Ноемврийчета 2005 - 18 тема

  • 16 463
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Малко снимки от морето, може да се видят и русокосите хубавци на Били


Да почерпя, че нали съм именичка днес


Честито и на всички други празнуващи днес

# 61
  • Мнения: 152
Честит имен ден на всички. Много здраве и успехи.
Извинявам се, че забравих.
Angel_Dust, мисля, че се свикна. още повече, че аз знам че ещастлива, огаждат и , тича на воля и въобще е по-спокойна. Тя плаче и на яслата. Повярвай ми там ми е доста по-мъчно, като я оставя ревяща и я взема подпухнала. Та така. Аз съм лоша майка, май.

# 62
  • Мнения: 9 913
леле, Мартина като порасне, всички ще я преследват за тази уникална коса  Heart Eyes толкова рядко съчетание е - руса и къдрава Simple Smile честит имен ден, микки Simple Smile
браво на всички, които сте щастливи и доволни. Това да се чува! Поля, добре си се завърнала, наистина ни липсваше и наистина снимките са много хубави - Поло е пораснал и е красив и с аристократичен вид младеж. А ти си свежарка, аз съм забравила как изглеждаш/видя ли колко отдавна не си се появявала/. А какво ще работиш?
Аз също съм в графата на доволните, Яската има нов дом - кенгуруто - той си спи вътре, аз си ходя по задачки. Някой навитак за разходка утре или вдругиден? Вече си има акт за раждане детето, а другата седмица задействам и процедурата за международен паспорт. Не отслабвам още на килограми, обаче като цяло съм на светлинни години от предния път - и коремчето е по-малко, и обиколките......

А Деян ми вика по скайпа "ей". поне това научи  Joy "Ало, ей". И после го карам да ми пее песничка и той ми пее нещо, което сам си е измислил, с някакви безумно големи интервали. тук трябва да кажа, че за разлика от батко си техничаря, Ясен има много хубави дълги пръсти.Току виж просвирил на пиано. Въпреки че засега се сърди, каквато и музика да му пусна - аз го мъчих с ренесансова хорова музика, арабски фолклор и грузинска естрада, но явно не е това пътят на просвещението .....

# 63
  • Мнения: 3 089
милейди - филков си го пуснах сам. аз работа по пущинаците нямам щото съм пре-много глезана  Mr. Green тая сутрин като се обади /няма обхват и 2 дни не се бяхме чували/ каза, че на тъмното езеро /не знам това ли му беше името?/ нямало хижа, а само заслони. и понеже туристите били много 2ма младежи от компанията спали на палатка. явно някой горски е построил някой-друг заслон и е навързал някоя и друга палатка за такива екстремисти, щото мъжете тръгнаха без подобни такъми. вчера пък ловил пастърва с ръце в някаква река. е, после пускал пастървата де, но супер се кефеше, че е толкова близо до природата. не го разбирам това, аз, но въпреки туй поощрявам хобитата му - нали  е щастлив и доволен по урвите - да ходи, ама сам - без да ни мъкне по дивотията  bowuu
а децата мрънкат от жегата - тук е 40 градуса на сянка и съответно никъде не излизаме до 6-7 вечерта. а детски клубове нямало, каза майка ми. таа че хем им е топло, хем им е скучно. и не спят добре, разбира се, което засилва мрънкането. ще мине и това. вече нямам търпение да се приберем, но понеже обещах да останем до някое време другата седмица и си налягам парцалите.

тити - а деян проговори ли? за разходката с теб по обясними причини не мога да се включа. от септември натам, кат натиря децата на училище, тогава!

# 64
  • Мнения: 811
майчеее, ама вие сте в Русе  Grinning Хайде да се видим утре на кафе, ммм? Аз нали в момента се водя безработна (поне докато не реша какво всъщност искам и ще ме направи щастлива). Утре Ади е на ясла, така че съм свободна от 9:30 до следобед  Wink

микки, честит имен ден, на патерица!  Много да си здрава и все така лъчезарна  Hug Снимките са чудесни - виждам, че много хубаво сте си изкарали! Видях и русокосите принцове на Били, скивах и таткото, само Били май се изплъзна по тъч-линията  Grinning Heart Eyes Hug

тити, виждам, че вече си започнала да откриваш разликите между Деян и Ясен. Тепърва предстои да се изявят техните индивидуалности, но това си го знаеш  Heart EyesНа родителите пък остава любопитството по какво ли ще се различават децата и по какво ще си приличат  Grinning

Милейди, по-назад беше питала за "ако"-проблема ви. Ще споделя малко личен опит с Ади. Когато махнахме памперса за през деня, я мъчехме да ака на гърне или пък в тоалетната. Нито веднъж не се получи  Confused Може да седи там и половин час и пак нищо да не излезе и така и с дни може да не свърши голямата работа. Иска да ака единствено и само в памперс. Слагаме го само като каже, че и се ака, махаме веднага и през останалото време няма памперс. Може и при вас да е това проблема  newsm78

