Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 45

  • 37 272
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X


за имения ден на свекървата-15.08.



пандишпанови блатове,крем-баварски и сладк. сметана,покритие-ГММ и Варна.
Искаше ми се да е по-добре,ама като за 2-ра с покритие...на мен си ми харесва... Simple Smile

# 226
  • Мнения: 1 491
Момичета може ли под покритието ( марципан Варна ) да намажа тортата с пудингов маслен крем ( от първия пост) или трябва да е само маслен. Следобед мисля да направя пробната торта и да видя дали ще успея с оформянето.

Според мен няма да имаш проблем с пудингово-масления крем, аз съм замазвала с такъв и съм редила солидно количество цветя от млечен марципан, преседя около 5 часа преди да бъде "заколена" и цветята нямаха никакви странични ефекти-дефекти Simple Smile

# 227
  • София
  • Мнения: 2 658
Tandoori, blueeye, Mimito, Корнишонка, asti, irinka, , много ви благодаря момичета, за мен вашата оценка значи най-много  Hug
Mimito, много добре си се справила със сметаната, особено втория вариант е много добър.
asti, страхотна чанта, като истинска е  Peace
kaili, няма да имаш проблеми с пудингово-маслен крем.  Peace
краси.мира, добре ти се е получила тортата и свекърва ти сигурно ще е много доволна.

# 228
  • Мнения: 2 282
Облаче, тортата е великолепен проект, ако междувременно ми хрумне идея за релефа, ще пиша, засега само си мисля, че би могла да си изрежеш от покритието елементи на грайфера и да ги залепиш в съответната последователност върху вече положено по-тънко покритие...
Димитрина, много ти благодаря за идеята, ще опитам няколко варианта, да видим какво ще се получи! Общо взето, изглежда най-ясно като идея, макар и трудно за пренасяне и напасване... ама то може ли изобщо да е лесно Simple Smile
А Ванчето е просто невероятна!  Hug

Асти, невероятна чанта, направо да почнеш да я пълниш с червила и други дамски нещица...
Петя, много красива торта! Ставаш все по-добра и по-добра и с розите, и като цяло! И какво прекрасно оранжево върху шоколада... а като знам и какво им вътре... огладнях! Simple Smile
Джема, да ти е честит рожденика - здрав, щастлив, и всичко най-най-хубаво! Наздраве!
Мими, Краси - добра работа!

# 229
  • Мнения: 243
Много хубави торти! Асти, твоята е като от списание.....!А, и на всички останали. Синеочке, браво за снимковия материал на Пух и компания. Аз, по принцип трудно се справям с моделирането и смятам да си копирам стъпка по стъпка всичко както си го показала.
На почиващите - хубаво време и добра почивка!И аз утре вечер тръгвам на балкан...................с децатаа Shocked

# 230
  • Мнения: 668
Прекрасни торти, чудесна работа:
Краси.Мира - много хубаво сърце. На мен тортичката ти много ми харесва, а свекърва ти предполагам ще е очарована.
Mimito - на мен и с розовите цветя ми хареса, с жълтете също. Браво!
Asti - чантата е страхооотнааа!!! Искам и на мен някой да ми подари такава! Ама вкъщи нали аз си правя тортите, та никой не се сеща  Wink Поздравления!!!
Petia_tag - всеки път се усъвършенстваш с кошниците, нямам думи. Много красива градинка, чудесно оформление.
Джемма - готина бъчонка! Поздравления на патерици за пълнолетния ти син! Много радост да ти носи, и да помага. А пяната на "чашата" от сметана ли е? От тези на флаконите, или нещо друго?
Естел - много хубава църквата. Много нежен зелен цвят. А мини-тортичките защо не ги снима и показа?
Porsha - калинката е много добра! И усмихната, а и цветовете си ги докарала.  Party

Аз засега ще почивам (нямам повод, а и възможност  Sad ) и само ще се наслаждавам на вашите произведения.

# 231
  • София
  • Мнения: 2 116
Много интереснои торти:

Естел, много добре стои църквата - стилизарана, на семпъл фон...не знам какъв е повода, но щом има църква, премерената и пестелива декорация съвсем си е намясто и цветът е уместен - свеж, но държан в същото време.

Асти, тази чантичка е много добре изработена - с какво направи "пунктирите"?

краси.мира - много добре си покрила, зелените линии също много ми паресват, както и 3-те сърчица. Само формата сърце малко ми идва вповече, някак си я свързвам  предимно като израз на "валентински" чувства, но вие си знаете колко сте си близки и какви жестове си дължите:)))

Mimito, вторият вариант ми харесва повече, дори и цветово:) Браво за плетенето на кошницата!

# 232
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Облаче, идеята на Ванчето за реда на обличане ми се струва най-удачна, а за да изрежеш фигурките на грайфера еднакви се поразрови в играчките на детето - сигурно има някой коструктор или нещо подобно, което може да ползваш. Струва ми се, че ще бъде по-лесно от колкото с хартиен шаблон.

# 233
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Благодаря ви момичета. От майсторки като вас такъв комплимент.   bouquet
thedragonbg мини тортичките ги има тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=321560.msg8325147#msg8325147 правила съм и други варианти, но ми се струва, че не са за тук пак е с блатове и крем, но не е в представите за стандартна торта.

# 234
  • Мнения: X
Благодаря на всички за хубавите думи за тортата ми.Аз си знам ,че има още мнооооого за учене и ошлайфане,ама е хубаво ,като чуеш такива позитивни коментари.
dimitrina73, свекърва ми е най-страхотната от други такива-за 20 години не сме се скарали нито веднъж,даже не сме имали някакви разногласия.Тя не ми се меси,нито аз на нея...Напълно си заслужава суперлативите...Ако можех и аз да стана такава свекърва... Praynig ама едва ли...като си се познавам... newsm48 smile3513
А вие не се притеснявайте да ме критикувате...аз сега събирам опит и всякакви забележки и критики ще са ми от полза...ако ви се занимава де...  bouquet

# 235
  • Мнения: 200
Благодаря Ви -радвам се ,че ви хареса.Определено предизвикателството много ми помагна-започнах по да ги изпипвам нещата и да отделям повече времеа и доста хитринки научих от там.За тези дето не участваха да кажа,че определено трябва да съжаляват.Хубавото е ,че другото идва скоро.
 dimitrina73 - "пунктирите"-са с клечка за зъби.Аз инструментариум все още нямам никакъв-та си приспособявам разни неща.

# 236
  • Мнения: 384
Да ви почерпя по случай 18-тия рожден ден на големия син. Това е тортичката за неговия купон, а тази за домашните сега довършвам. Ако се получи, утре може да кача и снимки (ако искате, разбира се)

http://www.marchef.snimka.bg/album.php?album_id=220119&pid=6939659

# 237
  • София
  • Мнения: 2 658
marche, много хубаво лъвче, браво.

Момичета, докъто ви наблюдавах от морето, мернах някъде, laskova или някой друг беше пуснал как се правят различни цветя, но сега не мога да го намеря. Може ли някой да ми прати линк?  Praynig

# 238
  • Варна
  • Мнения: 252
marche, много хубаво лъвче, браво.

Момичета, докъто ви наблюдавах от морето, мернах някъде, laskova или някой друг беше пуснал как се правят различни цветя, но сега не мога да го намеря. Може ли някой да ми прати линк?  Praynig
Дано laskova да не се сърди,но ето сайта иhttp://laskova.multiply.com/photos,там са снимките за цветята.

# 239

Общи условия

Активация на акаунт