Влизаме в 9ти месец вече, скоро ще поеме въздух СЕПТЕМВРИЙСКОТО човече!

  • 15 214
  • 285
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 33
И аз да питам за козметиката на бебоците. Какво сте купили, че по магазините е пълно с най-различни марки и най-различни мазила. Дали трябва да се купува бебешко олио или бебешко тоалетно мляко newsm78 Има няколко варианта на шампоани само в една марка, както и няколко варианта на кремове за дупета. На едно място магазинерката ми предложи даже някакъв македонски крем за дупе за 3 лв, много бил ефикасен и майките го търсели. Аз седях и гледах в магазина и не можах да реша. Намерих иначе Себа Мед, но и там са много мазила. То човек не знае точно какво ще му трябва. newsm78

# 196
  • Мнения: 2 123
Деси, аз също не смятам да купувам четка, гребен, аспиратор за нос /и въобще тези медицински сетове с разни капкомери и т.н./ Не смятам да купувам и торбичка с костилки предварително. Относно бебешката козметика - ще купя пяна за главичката, душ гел и мляко за тяло - за след баня.За след смяна на памперс - олио за дупето и гънките на крачетата. Когато се наака и я мия на мивката ще го правя само с водичка. /ееееехххх  Heart Eyes колко мило ми стана като си представих... като ги хванете през коремчетата и висят като някакви маймунки...  Heart Eyes/
Муцо, живи-здрави с момите на ръце /гърди/ ще се запознаем, то се е видяло.

момичета, някой гледал ли за детски чаршавчета в Метро?

ВЕЛИ, съветвам те да купиш и олио, и мляко - ще решиш кое да ползваш след баня като видиш как се отразява на кожата на беб. Олиото - логично, е по-мазно, т.е.  е за по-суха кожа и ако след като го намажеш не попие добре, значи минаваш на мляко. летните бебета,  например, си минават директно на мляко - по-лека и попивна е емулсията. Не те съветвам да експериментираш с козметика различна от себа мед, мустела или домашно приготвените мазила.

# 197
  • Мнения: 1 226
Асе това на всяка кърмачка ли се случва в началото  newsm78
Цитат:Кърменето при нас започна успешно, докато не ми се разраниха зърната от неправилно поставяне на гърда. Мъчихме се един ден с протектори. После започнах да се изцеждам и да давам кърмата със шише. Междувременно педиатърката ми показа как да я поставям правилно на гърда и подновихме кърменето. Оттогава започнаха проблемите. Кърмим се едва ли не постоянно. Сутрин се събужда около 7-8 часа и се започва сукането докъм 1-2 следобед. Поспива час, час и половина и започва следобедния тур кърмене нон-стоп. Заспива на гърдата, изпуска я сама, уж заспива и след 10-15 минути се събужда с рев за цица. Единствено през ноща спи 4 часа, кърмим се и спи още час-два. Не мога да разбера къде е проблема, мисля че имам достатъчно кърма. Притеснявам се за бебчето, че не спи достатъчно. Аз не издържам вече физически и психически. Нито мога да се нахраня като хората, нито да поспя и се опасявам, че ако продължаваме така скоро и кърмата ми ще намалее или спре.

 newsm78и какво е това къса юздичка? Как се маха, къде се реже, кога?
Направо ще изперкам, колкото повече чета #Crazy

РS - и си се разхубавила. Много свежа беше по Скат  Hug

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 20:28 от stelllla

# 198
  • Мнения: 2 658
Стеле, щом ще шиеш, айде наслука  Hug Тая торбичка е от ..басма или хасе шареничко, абе 100% памук пише  Peace , 20/20 см.
Някакси така по реално ми е като гледам сега нещата, чак и памперси  Crazy ...
Ох,недей цитира такива работи  Praynig  Confused .А викате, не било страшно,а ...?

# 199
  • Мнения: 1 226
Стеле, щом ще шиеш, айде наслука  Hug Тая торбичка е от ..басма или хасе шареничко, абе 100% памук пише  Peace , 20/20 см.
Някакси така по реално ми е като гледам сега нещата, чак и памперси  Crazy ...
Ох,недей цитира такива работи  Praynig  Confused .А викате, не било страшно,а ...?
Дескаааааааа   Heart Eyes Heart Eyes Hug
Цяло чудо е, че успях да ги събера костилките  Joy Joy Още са на терасата, дано не са се разсъхнали  Joy Joy

# 200
  • Мнения: 3 926
Първо пиша за козметиката (да знаете, че чета диагонално и не знам кой какво Wink)
Олиото го препоръчват по принцип за зимата
Млякото за междинните сезони
Лосион - за лятото
Аз обаче бих посъветвала да се вземе млякоо, защото поне попива в кожата и може да хидратира. Олиото образува плътен филм и запечатва порите, респективно сухотата след баня Peace

За въпроса на Вилистар - най-общо докато си в болницата можеш да правиш следното - млякото (преходното) слеза около 3-тия ден след раждането. Препълването може да се поизбегне ако внимаваш с приема на течности. Колкото и да си жадна е добре да не пиеш прекалено много вода. Няколко глътки, особено ако усетиш наливане на гърдите Peace Цедене. Усетиш ли, че гърдите започват да се пълнят и да тежат не бива да допускаш да станат на бомби. Регулярно поставяне на бебето на гърда, съпроводено с цедене, ако има остатъчна тежест. И не на последно място - зеле. Обикновена зелка, купена от пазара. Взема се листо, маха де средната плътна жила, намачква се докато си пусне сока и с него се обвива гърдата между цеденията (или храненията на бебето)

Мирка, коластрата също е храна. Точно от нея има нужда бебето в началото. Тя е много малко, но пък е съвършена. В началото бебетата ядат по 5 мл. на хранене. Коластрата е напълно достатъчна, за да задоволи нуждите им. Освен това тя е неимоверно богата на имунни тела и както казва нашата докторка - тапицира храносмилателната система Peace Дори след секцио бебето така или иначе ще ти го дадат. Ако си нормално раждане в Тинчето бебковците стоят при майките, не им дават вода, а АМ-а е само по желание (поне такова ми е последното инфо от там). Ако поискаш бебето ще е при теб и през нощта. ПРи секцио ще ти го дадат на следващия ден, ако се чувстваш добре можеш да ги помолиш да не ти го взимат и да е при теб през деня. Ако обаче искаш нощем да е при теб... най-вероятно ще е нужно да подкупиш персонала (това ако не си във ВИП).
Най-вероятно никой няма да ти покаже как да захапе бебето правилно... освен ако в съседните стаи няма опитни кърмачки. Не забравай, че можеш да станеш и да потърсиш някоя майка, която да ти покаже (ако примерно  с второ или трето бебе) Peace А аз също мога да дойда в болницата.
И нещо важно - ако ще раждаш секцио имай предвид, че реанимацията в Тинчето е срещу операционната. Обикновено държат двете врати отворени, така че ще станеш свидетел на всички операции и приказки, които докторите си разменят. Подготви се психически, че можеш да чуеш доста неприятни и стряскащи неща... и се постарай от сега да се настроиш апатично - т.е. максимален игнор. Все едно ги няма Peace

Стел, сценарият е долу-горе подобен. Рядко са децата, които стационират редовно хранене от самото начало. Това обикновено минава за около 20-40 дни. Всичко зависи от това как ще с стиковат мама и бебе. Търпение, търпение, търпение - това са ключовите думи за успешното кърмене Peace Честно казано от гледна точка на работата ми по-добре е бебе, което не слиза от гърдата, отколкото такова, което спи по 4 часа Peace
Разраняването най-вероятно е от неправилна поза, което респективно е свързано с честото желание за хранене...
Има начини всичко да влезе в норма. Хайде първо да родим, да си гушнем бебоците, а нещата, с които ще се сблъскаме ще ги оправяме в движение Peace Защото относно проблемите - възможностите и решенията са много. Трябва обаче първо проблемът да е наличен, да се съобразят множество фактори и тогава да говорим за разрешение.
Къса юздичка е къса връзчица между езика и меката част под венеца. В зависимост от степента може да се наложи клипване (сцепване), което се извършва обикновено от специалист ортодонт. Явява се пречка на правилното засукване. Проверява се лесно - когато се постави пръст на долната устна на бебето то трябва да изплези езиче. Ако не успява, тогава бутаме пръста (кутрето е подходящо) и проверяваме силата на засмукване. Ако бебето бързо изтърва вакуума е добре да се погледне от специалист Peace

Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 20:40 от Асенцето :)

# 201
  • Мнения: 2 123
Вилистар, едва сега видях въпроса ти за топлия душ. Ако имаш нужда от отваряне на каналите с топла вода, ще си правиш компреси с топли хавлиени кърпи. Мокриш с гореща вода и увиваш около гърдите. Така няколко пъти. Другото, което се ползва от родили секцио жени /за които се предполага, че полежават повече/ са бутилки от литър и половина минерална вода. Пълниш с гореща вода от чешмата и слага под мишниците, т.е. отстрани на гърдите.

# 202
  • Мнения: 262
Добър вечер, мамета! И аз сега се прибрах след целодневен маратон по магазините. За съжаление с милото нямаме кола и се придвижвахме с градския транспорт, та си беше премеждие. И ние като Ирини бяхме в "Джъмбо", но не сме се засекли. Оттам си купихме първите неща за бебинка и съм много щастлива! Съвсем малко са, но съм си ги сложила на спалнята и си ги гледам и сякаш едва сега започвам да осъзнавам колко малко време остава до появата на малкото човече! Взехме термометър за ваничката, мокри кърпички на "Памперс", клечки за ушичките и едно боди. Много е симпатично - с любимите ми Мечо Пух и Прасчо. Сега ще го снимам и ще го сложа в албумчето. Исках да ви попитам в тази връзка как се качват снимки под самото ми име - т.е. сега като ви пиша и да ми излиза снимка, както са си сложили Ирини и Асенцето например. Пробвах преди време, ама нещо не ми се получи. Моля ви кажете ми как! А след "Джъмбо" решихме да отидем до "Вис Виталис" - на сайта им прочетохме, че имат магазин на "Пиротска"58. Едва се замъкнахме до там, но уви - магазин няма. Една продавачка от съседна сграда ни обесни, че преди 2 месеца имало магазин за детски дрешки, но го затворили  #Cussing out

# 203
  • Мнения: 1 226
Асе мерси слънце. Малко страшничко му звучи. Дали ще се справя. Ей това търпението винаги ми е липсвало. Но пък и до сега не съм имала беб, дано и търпението ми се увеличи  Praynig

# 204
  • Мнения: 400
Стелааааааа,стига се шашка за щяло и нещяло Whistling
Какво гърмене и трещене,бе,мацки newsm78При нас цял ден беше жега ooooh!При това до сега съм гладила дрешките на дребната,които изпрах днес.Вир вода съм Crazy
Айде лека вечер Hug
Шийла-да ти е жива и здрава голямата девойка  bouquet

# 205
  • Мнения: 2 123
ехоооо... къде сте, бремелинки? нещо съботната вечер много пуста тук.
ние вечеряхме - телешко с гъбки и пармезан, завъртях и едно кьополу /така се пише, нали  Wink/, варена млечна царевичка и сега като си легнем ще нагънем кутиите със сладолед. Исках да си снимам корема, но апаратът не е зареден. Малката ми балерина танцува ли танцува  Heart Eyes

# 206
  • Мнения: 1 226
Тук смеееееее  Joy

# 207
  • Мнения: 571
Благодаря за отговорите Асе  Hug HugКакто винаги попивам всяка твоя думичка  bouquetЗа родилния дом-изобщо не ме вълнува кой какво ще прави пред зад или отсрани на мен-щом не е на мен!!Аз да се чувствам добре пък те нека си говорят докторите и да си работят!!Непукист съм в това отношение!!Мога да гледам всякакви таквизи работи и ич не ми е зор!!!Даже ще се чувствам страхотно посрещайки заедно с майчетата техните бебоци,ставайки свидетел на първата им глътчица въздух и сладкото проплакване Heart EyesХайде 45минутки до заветния неделно хладен ден за теб и Любчо Praynig Hug
Ехааа то верно си е цяла наука това да кърмиш и да даваш необходимото на бебето си но и грижейки се сама за себе си!!!Охх Стелинка и мен ме е обхванал един страх!Какво да ти разправям-ние с теб май сме най уплашените Hugпък току виж вземем че се справим най-добре с всичко!!Нъц нъц нъц пръскам се по шевовете  Mr. Green
Бяхме при свекърите и тая моя свекърва #Cussing out :2gunfire:5 думи ми каза за бебето и как ще се гледаме и успя да ме издразни!За какво ми били обиколниците,нямало нужда не искала!!как така леглото няма да е с пръчки само-как така с дъска,взимали сме светлината на детенцето по този начин ooooh!...откачих!!Нейно си мнение ама да ми го налага...едната вика тука сложете леглото/макя ми/другата скимти защо така а не иначе!!И са с вечно противни мнения!Как ще ги издържа не знам  Sick

# 208
  • Мнения: 1 226
Ох Мире, не е ти лесно кака. Едно запомни - угодия няма, ако едната е доволна, другата няма да е, тъй ме гледай теб си  и беб и хич да не ти пука  Hug

# 209
  • Мнения: 4 238
Момичета, направо ми се плаче. Нещо е станало с лаптопа ми, докато четях списания в другата стая и сега не иска да тръгне. Май че му е изгорял хард диска, а там ми е цялата служебна и лична информация Sad Дано да има начин да се възстанови всичко. Ще чакам понеделник, за да го заведа на ремонт. През последните няколко дена всичко върви наопаки. Покрива на къщата прокапа и сега ще правим ремонт и на него. Сега лаптопма ми. Аман.
 
Асе, не съм се замисляла, че с намаляне на течности мога да намаля кърмата. Нали след секциото казват да изпиваш поне 1.5-2 литра вода. И обикновено като ти слезне кърмата гърдите стават много твърди. Но аз, като послушно дете, си пиех много вода. И се мъчих да се цедя.

Как е нощната смяна?

Общи условия

Активация на акаунт