Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 45

  • 37 293
  • 297
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 118
Петя, розите много ми харесаха - шоколадово тесто ли са?

Джемма, много сладурка идея за тортата - най-добри пожелания за сина ти за пълноценен, стойностен и щастлив живот! Какви пропорции желатин сок използва за чашата?

# 211
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Найстина от какво са розите?
Аз не можах да ги направя.И сушиш ли ги или направо на тортата?

# 212
  • Мнения: 1 965
Покрай тия ацетати и гуми, съм пропуснала три разкошни торти.  Shocked Срам за мен!!! Embarassed
Estell - Църквичката е ефектна, не и се притеснявай. Прилича на картина.
Pоrsha - много, много сладичка калинка..... Супер е !
Джема cheers! Много готино буренцето! Честита радост в къщи! Бира не пия, ама как бих хапнала желето ако знаеш......
petia_tag - Браво на тебе!!! Страхотни рози.... Личи си че Пепи е учителката!!!! И да знаеш, че аз си броя...... Wink!!!
Блу - урока по Пух и Сие е полезен!!! Дано никога не ми се наложи да ги правя..... Ще си подам оставката автоматично!!! И слезващия път не си хрупай самичка дървото ако обичаш!!!!! Можеше да споделиш с другарчетата, а не само да се фукаш колко е било вкусно... Хруп-хруп-хруп...  hahaha
 

# 213
  • София
  • Мнения: 2 658
dimitrina, tarlio, van444eto, благодаря и на вас  Hug
Напоследък работя цветя с комбинация на ММФ и шоколадо фондан/маса- бял шоколад и глюкоза или ако е много сух като Кату-то и малко вода. Много добра комбинация на двата фондана е и много по-вкусна.  Wink Единствено при розите трябва да се има предвид, че е доста меко тестото и бързо се сглобяват листенцата без много да се пипат. Аз си изрязвам за по 2-3 рози всички листенца и ги изтънявам между два слоя фолио и почвам да сглобявам като първите листенца леко са поизсъхнали, но при допир с ръката бързо омекват и трябва бързо да се работи. Готовите рози суша по 3-4 дни на стайна температура. За другите цветенца е още по-лесно, защото се оформя между фолиото, докато е меко и после изсъхва много бързо, не като чистия шоколадов фондан.

# 214
  • Мнения: 7 091
Ванче, направо ми скри шапката! То бива джаджи, бива джунджурии, ама ти разби представите ми за света, бе жена!  Laughing И кажи ми от къде за Бога намери време и маникюр да си направиш?! Аз ако успея сутрин да си измия зъбите съм щастлива!  Laughing

Джемма, честито на синчето!

Петя, супер е!

# 215
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Петя, розите много ми харесаха - шоколадово тесто ли са?

Джемма, много сладурка идея за тортата - най-добри пожелания за сина ти за пълноценен, стойностен и щастлив живот! Какви пропорции желатин сок използва за чашата?

Благодаря ви момичета за пожеланията.

dimitrina73, желето е от готово пакетче- не занм на коя фирма е, от Кауфланд го купих. Направих го обаче с 300 мл вода, вместо с 500 както пишеше, за да е по-стабилна чашата.

# 216
  • у дома
  • Мнения: 1 581
blueeye® много благодаря за разясненията, лично за мен са много полезни. Как правиш например мечо Пух, първо тялото, обличаш с червената дрешка и после слагаш главата ли? Момента с обличането на дрехите ми се губи. а тези зелените маршмелоуз от къде се купуват?

Забравих да питам влакчето готоволи е купено или ти го прави?

ето го влакчето   Mr. Green
правя си всички елементи отделно, оставям ги да поизсъхнат и чак тогава сглобявам  Peace колкото повече изсъхнат преди сглобяването, толкова по-добре (аз все още нямам търпение и бързам да сглобявам, а след това се чудя как и къде подпирам, за да не се свлекат фигурите  Crazy ). обикновено пъхам клечка за зъби в тялото, после на нея надявам главата, мноооооого внимателно  Mr. Green главата последна  Peace по последни данни зелените маршмелоуз ги има в Пикадили  Peace

Джемма
, честит празник  Hug  bouquet страхотна идея за желето, а и супер тортичка  smile3501
petia_tag, бравоооооо  smile3501
van444eеее, ти пък за едно дърво ми завидя  smile3533 да си беше спретнала едно набързо  Whistling  Mr. Green лек път и приятна почивка  Hug  bouquet искаааааааааааааааам и аз Sad

# 217
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Джемма, честит празник! Тортата много идейна!

petia_tag очите ми останаха в розите! Разкошна е тортата!

Ето я моята последна торта. Колегите ме изядоха за торта. Не стана супер, но се заинатих че ще работя със сметана. Начесох си крастата. Скоро може би няма да ме обхване подобен мерак Mr. Green

# 218
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ванче, Ванче  пак си майсторила нещо виждам аз   Mr. Green. Ей нямаш умора , ама от такива хора имаме нужда  Hug. Иначе за случката с жената и копчетата  Joy да ти кажа предната седмица същата работа и при мен, ама с дантелите. Като накарах женицата да ми изреже по 10-тина санта от няколко вида  , добре че случих на милозлива продавачка Joy  Joy Joy
Джемма, много щастие и успех и от мен на твоя вече пълнолетен син   bouquet. Тортичката е много идейна, тъкмо като за вече порастнал мъж  Hug.
Петя, разкошна торта много добре си се справила  Heart Eyes
Мимка и тук да кажа, много добре си се справила, колегите няма начин да не я харесат тортичката.
Аз ви казвам чао за няколко дни момичета, че моренцето ме зовее  newsm44 newsm68 smile3534

# 219
  • Мнения: 200
Джемма-честито пълнолетие на порасналото ти момче.Много хубава торта.Предполагам и той много я е харесал.Да мислиш вече и варианти за сватбената му-идей има доста в предизвикателството( Laughingмайтап-малък е още)
petia_tag -много красиви рози а и цветово много ми хареса тортата.
Mimito-браво много добре си изплела кошницата.
Ето и последната торта


van444eto-приятна почивка,да събереш сили за още много нови творения(смили се над съпруга и му остави местенце за мастиката ,че цял ден го мисля),определено имам шесто чувство,че и там ще спретнеш една тортичка.Лек път!

# 220
  • Мнения: 200
КорНиШонка-лек път и весело изкарване и на теб.

# 221
  • Мнения: 484
Корни,поплицикай се и заради мен!! Grinning
Ванче,душицо,ти си уникалнаааа!Как ще я караме без теб newsm78.По морето има интернет зали,та вземи се включвай от време на време.И каква е тази половин месечна почивка-лелеееееееее Joy Joy Joy
А сега сериозно-приятно искарване и многооооо слънце  ина двете ви!!  bouquet
Джемма,честито пълнолетие на сина ти!Много щастие,любов и късмет му пожелавам!!  nbirthday.А как ми се прияде от тортата...много вкусно изглежда!
Петя,страхотни рози,прекрасна торта!!Браво и няма от какво да те е срам.Справила си се перфектно!
Естел,тортата с църквичката ти е много идейна!!
Porsha,калинката и много сладка!!
Мимито,много вкусно изглежда тортата!!!А вътре каква е?

Леле,докато пишех какво се появи...Asti,прекрасна торта!!Изпипана е  до съвършенство!!!! smile3501

# 222
# 223
  • Мнения: 1 617
Момичета може ли под покритието ( марципан Варна ) да намажа тортата с пудингов маслен крем ( от първия пост) или трябва да е само маслен. Следобед мисля да направя пробната торта и да видя дали ще успея с оформянето.

# 224
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Момичета може ли под покритието ( марципан Варна ) да намажа тортата с пудингов маслен крем ( от първия пост) или трябва да е само маслен. Следобед мисля да направя пробната торта и да видя дали ще успея с оформянето.

Само маслен! Peace

Днес сутринта смених цветята Mr. Green Mr. Green
Сега тортата изглежда така


Цветята ги правих със силоконова формичка, която не бях ползвала. Просто резултата е невероятен. Нямах време просто да отпечатам на бяла моделираща маса и да оцветявам с бои. Но ще го направя и ще покажа резултата Peace
Някой беше питал каква е вътре - пандишпанови и шоколадови блатове, напоени леко с фанта - уърлд и крема е сметана+пудинг + крема сирене Peace

asti Много ми хареса тортичката ти! Перфектна е просто  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт