потене на главичката

  • 4 611
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 520
Ние спинкаме с чувалче, че иначе много се отвива. Бос е, без чорапки, по памперс. Отгоре му слагам тънка блузка с дълуг ръкав, защото бяхме и още сме малко болни. Но спим на отворен прозорец.
Главичката и на Теди-то много се потеше, но той по мъжки - с пострижка оправихме временно нещата. Лошото е, че на мен не ми се ще цяло лято да е с тая голя глава. Не го харесвам много.

# 16
  • Мнения: 2 657
Ние спим по боди с кас ръкав и без 4орапки,на широко отворен прозорец.Завиваме се само с едно 4аршаф4е,но вапреки това главата ние винаги мокра.

# 17
  • Мнения: 827
Дани спи по боди с късо ръкавче и с тънко памучно одеалце.Прозорецът,който е на 50см от леглото му,е леко отворен(иска ми се да е повече,че на нас с тати  ни става жега,ама какво да се прави,много е близо до креватчето му).И понякога пак го виждам да се изпотява.Май ще взема да го завивам с чаршаф. newsm07

# 18
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Мойте и двамата се потят много, от как започнат жегите. Бебе, ако ще и чисто голо да спи, главата му е все едно сьм го кьпала ooooh!.
Тя и косата му е малко в повечко, така, че........

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 903
И ние се потим доста когато спим. Облечени сме с тениска, гащи и чувалче от чаршав, че много се развива. Въпреки всичко главата и е мокра - цялата. Дори напоследък спим на отворена врата на терасата. Така е и на обед. Поти и се главичката понякога и когато играе навън или в къщи. Свекърми ме шашка, че може да е от сърцето защото на него му ставало така. Аз мисля, че е от зъбите или от жегата, но за всеки случай ще я заведа на ехограф в окръжна болница.
Дано да се окаже фалшива тревога, досега само веднъж джипито ни шашна, че чувала шум на сърцето когато има температура. Заведохме я при други лекари и те казаха, че е било от ръстежа на органите / физиологичен шум/.

# 20
  • Мнения: 8 769
Deny, със сигурност детенце се поти от горещината. Дъщеря ми(2г5м) се поти като за световно, макар да спи по боди потник и чаршафче само. Поти се от бебе още.
Синът ми(3м) не се поти-спи по боди с къс ръкав и чорапки, завит с чаршафче.

# 21
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Гери спи само по памперс ве4е - но тук е такава горещина 4е няма как ина4е .
 като беше бебе и тя доста се потеше . питах педиатъра ,каза 4е не било задължително да е нещо свързано с рахит и да не се притеснявам . другите симптоми на рахит са потни ръ4и4ки и крака ..има и още неща но не ги помня ве4е , но ти не се притесняваи ,ако ти е малко беб4ето и му даваш редовно капки няма страшно ..рахита не е болестта на нашето поколение . изнасяи го пове4е на слънце ако имаш някакви такива съмнения.

# 22
  • Мнения: 5 299
. другите симптоми на рахит са потни ръ4и4ки и крака ..има и още неща но не ги помня ве4е .

Друг признак на рахит е стряскането.
И аз се тюхках точно по този въпрос и се чудех дали да пускам тема newsm78.От в4ера забелязах ,че на беба главата се поти ужасн много,а аз не давам витамин"д"(по предписание на педито),но наистина се надявам да е от жегите sweating

# 23
  • Мнения: 2 959
И мойта Даничка много се поти по главичката. Но аз спя с нея и ако е топло я отвивам. Но баща й много се поти. Незнам мойе би е наследствено.

# 24
  • Мнения: 2 407
Никол спи по боди и чорапки и я завивам с олекотена завивка, но мисля че и е топло и вече ще я завивам с пеленка!

# 25
  • Мнения: 1 077
А Ида се поти изборно  Crazy - хващам я няколоко пъти вече - потене + отит = нов зъб. Овен това е различна миризмата, когато се поти така. Поти се именно и само на тила, в долната част на главата, от ушите надолу. Иначе е като мен - при 60 градуса най-много да и и избият капчици под носа.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Дани спи с тънка блузка с къс ръкав и тънки гащички до колената и въпреки всичко възглавницата сутрин е мокра и крачетата са му потни. Витамин Д му давам откакто е навършил 1 месец и не съм спирала, така че не мисля че е от това. Не се притеснявай, явно при повечето бебета е така.
аз само да питам ама не ти ли казаха че Вит. Д се спира през лятото или го пиете по лекарско предписание  newsm78. Ние го спряхме юни и през есента пак ще го почваме до навършване на годинка. Иначе по темата и Надежда много се поти на главичката, спи с лятна пижамка (късо ръкавче и крачолки) и е завита с плик, вратата към терасата е денонощно отворена.

# 27
  • Spain
  • Мнения: 3 750
. другите симптоми на рахит са потни ръ4и4ки и крака ..има и още неща но не ги помня ве4е .

Друг признак на рахит е стряскането.
И аз се тюхках точно по този въпрос и се чудех дали да пускам тема newsm78.От в4ера забелязах ,че на беба главата се поти ужасн много,а аз не давам витамин"д"(по предписание на педито),но наистина се надявам да е от жегите sweating
как ще не даваш , не ти ли предписа Д3 на капки ..ако не зна4и така е сметнал за правилно .с това слънце при нас .. не се притесняваи..само не го затваряи в къщи , нищо 4е са жеги .. в късния следобед го изнасяи беб4ето навън на слън4ице да си отземе каквото му трябва  .
а пък е нормално като си в испания да се поти ..ти не се ли поти6 сега Simple Smile .Гери миналото лято от пот подмокряше възглавницата ..не се притесняваи

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Ohhhhhh mili mami,moeto detence si pote6e glavata i prez zimata, samo glavi4kata, osnovno okolo u6i4kite, mnogo se pritesnqvah da ne izstine!Mislq 4e ni6to ne moga da napravq osobeno, kogato i ba6ta mu se poti taka, o6te pove4e 4e pri nego ne e samo na glavata......
Ina4e ot purvia den vku6ti se kaliavame i sled 1 godina ve4e se kupem s po4ti studena voda, spim po pampers!

# 29
  • Мнения: 1 938
Мисля, че това е първият признак на рахит

Общи условия

Активация на акаунт