Ноемврийчета 2005 - 18 тема

  • 16 414
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Лекарката дойде, силно възпалено е гърлото на Марина. Изписа ни антибиотик, проспан за кашлицата и сироп витамини- Саностол. Каз, че може да я извеждаме. Да не давам температуропонижаващи ако темепратурата е под 37.5, а от спешния ми казаха да давам на всеки 8 часа. Мисля да послушам личната педиатърка.

# 16
  • Мнения: 506
wa_wa  Да се оправяте бързо! А за свещичките, трудно е, но ако повръща, няма как без тях да минете! И друго, скоро го разбрах, свещички не се слагат, ако детето е с разстройство, как го разбрах, бяха ни изписали и за Т и за повръщане , а бяхме с разстройство..... Да й мине бързо на Маринка! Praynig Я кажи кой АБ ви изписаха? Peace
Еххо да оздравява Ния и да те подмине  теб! Hug Къде сте на море? Криста и тя не харесва Нурофена, но пък Панадола само й давам пипето и си го изпива сама! Wink
 Ние днес бяхме пак на преглед, AБ ще ни го слагат поне до 12-ти, а ако се влоши и продължава да е толкова отпусната ще трябва да сме всеки ден на системи...и така  #Crazy...чакаме си, нищо друго не можем да направим за сега! Peace
Клара  Hug http://prikachi.com/galleries.php?gal=1543 , това е от вчера сутринта преди да ни сложат новото абокатче и новия АБ! Peace

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 00:00 от nikiki

# 17
  • Мнения: 941
wa_wa за температурата мога да те посъветвам на всеки 4часа да мериш ако е над 37-5 даваш панадол ли нурофен ли, ние пием само калпол, нурофена не го харесва а калпола не ни действа
Аз свещички не слагам, детето се травмира и после все си мисли че и се ходи на тоалетната, само веднъж опитах и повече не повторих, давам си през устата, ако трябва насила и като на кучетата затварям и люлея докато се глътне, ако се изплюе пак и така, но витамин С то ампула и е любимо, когато е болна педито ни винаги ни казва да пие по едни на ден поне 5дни
Много болни това лято, и то все тежки грипове има, аз не си спомням миналото да е било така

# 18
  • София
  • Мнения: 44 041
Ех, пак много болни в темичката ни Sad Да оздравявате и малки и големи Simple Smile

За Т - аз под 38 градуса нищо не давам, над 38,5 - свещичка.
И да при разтройство не се слагат защото дразнят и най-вероятно ще бъде изакана....
Преди Мангъров ми беше казал, че ако детето е живак и не е отпуснато може и при 39 да не се дават лекарства...ама на мен ми е в повече...
Нурофен не давам. ибопрофена дава кофти реакции при не малко деца...

А защо антибиотик???

Никики - дано вече тръгнат към подобрение при вас нещата, много се измъчи миличката Sad

# 19
  • Мнения: 3 089
вече не сме морски. русенци сме. не съм чела назад. обвиъсли, има много болни. моите деца също се разповръщаха и раздрискаха на морето. можете да си представите каква картинка бяхме. няколко пъти се налагаше да се снабдяваме с кутии лечебна хумана /за инфо - цената във варна е 12.60, а в софия - 8 и 10. и това в квартална аптека! как живеете, бре хора, по морето.../, да давам лекарства насила и с натиск, но вчера файнали усетих какво е да имаш здрави деца, които е реват. освен това бяхме и със свекитата. взехме ги да помагат, а те, милите,с и изкараха една чудесна почивка! повече по въпроса с морето, почивките и семейните ваканции няма да говоря/пиша.

тити - тая снимка на деян я помня. беше от периода, когато имах време да гедам всички снимки и освен туй помних кое дете чие е  Mr. Green. сега разпознавам ноемврийските деца съвсем безпогрешно. и даже имената им знам. но с майските бебоци съм в голяма каша.

друго кво да кажа - имам лек здравословен тен, отпочинал вид /странно е това, но така ми казват наоколо/, снимките от морето са страхотни и изобщо не дават вид, че изкарването е било силно под средното ниво. а днес в русе хванах и разпродажба на обуки, та децата имат естествени есенни патъци и зимни ботуши на цена от 10 кинта бройката. поради липса на цветове и номера, купих на камен червени. на мен лично ми харесват - кат се има предвид, че баща му се вее с жълт панталон в СГС, то червеният цвят на ботушите хич не ме притеснява. дано им станат във времето, за когато ще са ми нужни. камен все така реве, петра се е разлигавила ужасно - абе всичко е в норма.

# 20
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз с отчет от почивката ни на море.
Запознахме се с приятното и русо семейство на Били  Heart Eyes , плажувахме заедно, но Мартина и Гогата нещо не успяха да се сработят. На третия ден Мартина се разповръща, после разстройство, след два дни и Ангел. Което беше причина да приключим преждевременно с един ден почивката. При което мъжът ми се закани, че в близките 10 години няма да ходим на море, ако пък много ми се ходи-да си намеря любовник Mr. Green, той да ме води.
За първи път Мартина се разболява от такъв вирус, беше започнала да се обезводнява, това е по-страшно и от високата температура. Нямаше сили да говори дори. Но днес определено са по-добре, дори успяха да ме ядосат, стряскащото е, че вече го правят в комбина. Laughing Ама да са ми здравички...

днес като й слагаха абоката, милата плаче и си вика "НЯмам болиии, нямаа болии!" ,
Никики, това ме разплака Cry Съчувствам ти много, дано по-скоро приключат мъките ви и да прегръщаш една здрава и усмихната Криста  Praynig

# 21
  • Мнения: 1 253
Аз също съм доста търпелива с температурата. Гледам дали е живец Ния и обикновено давам над 38.5 нещо за сваляне. То аз много рядко й меря температурата, защото тя много мрази тази операция, но ми стига да я пипна за да разбера дали има или не. За контрола няколко пъти съм я измервала и наистина се оказва, че е имала над 38.3-4 когато съм взимала мерки.
Иначе както и досега Ния имаше 2 денонощия температура. След това изчезна. Сега остана някаква задна хрема, не е много силна, но слагам капки, че не й е много приятно. Ограничила съм контакта с други деца,  че не ми се ще да пипне другият вирус който върлува. Много болни деца това лято, много нещо....с който и да се чуем по морето всеки е болен или температура и гърло или повръщане и разстройство. Миналата година не беше така. Добре, че поне Ния пие много вода, особено нощем. Яденето обаче....
Времето не е най-приятното днес на морето. Ще се разходим до Бургас да убием малко време, че е прекалено ветровито покрай плажа и на поляната пред къщата.

# 22
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Марина все още си подържа температура, давам и Нурофен, пие Оспамокс 500 мг, на 12 часа по една мерителна лъжичка. предполагам още е рано да се види ефекта от антибиотика.

# 23
  • Мнения: 1 541
Здравейте! Ние се завърнахме от мини почивката.

Никси, честит рожден ден на големи патерици  Hug Да си жива, здрава  безкрайно обичана от важните за теб хора   bouquet

Много неприятно- толкова много болни деца- все едно е зима  Shocked Какви са тези вируси, какво е това чудо?!?
Пожелавам много бързо оздравяване на всички   Praynig  Heart Eyes

тити, това с двете снимки ме разсмя истински. Ако не знаеш и не търсиш нарочно разлики наистина е все едно са на едно дете  Laughing Много хубав бузан Ясен  Heart Eyes

nikiki, измъчи се и ти и детенцето ти  Sad Толкова ми е мъчно всеки път, като чета през какво минавате! Стискам всички палци вече да приключва всичко това.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Здравейте всички!
Виждам, че летните вируси не подминаха нашата тема
бързо оздравяване
Росен от днес си е вкъщи - яслата е в ремонт и в петък ми казаха, че след 22.09. да се обадим Shocked изразих недоволство и лелята ми казадасе пробвам след 1.09; право на сборна група имали служителите на МВР и военни - както винаги с привилегии - не се знае защо обаче Crossing Arms
Днес ходихме заедно до офиса, до съда - държа се добре;
като ми дойдат заседанията не знам какво ще правим Confused; ще го мислим

иначе вчера си купих прахосмуч и си поръчах част от малко кухненско "дообзавеждане" Mr. Green
Тити, много слагки човечета; естествено, че са различни децата; Деян като че ли има повече твои черти; абе важното е да са здрави
 Simple Smile

# 25
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Анеле, аз на обещания за бързи ремонти не вярвам. Нали нашата я затвориха миналото лято на 24 септември и трябваше да е два месеца, после "докато бебето се роди ще отворим, как няма", е, то почти Ангел стана на възраст за ясли като я отвориха-на 2 юни  Mr. Green Дано вашият случай не е такъв.

# 26
  • Мнения: 11 818
Здравейте!  Hug Аз чета, но нямах много време да пиша..
Съжалявам за всички болни дечица!! Sad nikiki, как сте днес?
Милейди, да не забравя - съвършена булка, прекрасни кумове! Wink
Всички, на които поводи съм пропуснала да се чувстват поздравени!   bouquet
Юлиана е добре, ту е на море, ту на планина на вилата, но сега е в Казанлък и почти всеки ден се забавлява в Аквапарка там - http://www.waterland-bg.com/aquapark-gallery.html

# 27
  • Мнения: 941
привет
ние се върнахме от седемте рилски езера,
Чудно си изкарахме, там е страхотно, красиво, чисто, въздуха чист, хладно, и на децата много им хареса. Като се спухкахме от езерата, Нур я сложих в самара, тя заспа, а зейна я привързах с жилетката ми за мъжа ми, нещо като слинг и направих та и тя заспа и ние се явяваме като магарета да носим. Интересно ми стана че на няколко места имаше още сняг, и изглеждаше доста стар, сигурно никога не се стопява. На връщане като стигнахме София, смратта, задръстванията Нур повърна в колата, веднага си помислих че сме забърсали някой вирус, но после реших че е от пътуването и друсането от езерата до долу, сега е добре, дано не е вирус
Сисии този аквапарк е страхотен, жалко че в София няма подобно място
микки то почти никой не се върна от морето без повръщане


ето малко снимки на който му се гледат
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=9336&AlbumId=121429

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 20:46 от Клара

# 28
  • Мнения: 752
Да се разпиша и аз. И ние се прибрахме в София. Два дена се опитвам да оправя багажа.
На бързо прегледах старата тема.
Никки, да бързо се оправи Криста!
Милейди, изпуснах снимките, моля те, пусни ги пак.
Ще дочитам и ще се включа пак.

# 29
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Сисии, този аквапарк в Овощник беше от заплануваните ни посещения това лято. Но и Мартина, както Кейти на Юка се оказа, че това лято боледува повече, отколкото зимата. Мъжът ми има две лели в Казанлък и чухме и за някакво страхотно заведение, на 5 декара площ, не помня името, но се надявам поне него да успеем да посетим.
Клара, невероятен заряд носят снимките. Не само природата, а и ти с момичетата.
Никики, няма новини от теб. Пиши как сте.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт