "Бременността от зачеването до раждането" - малък формат в 110 страници за 12 лева.
Не можах да я открия в интернет книжарниците обаче, да не би да е изчерпана?!

Тя си има и продължение Wink - > "Първите 18 месеца на моето бебе", Ето я - пак толкова страници за същите пари.


Angel_Dust, наистина има и други много добри книги за бременността, майчинството, бебето и детето в различните възрасти... (имам много от тях, но и на мен тази, която pakri е харесала е една от любимите ми  Blush)
В 'Книга За майката и бебето" обаче всичко това е събрано, представено подробно и онагледено така, че дори и таткото сам да може се справи с едно-две бебета  Grinning

# 22
  • Мнения: 2 807
Друга мои любими книги за бременността (но само за бременността) са:

 - > "Аз съм бременна: Всичко за бъдещата майка" книга 1  - подробно описание (физически и физиологични промени при майката и бебето) на бременността по седмици

 - > "Аз съм бременна: В отлична форма преди и след раждането" - книга 2 - книга, която би могла да задоволи глада от информация на (почти)всяка родилка  Grinning


# 23
  • Мнения: 454
И според мен книгата е полезна, но наистина можеше да бъде на по-сносна цена. Моята ми е подарък, но аз също едва ли щях да дам 50 лв, ако не ми я бяха подарили. Това което не ми харесва е, че българските издатели са публикували доста информация, която е абсолютно ненужна за България, т.е. освен основното, което е грижата за бременната и бебето, са публикували информация за тамошните детски консултации, родилни домове, курсове за родители и т.н от които ти очевидно неможеш да се възползваш. Това спокойно можеха да си го спестят, а вярвам, че това щеше да намали и от цената. Иначе момичетата хубаво са ти казали за Продавалника. Там все още седят 2 обяви за книгата, които гледам че са активни.

# 24
  • Мнения: 27 524
Блонди, а има ли нещо, което да е предизвикало тази покупка? Simple Smile Blush

Не, не, засега не, ако има - ще се похваля  Hug

# 25
  • Варна
  • Мнения: 313
благодаря ви момичета. сега ще погледна.

# 26
  • Мнения: 4 784
Аз наблягах на списанията и на инфо от нета.  Специално за бременността книги не съм купувала. Регистрирах се в няколко чужди сайта и ми пращаха доста подробна информация за протичането на бременността по седмици и за развитието на плода.

# 27
  • Мнения: 2 807
Това което не ми харесва е, че българските издатели са публикували доста информация, която е абсолютно ненужна за България, т.е. освен основното, което е грижата за бременната и бебето, са публикували информация за тамошните детски консултации, родилни домове, курсове за родители и т.н от които ти очевидно неможеш да се възползваш.

Това важи и за "Бременността от зачеването до раждането" и "Първите 18 месеца на моето бебе" - повече за първата.  Wink

Такава излишна и неприложима в българската обстановка информация има в почти всички книги написани от чужди автори.

# 28
  • Мнения: 2 807
О, много имам и изчетох, но най най си ми харесва на Мари-Колд Дьолае - Аз съм бременна. Написана е много внимателно, разбираемо и с приятно чувство за хумор.

И аз като Блонди имам много книги за бременността, майчинството, бебетата, децата, възпитанието, семейството и т.н.. Grinning

И аз като нея най-много си харесвам книгата на Мари-Клод Дьолае "Аз съм бременна: Всичко за бъдещата майка" книга 1  - точно и подробно описание (физически и физиологични промени при майката и бебето) на бременността по седмици, а също и втората част от поредицата - >
"Аз съм бременна: В отлична форма преди и след раждането" - книга 2 - книга, която би могла да задоволи глада от информация на (почти)всяка родилка  Grinning

Любима също така ми е и
"Книга за майката и бебето" на Елизабет Фенуик


Интересна, с илюстрация за отделните действия и в същият стил е и книгата "Бременността от зачеването до раждането" на Джун Томпсън и д-р Джила Лейтър (малък формат в 110 страници за 12 лева).
Не можах да я открия в интернет книжарниците обаче, да не би да е изчерпана?!
Тя си има и продължение Wink - > "Първите 18 месеца на моето бебе"

Препоръчвам ти също и Близо до бебето  - изчетох я на един дъх, при все, че вече бях запозната и практикувах (почти)всичко, описано в нея.  Heart Eyes

И още една, която според мен е добре да се прочете още преди раждането, ако си решила да кърмиш, разбира се Wink - > "Всичко за кърменето" на Хана Лотроп, която обаче мисля, че отдавна е изчерпана по интернет книжарниците (струва си обаче дори да я ксерокопираш).


Мога да дам още, но гореизброените са предпочитаните от мен, що се касае за бременността, разбира се.
Приятно четене и навлизане в майчинството ти пожелавам  Hug


п.п. До преди около година купувах и всички списания за бременност/майчинство - не че ще науча нещо ново, ами ето така - от мерак  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 3 034
What to expect when (you're) expecting
What to expect (during) the first year

не съм сигурна как са преведени, но горе-долу "Какво да очакваме, когато чакаме бебе" и "Какво да очакваме през първата година". и двете книги са (бяха) ми страшно полезни.

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 10:00 от simplyaven

Общи условия

Активация на акаунт