Качвам снимки от морето, след малко ще пусна линк - който има желания да разгледа  Simple Smile


 

# 65
# 66
  • Мнения: 506
Мале, мале..... Heart Eyes прекрасна е дребната !!!!!!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 9 913
Доминика, голяма хубавица, и навсякъде е засмяна - щастливо дете Simple Smile

майче, то ще е смешно за всички вас, ама увеличихме речника докъм 15 думи. За последните 3 седмици с баба си Деян е започнал да употребява новите думи "дай", "палка"/полицейска, има си такава играчка/ и "булка", а също "миди". Нещо се е разлигавил, усетил е, че може да тормози баба си, и май няма да ми е лесно като се прибере...

# 68
  • Мнения: 1 288
доминика, наистина е много лъчезарна ади  Heart Eyes
микки, нещо не можах да разгледам вашите снимки  Thinking
аз да ви докладвам как след 10 дни на планина и без никакви лекарства излекувахме и "алергии", и "коклюши" и всякакви други диагнози. само чист въздух и разходки. значи ако слушаш лекарите буквално можеш да се побъркаш  Rolling Eyes
никики, как сте вие?
поля, липсваше ни  Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 3 089
тити - бравос на големия! харесва ми подобна проява на характер! и за бабата говоря и за не-искането да говори  Mr. Green

доминика - ади си е картинка, вярно е. ама вие как, аджеба, изкарахте в тая лудница - гледам стълпотворението по плажа и направо ме втриса!
...
editвам се сама
ДОМИНИКА - ние сме по центъра всеки ден от 9.30 до 11.30 и после от 17.30 до 19.15. за кафе няма смисъл да говорим - ако наминеш, ще ни видиш какъв цирк сме - за 3 минути не остама статична. една-единствена среща си направих и то беше с форумка, която също е майка на породени деца, които са мааалко по-малки от моите. разбира ме жената на къв хал съм  Wink. та така де - за кафе не сме, но ако ти се обикаля по площада като луда калинка, заповядай. утре сабахлянта ще звънна.

нашите снимки от морето са не-налични, защото сме забравили усб-кабела по софийско. кат се приберем - тогава...

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 22:51 от majceto

# 70
  • Мнения: 11 830
Dominika, Ади е прекрасна!  Hug А ти скоро да се похвалиш с нова, желана работа! Wink
микки, чудесни дечица! И аз да кажа, макар и не за пръв път - къдриците и миглите на Мартина са неповторими!
Били, добре дошли, чакаме и от вас снимки! Wink
Поля, и аз се радвам, че пишеш отново и дано да е по-често! Поло е страхотен и изглежда доволен и щастлив в новото си градче! Снимките на брега също ли са от там, или сте някъде на гости?
Синьо безвремие..., радвам се, че кашлицата на Кейти е изчезнала, смяната на климата понякога върши чудеса! Аз затова се стремя често да водя Юлиана на различни места, различен въздух, различни надморски височини..
Милейди, хрумва ми да пробвате с четене на книжка във WC-то, също може да си измислиш ти приказка, в която да включиш това (аз често като и разказвам си измислям нещо поучително, което е на дневен ред и винаги има ефект, но го включвам между другото, не акцентирам излишно - напр. за куклата Мими как си измила хубаво зъбките, погледнала ги в огледалото, после си избрала рокля на червени калинки.. веднага на сутринта ми казва как си мие зъбките като Мими с роклята на калинки, същото съм правила за ресане на косата и мн.др. неща, които на моменти отказва да прави, но някак си повтаряйки й, разбира, че трябва). Опитай да й обясниш колко е важно акото да отива по предназначение, как всички деца, и мама, и тати го правят, как ще я боли коремчето, ако не го направи.. сигурна съм, че си и говорила, но продължавай! Надявам се скоро да забравите за това и да се случва естествено!  Hug
тити, батко Деян кога ще се връща в София? А да не би да планирате скоро пътуване в комплект, че бързаш със задграничния паспорт на Ясен? През уикенда бяхме на вилата с двойка наши приятели, мъжът е Ясен - страхотен пич, много си го обичам, та все хубави хора носят това име! Wink
Майче, и аз като теб съм изключително либерално настроена по отношение на мъжките нужди! Точно другата седмица Георги заминава с "коч-компания" на Цигов чарк. Simple Smile
Олгарита, пиши как е Севи?
На всички, чиито дечица са във ваканция искам да кажа - не се тревожете, те са повече от добре! Wink

# 71
  • Измир
  • Мнения: 661
Хубаво е, че болнИте дечИцата оздравяват!
НИе съЩо Simple Smile Оказа се алергИя от насекомо (както предположИ ДомИнИка) ПъпкИте завяхват И се надявам да няма новИ.

Разгледах много прекраснИ снИмкИ на порасналИ деца И усмИхнатИ родИтелИ!

Напоследък забелязвам голяма промяна в детето сИ. Става все по непослушна. За всИчко се опИтва да правИ напук. ПредИ беше горда като ИзпълнИ поставена от мен задача, а сега с удоволствИе ме пренебрегва, за да вИдИ до къде Ще стИгна. Все по често прИключваме с крясъцИ, а на мен така не мИ харесва. Май навлИза в пубертета на 3 годИшнИте newsm78

# 72
  • Мнения: 506
olgarita Супер новина!Радвам се, че е по-малкото зло! Hug
доминика - ади си е картинка, вярно е. ама вие как, аджеба, изкарахте в тая лудница - гледам стълпотворението по плажа и направо ме втриса!
...
И аз за това си помислих като видях снимките!Нали съм си морски срам с двете ходения на плаж за това лято  Crazy , но поне като ходим е извън града, където е пусто и девствено! Heart Eyes
Юки как ли????? Утре или в други ден ще й пускам изследвания наново, ама откак спряхме с АБ се скъсва да кашля! Tired Иначе е бомба"атомна"  Laughing !Спря да спи на обяд, къпя я поне по два пъти на ден, то голямо беснеене пада!Ха, а откак ми "Проговори" на български е много смешна! hahaha Всеки път когато иска нещо изречението й започва с "Нинаааа искаш ли да..." , а това за което пита го иска тя! И така всеки път като поиска нещо, пита ние искаме ли да еди какво си! hahaha Вече (не забелязах точно кога е станало) не спим с памперс, не пишка вечер въобще! Но милата ми душица все още не се е отърсила от след АБ-я шок, все още си мисли, че като излизаме "няма да боли, няма да боли"!Стряскащо е много! Sad

Имам сега едни мисли в главата дето ме мъчат? Confused Криста я спрях от ясла сега, последния месец, а от септември сме на детска, та се чудя и се мая дали няма да се ошашави детето?Ново място, нови лелки, нови деца?Поне за две -три знам, че са от нейната група, ще си ги разпознае! newsm78

# 73
  • Мнения: 811
Добро утро  Grinning

От името на Ади ви благодаря за комплиментите  Hug Hug Hug
На плажа всъщност не беше такава навалица. Само последния ден малко се поуспахме  Blush и когато отидохме на плажа всички чадъри вече бяха заети, та с триста зора си намерихме място на по-населен плаж с места за собствен чадър. Иначе в платените зони беше перфектно  Flutter И няма да повярвате кого видяхме точно на безплатния плаж - Супер Любо от рекламата на БТК  Laughing Беше особено мрънкащ и изнежен индивид.

И в предния си пост забравих да кажа на Поля добре дошла отново  Hug И аз разгледах снимките - малкия Дартанян все така има аристократично излъчване, градчето е много красиво, и ви желая да живеете много щастливо в новия си дом!

никики, да ти кажа идея си нямам как точно ще се отрази промяната на децата, когато сменят яслата с детска градина  Thinking Надявам се само да им понесе по-леко тази промяна и да им хареса новата обстановка, новите лелки, новите занимания и другарчета!

И да, днес може би ще се видим с Майчето и децата  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 1 253
Поля добре завърнала се. Новото местенце изглежда прекрасно, а Поло е голям сладур.
Доминика голяма чаровница е Ади Simple Smile
Милейди ако си спомняш преди време ние с Ния минахме през подобна драма с акането, само че при нея причината беше че леко я беше заболяло при едно изхождане. 1 седмица мина в стискане и рев, че й се ака но не иска....просто не искам да си спомням този период. Нито Дуфалак помагаше, нито каквито и да било увещания и разкази.
Бях се хванала за главата и изчетох адски много по темата в нета, защото проблемът си беше много сериозен - не беше физиологичен, а психически. Имаше и други деца със същия проблем и на едни беше помогнала стандартната медицина, а на други хомеопатията. Понеже не можех да накарам Ния да пие никакви лекарства тогава, но пък с кеф хрупкаше хомеопатичните капсулки реших да пробвам първо с хомеопатията. за 4 дена бях забравила, че изобщо сме имали проблем. Сега внимавам какво яде и следя дали не пропуска изхождане. Като резервен вариант лекарката ми е предписала други капсулки, които мога да дам ако видя, че се запича детето, за да не стигаме онзи ужас отново. Честно казано не се е повторило оттогава, но трябва много да се внимава. Особено както казваш, че пуска съвсем малко (при Ния беше същото), това което остава вътре става твърдо като камък и после детето със сигурност ще има проблем при изхождането. Аз допускам пропуск най-много 1 ден. Обикновено на 2-рия до обяд се е изходила, ако не, започвам хомеопатията.

Общи условия

Активация на акаунт