Отговори
# 75
  • Мнения: 104
И аз това си помислих Simple Smile дали пък няма в щатската Джорджия да настане паника?  Laughing Да вземем да питаме американските мами как са Simple Smile

# 76
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Предложили сме си услугите в Европейския парламент,Бургас да бъде главен пристанищен център за пренасяне на хуманитарни помощи за Грузия.

# 77
  • София
  • Мнения: 221
Следях коментариите само по руските новинарски канали. Много бързо се научихда не вярвам на инфото на американците.Но запомних войната
1 с невинните жертви
2 с осетинки които пекат хляб и го носят на руските воиничета
3 с грузинския магьосник Саакашвили който виждайки високо летящ самолет , за част от секундата  се навря в кашон / не много голям/ Grinningи тези хора имат президент за чудо и приказ
А да забравих великия миротворец Саркози , които странно защо си пъха гагата винаги когато проблема вече е решен и обира лаврите..
та така жал ми е за руснаците, който загинаха...

# 78
  • Мнения: 10
Двама мои приятели-руснаци загинаха там, деца още, на по 18 години. Южна Осетия и Абхазия ще бъдат руски, защото там живеят руснаци и защото Русия иска това, а тя е велика сила, без никакво съмнение.
Някой питаше за приликата с Косово - ето каква е: Косово обяви независимост от Сърбия, Европейският съюз застана зад него и принуди Сърбия да приема положението. Южна Осетия и Абхазия обявиха независимост, Русия ги подкрепя и сега принуждава Грузия да се съобрази с това. Дали е правилно? А с Косово беше ли правилно...

# 79
  • Мнения: 113
Следях коментариите само по руските новинарски канали. Много бързо се научихда не вярвам на инфото на американците.Но запомних войната
1 с невинните жертви
2 с осетинки които пекат хляб и го носят на руските воиничета
3 с грузинския магьосник Саакашвили който виждайки високо летящ самолет , за част от секундата  се навря в кашон / не много голям/ Grinningи тези хора имат президент за чудо и приказ
А да забравих великия миротворец Саркози , които странно защо си пъха гагата винаги когато проблема вече е решен и обира лаврите..
та така жал ми е за руснаците, който загинаха...

през цялото време на конфликта бях в Русия и гледах само руски новини... слушах коментарите на хората и четях какво се пише по вестниците... когато се прибрах, прочетох стари наши вестници... разказаха ми и какво се е говорило по нашето ТВ.. имам чувството че иде реч за два различни конфликта  Naughty

# 80
  • Мнения: 2 375
Сигурно повечето сте го видяли, но за тези които не са http://www.videostono.com/youtube/WyVuGYwNhd8/Saakashvili-ate-his-galstuk
 Някой тук писа за руския парламент, а защо толкова бързо забравиха всички за скандалните заявления на Окруашвили, който заяви, че Саакашвили му е поръчал убийството на бизнесмена Бадри Патаркацишвили. За загадачната смърт на грузинския примиер министър Зураба Жвании. След всички тези тежки обвинения, Саакашвили продължава да бъде президент, сякаш нищо не е било.
 Тук можете да прочетете подробно. http://www.rg.ru/2007/09/27/georgia-kompromaty.html  Naughty
 Не е ли странно, че неотдавна свален от собственния си народ грузински президент, след проведените "демократични избори" отново е на власт?!

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 12:53 от natia

# 81
  • София
  • Мнения: 221
Следях коментариите само по руските новинарски канали. Много бързо се научихда не вярвам на инфото на американците.Но запомних войната
1 с невинните жертви
2 с осетинки които пекат хляб и го носят на руските воиничета
3 с грузинския магьосник Саакашвили който виждайки високо летящ самолет , за част от секундата  се навря в кашон / не много голям/ Grinningи тези хора имат президент за чудо и приказ
А да забравих великия миротворец Саркози , които странно защо си пъха гагата винаги когато проблема вече е решен и обира лаврите..
та така жал ми е за руснаците, който загинаха...
през цялото време на конфликта бях в Русия и гледах само руски новини... слушах коментарите на хората и четях какво се пише по вестниците... когато се прибрах, прочетох стари наши вестници... разказаха ми и какво се е говорило по нашето ТВ.. имам чувството че иде реч за два различни конфликта  Naughty
ами нормално, нашите богове на които се кланяме сега са хамерикански, и хаврУпеиски, та каквото те кажат това се говори по новините.та най.важнотото е да покажат великия миротворец и любовник  унгарско-френския евреин падащ си по манекенки Саркози. тя истината винаги има две страни, но чак пък такова изопачаване. И видиш ли сега ЕС ще скача срещу Русия, ами да скочат де...ама не би....смешно и тъжно.

# 82
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Малка тема за размисъл относно представянето на новините около този конфликт:

Наскоро гледах един репортаж по руската тв (признавам си - русофил съм, можете да започнете да ме оплювате и мен). Та там разказваха следното: има една телевизия, която излъчва руски новини в Европа (Раша ТВ или нещо подобно, в БГ-то не съм я виждала по кабеларките). Неин кореспондент снимал по време на бомбардировките в Цхинвали и излъчил кадрите в тази телевизия. Какво било учудването му на следващия ден, когато видял собствения си репортаж по BBC или CNN (не помня точно) от името на друг кореспондент и с надпис "Руснаците бомбардираха Поти" !!!! 

# 83
  • пак там
  • Мнения: 2 885
[тя истината винаги има две страни, но чак пък такова изопачаване. И видиш ли сега ЕС ще скача срещу Русия, ами да скочат де...ама не би....смешно и тъжно.

Не посмяха да скочат Simple Smile Казаха, че лекичко ще се поскарат на Русия и ще я помолят да не прави повече така Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 221
[тя истината винаги има две страни, но чак пък такова изопачаване. И видиш ли сега ЕС ще скача срещу Русия, ами да скочат де...ама не би....смешно и тъжно.

Не посмяха да скочат Simple Smile Казаха, че лекичко ще се поскарат на Русия и ще я помолят да не прави повече така Simple Smile
голям смях , и как ще скочат , ами кранчето-гледай тогава сеира на т.н  преуспели европеиски държави.Мн. ч . е много уместно щото е много удобно да лежиш на стари лаври. Мен пък ме инересува къде скочиха сателитните на Рс д-ви  да бъдат самостоятелни. Като гледам на какъв хал с а Украйна, Белурус, Молдава..и тн. и т.н...

# 85
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мен пък ме инересува къде скочиха сателитните на Рс д-ви  да бъдат самостоятелни. Като гледам на какъв хал с а Украйна, Белурус, Молдава..и тн. и т.н...

Украйна и Молдова - те са ясни, ама Беларус застанаха с Русия.

# 86
  • Мнения: 27
az се питам кои печели .руснаците печелят наи -малко. знаи ли някои за някои нефтопровод. в раиона да минава от там?

# 87
  • Мнения: 2 375
Мисля, че там има военни съоръжения, построени още при комунизма от руснаците. А сега Саакашвили, който е човек на Буш, иска руснаците да се махнат и да дойдат на тяхно място американски военни бази. Вчера Путин каза, че защо ли хуманитарните помощи за Грузия, се доставят на военни кораби! И в черно море са събрани около 10 кораба. Все по-често се чуват думите "трета световна", да не дава Господ. Тези американци имат лошия навик да се месят навсякъде, но този път с Русия удариха на камък. Това не е някоя малка държавица, която ще им играе по-свирката!

# 88
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Грузия по принцип в последните години се явява доста голям дестабилизатор на мира в района. През нейните граници минават бойните групи на чеченците и техните арабски помощници, също там те се крият след терористичните акции. Освен това оттам минават и голяма част от маршрутите на наркотици (също в голяма част съпътстващи въпросните бойни групи). Грузия се отнася доста агресивно към опитите на руснаците да ограничат тези набези, защитава терористите и наркопласьорите, така че вероятно и това си изиграва голяма роля в този конфликт. За икономическите интереси - имам някои предположения, но не съм особено добре запозната с фактологията, така че не искам да се излагам с посредствени обобщения. Но сигурно има и такива.

# 89
  • Мнения: 97
Грузия си намери това, което си търсеше.

Общи условия

Активация на акаунт