За зъбките! Почистване-от кога?

  • 2 190
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 149
За сега ги почиствам само със силиконов накрайник и вода Laughing

# 16
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
На дъщеря ми започнах да почиствам зъбите след 1 годинка, когато имаше повечко. На синът ми / на 9 месеца/ току що му пробиха връхчетата на първите 2 зъбчета, но не са израснали и не ги чистя. По съвет на детската ни зъболекарка - почиства се с памуче, напоено с разредена кислородна вода.

# 17
  • Мнения: 27 524
След две годинки  Peace
Просто е смешно да търкате с четка и паста две наченки на зъбчета  Laughing

# 18
  • Мнения: 2 334
Тези дни ходя на зъболекар и го попитах от кога трябва да мия на дъщеря си зъбките и с какво понеже вече има две зъбчета по 1 мм.Той ми каза че след като станат по 2 -3 мм.да започна да ги почиствам с една клечка за уши напоена с кислородна вода и да не използвам четки и пасти за зъби поне до 1 годинка.Незнам дали е правилно това което ми каза ,но мисля да го послушам Peace

# 19
  • Мнения: 27 524
Тези дни ходя на зъболекар и го попитах от кога трябва да мия на дъщеря си зъбките и с какво понеже вече има две зъбчета по 1 мм.Той ми каза че след като станат по 2 -3 мм.да започна да ги почиствам с една клечка за уши напоена с кислородна вода и да не използвам четки и пасти за зъби поне до 1 годинка.Незнам дали е правилно това което ми каза ,но мисля да го послушам Peace

Кислородната вода стяга венците. Според мен би разяла и крехкия емайл... Не виждам смисъл да се ползва при бебета  newsm78 Освен това бебешките пасти са за от 0 дни до 3 годинки и са спецеиални, без изплакване; за какъв дявол да се ползва кислородна вода  newsm78

# 20
  • Мнения: 483
Щом пораснат първите 2 зъба, те трябва да се почистват, независимо от възрастта му.
Първите 2 зъба на Вико пораснаха едновременно, когато беше на 6 месеца. Оттогава ги почиствам всеки ден!  Hug

# 21
  • Мнения: 48
И аз започнах да почиствам зъбките след като станаха по сантиметър някъде с паста и накрайник ненедент и малката сладурка си умира от кеф и няма търпение да си мие зъбките. Даже ме хваща за ръката и сама си слага накрайника в устата. Смятам ,че щом има зъби то храна полепва по тях и трябва да се почистват  newsm10

# 22
  • Мнения: 554
За сега ги мием само със силиконов накрайник, пастата не сме я ползвали, при нас миенето си е мисия невъзможна, но поне се опитвам. Имаме си 8 зъбчета и ми се иска да ги поддържаме, но няма как да я накарам да не си стиска устата ooooh!

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И мен ме вълнува този въпроз от няколко дни Laughing
  bouquet на авторката

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Почиствам ги отскоро с паста и четка на Ненедент, но доста трудно, защото процедурата не му е от най-приятните.
Относно използването на кислородна вода съм напълно съгласна с Блонди   Peace

# 25
  • Мнения: 1 800
В началото като избиха само с вода и силиконов накрайник, сега с паста, но слагам по малко.
Детето след годинка яде почти същото като възрастен човек, нормално е да се почистват зъбите му с четка и паста.
Никога не бих сложила кислородна вода в устата на сина ми Peace

# 26
  • Мнения: 1 251
И мен ме вълнува този въпрос, имаме вече зъбчета, но не съм почнала да ги почиствам все още, а дали има някоя мама с близък зъболекар-да разясни това с кислородната вода-все ще има някакво обяснение, щом са го казали на момичетата техните зъболекари! newsm78

# 27
  • Мнения: 2 334
Аз не казвам че е правилно използването на кислородна вода а споделям какво каза зъболекаря ми.Със сигурност ще се консултирам с още 1-2 мнения и тогава ще реша какво да правя. Peace

# 28
  • Мнения: 1 305
Ние си имаме две показали се зъбчета, и третото сега избива. Досега не съм ги мила с нищо но мисля още утре да купя тази паста Ненадент гледам повечето майки я ползвате и да се пробвам. Не знам дали ще и хареса и ще мога да ги измия но мисля да опитам

# 29
  • Мнения: 135
И мен ме вълнува тази тема от известно време-имаме цели 4 зъбчета,нищо че сме вече на година и два м.Мислех тези дни да звъннеа на педито и да я питам дали вече е време да започнем с почисктването на зъбките и по какъв начин.ясно ми става от предните постове,че вече е време да започнем,само моля ви да ме "светнете" какво точно представляват тези силиконови накрайници,защото не ми е ясно EmbarassedБлагодаря ви предварително.

Общи условия

Активация на акаунт