упойка при секцио

  • 4 286
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Пълна, по мой избор, доволна съм.

Преди да кажа за себе си да уточня, че видът на упойката се решава от анестезиолога и гинеколога, а не по желание ...

Да, когато здравословното състояние на жената не позволява едната или другата упойка, но във всички останали случаи изборът е на жената. НИКОЙ не може да ме накара да съм в съзнание по време на каквато и операция, ако аз не искам Stop

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Раждах с пълна упойка.Не са ме питали каква искам,но и да бяха ме питали едва ли щях да избера друга.

# 17
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Аз раждах със спинална и съм доволна. Като изключим поставянето, което е неприятно (поне за мен), нямах никакви проблеми - нито по време на операцията, нито след това. А и се радвам, че "присъствах" на раждането на бебка.

# 18
  • Мнения: 1 477
Със спинална раждах.След консултация с анестезиолога се спрях на нея.Незнам какво имаш предвид от доволна.За мен беше важно ,че ще видя бебето се виднага след като го изкарат.Болезнено е самото поставяне ,но не е болка за умиране.Леко раждане   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 586
С пълна упойка - много съм доволна, нямах чувството, че се връщам от оня свят, както беше преди години с друга операция с пълна упойка!!!
Моето секцио беше по спешност,затова бях с пълна упойка,нямаше време за друга.Нямах никакви неразположения след това.

И при мен така се получи, секцио по спешност с пълна упойка, но ако имах избор категорично бих избрала пак пълната, не мога да си представя да чувам всичко.

# 20
  • Мнения: 2 334
Аз раждах със спинална и нямам оплаквания от нея. Понесох я добре без никакви странични реакции от сорта на главоболие, треперене и т.н. Ако трябва да пак да избирам, пак на нея бих се спряла. Peace

И аз бях така Peace

# 21
  • Мнения: 950
И аз бях секцио по спешност с пълна упойка. След като ме събудиха от упойката, нямах никакво неразположение, само много ми се спеше и съответно си поспах в реанимацията.

# 22
  • Мнения: 259
Раждах със спинална упойка, планирано секцио. Екипът имаше проблеми с изваждането на бебето и всичко продължи доста по-дълго от обичайното. Накрая не бях много адекватна, но поне нямах главоболие.   

# 23
  • Мнения: 117
С пълна упойка - много съм доволна, нямах чувството, че се връщам от оня свят, както беше преди години с друга операция с пълна упойка!!!

Да, това е така, защото последните години упойките, които се ползват са все пак доста по-нови и съответно по-добри. Аз също имам операция с пълна упойка през 1995 година, тогава нещата бяха по друг начин.

Имам три операции с пълна упойка за последните 6 месеца и всичко си е баш като връщане от оня свят със замайване, неспособност да си държиш очите отворени и всичките му там екстри, изключае гаденето и повръщането, което получават по-голямата част от хората, които съм виждала.
Колкото до секциото ми - със спинална упойка беше и с нищо не бих заменила моментите, в които чух първия плач на детенцето си и ми дадоха да го целуна по челцето още в операционната. Мъжът ми влезе, докато ме шиеше докторката, държа ми ръката и плакахме заедно от щастие, беше прекрасно  Grinning

# 24
  • Мнения: 121
раждала съм с пълана и след това неми се е спало изобщо момичето което дойде при мен на другия ден след операцията спа дълго след това при всеки е различно но пак бих избрала такава ако ми се наложи

# 25
  • Мнения: 132
Аз бях със спинална и ако ми се наложи пак бих избрала нея  Peace
Поставянето е малко кофти, но пълната определено ме плаши повече. Говорех си с анестезиолога, по малко с лекарите, всичко беше ок. Главоболие нямах, никакви неразположения, треперех, но треперенето започна още преди да ми я поставят. В последствие рабрах, че и много жени, раждали естествено без упойка също треперят - било родилна треска или нещо подобно.
Видях бебка като я извадиха и малко след това ми я донесоха увита  Heart Eyes За мен лично това беше неописуемо!
Успех!

# 26
  • Мнения: 199
мойто секцио беше по спешност и беше със спинална упойка.  неприятно е след това че си виодаш краката, но не усещаш нищо, но пък ми показаха бебето още докато ме шиеха. единствения недостатък беше, че от натискането на корема, за да излезе бебето ми се доповръща ужасно. през цялото време имах спазми и добре че не бях яла нищо..  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 592
Аз раждах със спинална и нямам оплаквания от нея. Понесох я добре без никакви странични реакции от сорта на главоболие, треперене и т.н. Ако трябва да пак да избирам, пак на нея бих се спряла. Peace
И аз така и 2та пъти Peace

# 28
  • Мнения: 4 784
Епидурална. Доволна съм.

# 29
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Раждах ( ако може да се нарече раждане ) с пълна упойка.
След упойката не искам да си спомням какво ми беше.
УжасТ Sick #Crazy #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт