Бебето не иска да яде пюрета

  • 31 030
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте!
Моето бебче е на 7 месеца и половина. Захранена е от 5-ти месец със зеленчуково пюре. До преди 2 седмици ядеше зеленчукови, плодови пюрета, жълтък, но в малки количества. Пюре - 50-60 грама и после й давам да суче.
От около 2 седмици само като види лъжицата затваря устата и извърта глава. Голяма мъка стана храненето, а само на кърма не става. Дайте, моля ви съвети, какво мога да направя.

# 1
  • Мнения: 931
Може да расте зъбче, което да я дразни? На 7 месеца и моят беше предимно на кърма и съвсем символични количества пюре, имали сме периоди съвсем да откаже.
Може да пробваш с меки парченца храна, които може да хване с ръка (банан, сварено картофче или морковче). Ако самото бебе не успява, може да опиташ ти да й подадеш с ръка, за да не асоциира храненето с лъжицата.

# 2
  • Мнения: 74
Пробвах с картоф и морков, също и с мека круша. Опитва се да дъвче, обаче изплюва накрая почти всичко, а цялата се омазва.
И аз първоначално помислих, че е заради зъб. Даже видяхме оня ден, че има нов избил, обаче днес не изглежда да я боли зъбче, а пак не иска да яде.

# 3
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Може да са й втръснали тези пюрета, пробвай да разнообразиш. Моят син прояде чак като започнах да вземам от ДК.

# 4
  • Мнения: 9 481
Голяма мъка стана храненето, а само на кърма не става. Дайте, моля ви съвети, какво мога да направя.


Напротив-става Peace То бебето си показва какво иска, така че ще отмине-период е Wink
(аз захраних на 8,5мес; до тогава-единствено и само кърма  Peace)

# 5
  • Мнения: 27 524
Моето бебче е на 7 месеца и половина.
Захранена е от 5-ти месец със зеленчуково пюре.
До преди 2 седмици ядеше зеленчукови, плодови пюрета, жълтък, но в малки количества. Пюре - 50-60 грама и после й давам да суче.
От около 2 седмици само като види лъжицата затваря устата и извърта глава. Голяма мъка стана храненето, а само на кърма не става. Дайте, моля ви съвети, какво мога да направя.

Здравей,

Страхотно, че си я захранила не рано, както е масово в БГ  Hug
За жълтък е било супер рано. Най-най-рано се предлагат трошички на 8 навършени месеца.
Само на кърма или мляко става. До годинката по принцип. Ама тя няма да изкара така. Дай й почивка, дай и на себе си, период е, ще прояде  Hug

# 6
  • Мнения: 74
MTV и Блонди,Ceca благодаря ви за успокоението. Имах нужда да прочета, че и други има като нас.

# 7
  • Мнения: 472
Щом предпочита остави детето само на кърма за известно време- нищо няма да му стане. После пак започнете с пюретата/пробвай  други марки и видове/. Насила при децата нищо не става. Търпение му е майката  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 567
Здравейте!
Моето бебче е на 7 месеца и половина. Захранена е от 5-ти месец със зеленчуково пюре. До преди 2 седмици ядеше зеленчукови, плодови пюрета, жълтък, но в малки количества. Пюре - 50-60 грама и после й давам да суче.
От около 2 седмици само като види лъжицата затваря устата и извърта глава. Голяма мъка стана храненето, а само на кърма не става. Дайте, моля ви съвети, какво мога да направя.


Както са казали и другите майки
1- ако остане само на кърма - нищо няма да й стане.
2. - разнообрази зеленчуковите пюрета. Аз на тази възраст слагах в пюрето малко зехтин (студено пресован). Можеш също така да рзнообразиш слагайки малко магданоз, копър. В блендера всичко се смила добре.

# 9
  • Мнения: 9 666
Моите деца също не понасяха пюрета. Чак сега, понякога им купувам понякога плодово пюре вместо измислени десерти. Едното дори повръщаше от пюрета, купени, правени.. не става. Като започнело детето да косумира твърда храна, щяло да се оправи. Еми, затова се захранихме директно с твърда храна по захранване водено от бебето.
По принцип никакъв проблем няма да е само на кърма. Другата храна така или иначе до годинката е само за опитване.

# 10
  • Мнения: 4
Здравей lili375,
Ние сме на 8месеца и половина и при нас положението е същото. Отказва да яде пюрета и каши и така сме вече две седмици. Какво ли не пробвах за да му предизвикам интерес към яденето,но  без успех. Единственото нещо което опитва е баница или хляб, но му давам съвсем малко количество. Надявам се скоро да отмине този етап, че не става да се храним по един час на ядене (толкова време издържам за сега в опити да му дам някоя лъжица). Ще следя тема и се надявам ако е имало други мами с подобен проблем да се включат по темата с някой съвет.

# 11
  • Мнения: 3 114
Аайс Сноу, на първо време не му досаждай по един час с лъжицата - така ще стане по-злояд. Моето ме е държало по един час, защото ме разиграваше - отваряше устата да яде като види, че ставам с яденето и му казвам - "Няма да ядеш тогава!"
Ти кърмиш ли?

# 12
  • Мнения: 4
Здравей Michael@
Да кърмим се. Кърма за сега имам достатъчно. За толкова месеци не ми се е случвало да го дохранвам с АМ, но сега денем яде по малко тъй като много се разсейва и набляга на сукането нощем, като се буди да яде по няколко пъти.

# 13
  • Мнения: 3 114
Айс, след като е на кърма - няма от какво да се притесняваш. Съвета ми е да предлагаш твърдата храна без да настояваш Peace. Няма дете, което да не е прояло, така че спокойно! Успех!

# 14
  • Мнения: 4
Здравей Michael@
Голямото ми притеснение е да не се получи недостиг на желязо или на витамини, след като отказва да се храни с храни богати на тези съставки. Но прочетох малко статии по темата и за състава на кърмата с времето и май ще се отърся вече от това ми притеснение.
Благодаря ти за подкрепата.

Общи условия

Активация на акаунт