за едно дете, което не знае къде ще спи следвашата нощ

  • 3 972
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Принципно е добре като се пишат официални писма да са адресирани по подобен начин:
ДО АГЕНЦИЯТА ЗА ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО
С КОПИЕ ДО:
МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА И СОЦ.ПОЛИТИКА
БТВ
НТВ
ДНЕС.БГ
24 ЧАСА
...............................и т.н

тогава скъпата чиновничка няма да си позволи да покрие писмото, защото знае, че доста хора ще го прочетат.

# 16
  • Мнения: 4 965
За съжаление, днес вече е ходил да се подписва рано сутринта. Води се, че живее на адрес в Младост 3 и не е съобщавал, че е останал без квартира. За детето уж се грижела някаква позната жена, при която живеело и в момента. В понеделник сутрин ще е при инспектора и той категорично е предупредил да води детето с него, за да може инспекторът да говори с момичето. Тогава ще знае как да реагира и дали да подава сигнал.
Ако имате притеснения, че нещо не е наред, трябва да подадете сигнал в 7-мо районно.
Това е засега. Praynig

# 17
  • Мнения: 2 759
И според мен трябва да се обърнеш към медийте. Дано бързо да намерите Надето и тя да е добре  Praynig
                      Супер! И като я намерят - какво? Че не се сещам? Просто няма да е в неизвестност за авторката? Това ли е целта? Каква реакция всъщност очаквате от полицията/социалните/арменския поп. Много ми е чудно  newsm78?
                      Бтв, докато детето е било при вас или на занималня, може би е било в неизвестност за някой друг?

# 18
благодаря ти много за информацията за бащата и аз току що разбрах от съседи, че е идвала полиция и е говорила с него и трябва да ходи в районното.  незнаех, 4е ще ходи в понеделник. а казал ли е от колко време го гледа тази позната? проверили ли са тази позната или в понеделник ще се види? имай предвид, 4е той е патологичен лъжец, дано детето да разкаже истината, защото ме притеснява, 4е  може да я наплаши и да я накара да лъже. 

# 19
  • Мнения: 4 965
благодаря ти много за информацията за бащата и аз току що разбрах от съседи, че е идвала полиция и е говорила с него и трябва да ходи в районното.  незнаех, 4е ще ходи в понеделник. а казал ли е от колко време го гледа тази позната? проверили ли са тази позната или в понеделник ще се види? имай предвид, 4е той е патологичен лъжец, дано детето да разкаже истината, защото ме притеснява, 4е  може да я наплаши и да я накара да лъже. 


Вероятно пробационният инспектор е звъннал в районното да го проверят. От Пробацията няма как да проверят познатата - нямат такива правомощия.
Той се подписва ежедневно, но само в работни дни - спазва си задълженията по присъдата.
Това не ти пречи да подадеш сигнал в Социалните и в Районното, че родителите не полагат грижи за детето и е застрашено, но трябва да си 100% сигурна, че детето наистина е изоставено. Може наистина да е у познати - това специално трябва да се докаже, но нямам представа каква е процедурата, защото ти не си близка на детето...
Аз съм много далеч от тази област - просто помолих мой близък да провери нещата и да даде сигнал, че има съмнения за проблеми с детето...

# 20
  • Мнения: 130
нямам думи....изобщо толкова абсурди в една история. Дете поврерно на пияница, социални които си клатят краката и чакат не знам какво. И дори и да се намери дедето какво ще стане с нея, пак ли бащата ще я гледа, то до сега не са взвети мерки от институциите...Горкото дете! Изобщо допустимо ли е дете да бъде поверено на човек в пробация???

# 21
благодаря ти много, Азаф, в сигнала сме писали да ни имат предвид като близки на детето, ако няма роднини, които искат да го гледат. разбира6 ли  - той не гледа детето, дава го на разни хора да го гледат за известно време, после на следващите и ако няма следващи, Надя спи където им падне. дефакто тя няма дом. докато беше при нашите познати, се мяркаше по веднъж на ден или през ден - два за малко и после пак отиваше да си допива...    това дете има багаж, пръснат из Младост и Горубляне

# 22
благодаря ти много, Азаф, в сигнала сме писали да ни имат предвид като близки на детето, ако няма роднини, които искат да го гледат. разбира6 ли  - той не гледа детето, дава го на разни хора да го гледат за известно време, после на следващите и ако няма следващи, Надя спи където им падне. дефакто тя няма дом. докато беше при нашите познати, се мяркаше по веднъж на ден или през ден - два за малко и после пак отиваше да си допива...    това дете има багаж, пръснат из Младост и Горубляне.
 

# 23
В случая социалните не са виновни, защото не са знаели, а не са знаели, защото никой не е подавал сигнал досега и те няма как да научат.  Бащата оставя детето при поредните хора с обещанието, че е за малко, за да си намери квартира и хора като нас го съжаляват и му вяарват до момента, в който виждат , че е безнадежден случай. Вчера сутринта социалната работничка ми каза  , че до 2 дни ще има резултат и аз изпаднах в паника, че е много дълго време,  но съм приятно изненадана, че още днес са задвижили нещата. Дано обаче да има добър резултат и да не забуксуват нещата.

# 24
  • Мнения: 130
В случая социалните не са виновни, защото не са знаели, а не са знаели, защото никой не е подавал сигнал досега и те няма как да научат.  Бащата оставя детето при поредните хора с обещанието, че е за малко, за да си намери квартира и хора като нас го съжаляват и му вяарват до момента, в който виждат , че е безнадежден случай. Вчера сутринта социалната работничка ми каза  , че до 2 дни ще има резултат и аз изпаднах в паника, че е много дълго време,  но съм приятно изненадана, че още днес са задвижили нещата. Дано обаче да има добър резултат и да не забуксуват нещата.
Дано Praynig

# 25
ТОКУ ЩО ГОВОРИХ СЪС СОЦИАЛНАТА РАБОТНИЧКА - КАЗА, ЧЕ ОЩЕ НЕ Е ПРОУЧИЛА СЛУЧАЯ И НЕ Е ПОДАВАЛА СИГНАЛА В ПОЛИЦИЯТА. ЩЕ ГО НАПРАВИ В ПОНЕДЕЛНИК, ТЪЙ КАТО В МОМЕНТА Е ЗАТРУПАНА С РАБОТА, А КОЛЕЖКИТЕ Й СА В ОТПУСК. ОСТАНАХ КАТО ГРЪМНАТА. МИСЛЕХ, ЧЕ ТЯ Е ИЗВИКАЛА ПОЛИЦИЯТА ЗА ПРОВЕРКА

# 26
ТЪКМО СЕ ИЗРАДВАХ, ЧЕ ДЕЙСТВАТ МНОГО БЪРЗО

# 27
  • Мнения: 4 965
ТОКУ ЩО ГОВОРИХ СЪС СОЦИАЛНАТА РАБОТНИЧКА - КАЗА, ЧЕ ОЩЕ НЕ Е ПРОУЧИЛА СЛУЧАЯ И НЕ Е ПОДАВАЛА СИГНАЛА В ПОЛИЦИЯТА. ЩЕ ГО НАПРАВИ В ПОНЕДЕЛНИК, ТЪЙ КАТО В МОМЕНТА Е ЗАТРУПАНА С РАБОТА, А КОЛЕЖКИТЕ Й СА В ОТПУСК. ОСТАНАХ КАТО ГРЪМНАТА. МИСЛЕХ, ЧЕ ТЯ Е ИЗВИКАЛА ПОЛИЦИЯТА ЗА ПРОВЕРКА

Не е социалната. Пробационният инспектор е. Но без социалните нищо не могат да направят, за съжаление...
И аз най-рано в понеделник ще знам какво е станало на срещата с пробационния, на която трябва да присъства и детето. Дано социалните си размърдат д-то...
 Praynig

# 28
  • Мнения: 1 341
Искерно се надявам Социалните по-бързо да задействат нещата, и детето да отиде на възможно най-доброто за него място.

# 29
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 azaf,браво че действаш и ти!
 А майката не може ли да обяви детето за изчезнало?! Най-малкото Полицията може да открие къде е заведено. При изчезване не се ли задействат най-късно до 24 чАса?

Общи условия

Активация на акаунт