глупаво ли леенето на куршум?

  • 41 610
  • 343
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 447
Аз лично не вярвам в такива неща,но определено не го смаям за глупаво.
И да не помогне,със сигурност няма да навреди.

# 256
  • София
  • Мнения: 2 348
Ама как е възможно да спорите за това кой в какво вярва ?!  newsm78
Че това е личен избор ...

Да не говорим, че и религията е измислена от хора, който целят да управляват света ....
но това на мен не ми пречи да си вярвам в Библията и в Господ ...

Анджък  Wink . И за това аз не споменавам човек да не вярва в едно или друго, а ако вярва в Господ и Библията, да търси помощ от там, а не от други места и като стане някоя беля да обвиняват Господ.

Ади, "със сигурност" ли? Даваш ли гаранции, че говориш със сигурност?

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 22:55 от skrech

# 257
  • Мнения: 130
От личен опит знам, че помага. Моя племенник беше на около година и половина, когато започна да изпада в истерия само като се доближи до леглото си. Не искаше да спи там. Със сестра ми се редувахме (едната нощ тя, другата аз) да го държим. Спеше седнал в нас на стол в другия край на стаята. Опитвали сме като заспи да го слагаме в леглото, но той усещаше и почваше да реве. Заведохме го да му леят куршум. Жената каза, че детето се е уплашило от нещо. Още същата вечер той си спа в леглото.
Пожелавам ти успех. Hug

# 258
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 566
Не , не смятам ,че е глупаво .

# 259
  • Мнения: 3 453
  Не ми се е налагало на мен лично, но на мъжа ми ляха преди две години след катастрофа в която доста се уплаши и наистина имаше ефект Peace Нищо не губиш, опитай!

# 260
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Не смятам,че е глупаво.Имам наблюдения и смятам,че помага PeaceНо това е въпрос на избор

# 261
  • Мнения: 309
Аз също не смятам, че е глупаво! PeaceЕ зависи разбира се под каква форма е, честно казано съм доста против всякакви гледачки и баячки! PeaceНо смисъла на леенето на куршум е друг, ако повярваш че с извършването на някакъв дребен ритуал от някоя блага добра баба например би ти помогнало да преодолееш някакъв страх, това е чудесно! Simple Smile, но всъщност ти сам си помагаш, леенето на куршум само ти помага да си повярваш!На мен са ми леели куршум като малка, беше ме уплашило едно прасе на село и баба ми ме заведе при една много стара женица в селото, тя милата беше толкова добра и мила, като от приказките, как да не й повярваш, че всичко е наред! Wink

# 262
  • Мнения: 292
ако повярваш че с извършването на някакъв дребен ритуал от някоя блага добра баба например би ти помогнало да преодолееш някакъв страх, това е чудесно! Simple Smile, но всъщност ти сам си помагаш, леенето на куршум само ти помага да си повярваш!На мен са ми леели куршум като малка, беше ме уплашило едно прасе на село и баба ми ме заведе при една много стара женица в селото, тя милата беше толкова добра и мила, като от приказките, как да не й повярваш, че всичко е наред! Wink

това по скоро ще го повярва майката, защото детето когато е малко(0-1-2 годинки), след време няма да помни нищо ....... След леенето на куршум единствено се успокоява майката, Че е направила нещо за болежката/ уплахата/ плача на детето, и така съвестта и е по Чиста (без да се обижда никоя мама, това си е лично мое мнение  Peace)

# 263
  • София
  • Мнения: 2 348
Мъъъничка вметка ще направя. Въпросът е зададен миналата година още и жената отдавна е взела решение за себе си. Сега темата се поддържа от друг тип обсъждане. Тъй че за да се включите адекватно е необходимо да прочетете последните 18 страници Mr. Green , а инак жената си е решила проблема и нямат смисъл съветите ви.

# 264
  • Мнения: 568
ако повярваш че с извършването на някакъв дребен ритуал от някоя блага добра баба например би ти помогнало да преодолееш някакъв страх, това е чудесно! Simple Smile, но всъщност ти сам си помагаш, леенето на куршум само ти помага да си повярваш!На мен са ми леели куршум като малка, беше ме уплашило едно прасе на село и баба ми ме заведе при една много стара женица в селото, тя милата беше толкова добра и мила, като от приказките, как да не й повярваш, че всичко е наред! Wink

това по скоро ще го повярва майката, защото детето когато е малко(0-1-2 годинки), след време няма да помни нищо ....... След леенето на куршум единствено се успокоява майката, Че е направила нещо за болежката/ уплахата/ плача на детето, и така съвестта и е по Чиста (без да се обижда никоя мама, това си е лично мое мнение  Peace)

В темата имаше доста разкази за деца на които не можеш да обясниш заради възраста им, и е имало ефект.А дали ще помнят след години има ли значение,действието на куршума едва ли спира след като си забравил случката.

skrech и твоето мнение се разбра някъде по средата на темата ,но ти продъбжаваш да апострофираш всеки с различно от твоето! Mr. Green

# 265
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Има хора за всичко.
Не можеш да укориш някого, че вярва в подони неща.
В този смисъл, щом мислите, че ще ви помогне, какво "глупаво" има?
Аз лично не вярвам в това, но на никого не натрапвам мнение, нито се присмивам, нито коря. Peace

# 266
  • Мнения: 469
Не смятам че леенето на куршум е глупаво. Вчера за последно ляха куршум на дъщеря ми и се оказа че малката се е стреснала от нас. Тя беше доста неспокойна като спи, плаче на сън и дремва по малко, азтова ходихме и сега всичко си е ОК. От както се е родила и леем куршум за трети път

# 267
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Въпрос на самовнушение.  Peace

# 268
  • Мнения: 789
Въпрос на самовнушение.  Peace
  Peace

А и зависи доколко вярваш в това.

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Всеки сам преценява в какво да вярва или не.Понякога ,ако се оправят нещата след леене на куршум защо да не вярвам!

Общи условия

Активация на акаунт