Женската злоба.Абонирани ли сме до живот?

  • 6 943
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 470
Всеки си има свой мироглед...Естественно и аз бих карала хубава кола,но не бих платила цената да... за нея.Завистта идва според мен от безсилието да се справиш,а в България определено е много трудно...ДА!Завиждам.Но не заради хубавата кола,а заради това че щом я има,значи може безпроблемно и сметките да си плаща.Но както пишат по нагоре,ако жената наистина е преуспяваща,а не просто... и се възхищавам,и се стремя да я догоня.Когато завистта е градивна,не виждам нищо лошо в нея.Но определено предпочитам мъжката компания,там наистина като че не издребняват толкова...Но най-вече зависи от компанията,и ценностите...

# 16
  • Мнения: 25 621
Хм, напоследък едни теми са се нароили... Чета и се чудя, чудя се и чета. Откога белегът за преуспялост на един индивид е колата, която кара?  newsm78
Най-накрая ми се изясни загадката за броя на луксозните автомобили на глава от населението, с което удивихме света и ударихме повечето богати държави в земята!
В крайна сметка никъде не пише твоя ли е колата, кеш ли си платил за нея или тепърва ще я изплащаш, важното е народът да цъка завистливо край теб.
Преуспяла жена ли е тази, която кара скъпа кола, но живее под наем в грозен панелен блок?
А другата, която не кара никаква кола, но има красив и уютен дом?
А третата, която се задоволява със скромни вещи, но пък има голямо и щастливо семейство?
А четвъртата със завидната кариера? Онази същата, която ще влезе в учебниците с постиженията и труда си?
Еееех, критериите, критериите! Кажи ми какви са ти критериите за преуспялост, за да ти кажа какъв си.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 12 665
За тези "преуспелите" - които на 20 г. карат луксозни коли, откриват собствени бутици и дизайнерски къщи - винаги подхвърлям по нещо. Не от злоба, а за да разберат децата ми.

А колкото до абонамента - той е по желание. С изключение на Работническо дело по социалистическо.

# 18
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Женската злоба.Абонирани ли сме до живот?
Като съдя по отговорите, и не само в тази тема, мисля, че да Crazy

# 19
  • Мнения: 6 618
Аз лично се възхищавам на по-успелите жени от мен .А кой каква кола кара и и от къде се е сдобил с нея въобще нямам време да го мисля.

# 20
  • Мнения: 8 917
Абсолютно безразлично ми е кой с кого и с колко си ляга, на кой какво са му подарили, или какво си е извоювал със собствени сили. Мен ме интересува моят живот и моето семейство - ние да сме добре, а това, че има по-зле или по-добре от нас /по темата - от мен/, въобще не ме вълнува. И все пак се радвам страшно на хора, които са постигнали нещо, без да ощетят другите за сметка на това и най-вече които знаят как да харчат парите си - екскурзии, почивки със семейството, разглеждане на какви ли не местенца по света / особено има една група, която посещава места като Огнена земя и други не толкова посещаеми места/, а не да се стиснат у дома, да вземат да си броят париците и да ходят на т.нар. баровски места, на които знаят,че ще ги видят други подобни. Познавам такива хора и наистина им се възхищавам и се радвам за тях.

# 21
  • Мнения: 2 448

При мъжете, май такова нещо не съм забелязала, или ,ако го има е в пъти по-малко. И няма интриги. Няма сплетни.

Ами явно с друго око ги гледаш мъжете и за това не си го забелязала.  Wink

Като видят някой друг представител от техния пол в лъскава кола и до него седнало младо готино парче си викат "я, па тоя да не си мисли, че е заради него тази там, заради колата е, иначе той е един боклук, който върти чужди пари, то поне негови да бяха". Реплики от сорта с лопата да ги ринеш.

Няма мъж, няма жена, радвам се само на щастието на близки мен хора, които по някакъв начин са ми симпатични. Мога да кажа за някоя непозната жена, че е красива, но от там нататък изобщо не мисля да гадая какво е правила да си изкара парите.Що да си хабя мисълта, ако не я познавам как ще разбера, само  се губя в излишни догадки.

# 22
  • Мнения: 12 665


Като видят някой друг представител от техния пол в лъскава кола и до него седнало младо готино парче си викат "я, па тоя да не си мисли, че е заради него тази там, заради колата е, иначе той е един боклук, който върти чужди пари, то поне негови да бяха". Реплики от сорта с лопата да ги ринеш.


 Joy Точно така си е.

# 23
  • Мнения: 2 478


При мъжете, май такова нещо не съм забелязала, или ,ако го има е в пъти по-малко. И няма интриги. Няма сплетни.

Оооо,и аз не съм съгласна.Най-грозни коментари съм чувала от мъже,виждайки невръстни девойки в ултра скъпи возила.
По-скоро аз,като явно "злобна" жена,винаги съм се опитвала да обясня,че има жени,които сами си осигуряват скъпите вещи и не е редно да бъдат обиждани така.

# 24
  • Мнения: 265
Не разбирам за какво говорите и защо сами се товарите с негативни емоции.С приятелите си имам доста интересни теми за разговор и до сега не съм изпитвала нужда да коментирам околните, а още по-малко да злобея по нечий адрес.Светът е достатъчно голям и има място за всеки.А ако излъчваш повече доброта и обич ,това и ще срещаш. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма такова нещо като мъжка/женска злоба. Злобеят онези, които копнеят по нещо, което нямат. На емоционално задоволеният човек все му е тая кой кара готината кола пред него - той ще се изкефи на самата кола. И въобще това с колите е много смешно Laughing Отивам да чета тази тема за трамвая, която все цитирате, явно е интересна Flutter

# 26
  • Мнения: 2 018
При мъжете, май такова нещо не съм забелязала, или ,ако го има е в пъти по-малко. И няма интриги. Няма сплетни. Аз поне не съм ги хващала в такава крачка.За това и приятелствата им оцеляват, като че ли по-дълго във времето, отколкото женското.

В грешка си! Злобата и завистта е присъща и на мъжете. Дори мисля, че /на моменти/ е доста по - изразена, отколкото при жените.
Мисля, че всичко е до човека. Зависи от възпитание, комплекси, характер...

Така като си мисля, злобеещият човек едва ли може да се види, като злобеещ. Така, че недей очаква някой тук да си признае, че злобее.   Wink

# 27
  • Мнения: 5 622
Aз пък си мисля,че завистта е присъща черта на всеки един човек в една или друга степен. При някои повече,при други по малко. А ние жените просто обичаме повече да говорим,затова така ти се струва. Мъжете също обичат да си ги мерят Peace

Абсолютно е така! Друг е въпросът, че има хора, които и пред себе си не го признават. Сега всички ще се избият (ако вече не са го направили, не съм чела темата) да казват как изобщо не завиждат, а даже напротив, радват се на успехите на другите (като разбира се да се радваш на успехите на другите, не означава, че не можеш и да им завидиш за тях  Laughing )

При мъжете, май такова нещо не съм забелязала, или ,ако го има е в пъти по-малко. И няма интриги. Няма сплетни. Аз поне не съм ги хващала в такава крачка.За това и приятелствата им оцеляват, като че ли по-дълго във времето, отколкото женското.

В грешка си! Злобата и завистта е присъща и на мъжете. Дори мисля, че /на моменти/ е доста по - изразена, отколкото при жените.
Мисля, че всичко е до човека. Зависи от възпитание, комплекси, характер...

Така като си мисля, злобеещият човек едва ли може да се види, като злобеещ. Така, че недей очаква някой тук да си признае, че злобее.   Wink


Разбира се. И сред мъжете има големи курви, интриганти и злобари  Laughing

Иначе тия дето се правят на най-незлобливи и независтливи, са най-подозрителни  Sunglasses

# 28
  • Мнения: 2 199
Аз пак ще си призная, 4е им завиждам на такива жени или мъже. Имали са мозак измислили са нещо умно и са направили пари. И си викам еееееей, защо и аз не можах, и си отговарям ми нямам такав умствен капацитет  Mr. Green, ми то и мозак трябва, за да си легнеш с правилния дето ще има пари и на мен кола да купи.
Така, 4е евала им.

# 29
  • Мнения: 2 448
Така, че недей очаква някой тук да си признае, че злобее.   Wink


Злобея ами , как няма да злобея, като ги видя в компроматите с повече целулит от мен, а като ги понаправят във филмите холивудските актриси и карат целия свят да въздиша по тях , че и на всичкото отгоре вземат милиони долари хонорар. Иде ми да се гръмна от завист и злоба, че не съм се родила там.  Mr. Green
Ама  някоя дето с очите си съм видяла, че дебел чичка се поти върху нея, за да я повози в джипа си, няма как да ми докара злоба.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт