Женската злоба.Абонирани ли сме до живот?

  • 6 951
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 179
Тука гледам и завистта сте намесили, а не трябва..
Жените са злобни като цяло, иначе нямаше да сме толкова издръжливи, обаче не всички са завитливи.

# 76
  • Мнения: 1 629
Къде го пише? Ако наистина си го прочела собственоочно, кажи къде е, в Стария завет ли, в Новия ли, страница, стих... Дай малко инфо, че ме зачовърка любопитството.

Не съм го чела собственоръчно, но го знам от големи хора, ама какво ти обяснявам сигурно и за това ще се хванеш и ще започнеш да ровичкаш newsm12 Знаеш ли Радостина, мисля си както беше писала да не гледам в канчето на старото, защо ти толкова ръчкаш в младото??? Нали като съм на 20 години съм под нивото ти, защото съм неука (добре, че матурите не са ме хванали, нали така беше???)
неопитна (заради годините си)... незнам защо изобщо се занимаваш с моите постове, комплекси ли избиваш! Всяка жаба да си знае гьола нали така? Ти ми каза да не се мешам в твоите работи, ти защо се мешаш в моите?

И се извинявам на авторката за оф-топика, но просто бъркам в здравето на жената!

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма такова нещо. Ти сама се навиваш за гьола, ама сама цопваш в него.
 Винаги съм готова да науча нещо ново. И при положение, че представяш едно твърдение, което ми е непознато съм готова да науча повече за това. Не става въпрос за годините ти, защото всеки човек знае различни неща. Ако наистина пише, "вземи от бедните и дай на богатите", то бих искала да зная къде е и да го прочета, още повече, че Библията е достъпно четиво. Едно такова твърдение най-малкото изненадва, да не кажа че е противоречиво.

# 78
  • Мнения: 1 629
Да и на мен ми се струваше противоречиво и няколко пъти съм питала дали е така, но който попитам той ми казва, че е така!Аз не съм много набожна, но имам приятели, които са и ги знаят тези работи. За жалост превърнахме темата на авторката в една дискусия кой прав - кой крив. Нямам намерение да продължавам! Казала съм си мнението по темата - да завиждам, най-вече завиждам на хора, които имат късмет и минават по лесния път, а други трябва да се тормозят да минат през куп неприятности за да достигнат целта си. Една показателна тема ще посоча във форума  за една жена, която ще има момченце и казва как няма да го обича, защото винаги е искала момиче... няколко поста по-надолу друга жена казва как иска бебе, но не може да има! Защо хора, които не заслужават имат? Ето това е много добър показател! В моето обкръжение завист има, има хора, които не си го признават. Ако има човек, който веднъж не се е замислял 'ей този сега от къде има пари да си купи това', 'тази сега как може да носи любимите ми обувки, а аз не' или тем подобно му свалям шапка, защото заслужава, но на мен не ми се е случвало да познавам някой, който поне веднъж да не е изрекъл подобно нещо.
И моля ти се не ме карай да ровя в темите да търся изречението ти 'Не рови в канчето на старото, че ще си изпатиш' или каквото там беше. Да злобна съм, да завиждам - не ме е срам от това и си го признавам, а има хора, които никога не казват какви са, а защо, защото правят имидж, за да може някой ден да кажат аз съм прекрасна, аз съм добра, аз съм велика, аз не съм толкова изпаднала, че да завиждам... защо ли ми звучи смешно Thinking

BTW  НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ДА ПРОЧЕТА СЛЕДВАЩИЯ ТИ ПОСТ! Започвам да живея заради твоите постове Heart Eyes

# 79
За първи път чувам някой да си признае че е завистлив и злобен.Dai4eto, интересно ми е добре ли се чувстваш така или се опитваш да го промениш?

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
Че аз не се отричам от изречението за канчето! Какво, да се оставя да ме правиш на идиот ли?

А за завистта и злобата - в момента, в който човек успее да се освободи в някаква степен от тях и да не фокусира живота си върху чуждия късмет или постижения, той започва да се чувства по-щастлив и уверен в себе си. Чуждите постижения почти винаги изглеждат лесно постигнати, а късметът - по-голям от собствения. Ето, това е кривото мислене. По-лесно е никой да не се разравя по-надълбоко и да види какво му е струвало на този човек да постигне това, което има, че и това, което няма. Случайността съществува и веднъж ни носи хубави преживявания, а друг път лоши. Няма как да го избегнем, но можем поне малко да си помислим за това какво иска всеки от нас, а не какво има другият.

# 81
  • Мнения: 1 629
За първи път чувам някой да си признае че е завистлив и злобен.Dai4eto, интересно ми е добре ли се чувстваш така или се опитваш да го промениш?

съмнявам се да го чуеш още веднъж от някой... иначе не се шашкай толкова не съм толкова злобна и завистлива, просто понякога и то за дребни неща... но се води,че завиждам! Сега всички за мен се хванаха, защото си го признавам bowuu

# 82
  • София
  • Мнения: 7 206
Аз пък за първи път виждам много хора да впрягат толкова енергия в спорове от типа "преливане от пусто в празно".
 Grinning
Лято е, хора. Party

# 83
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тъкмо - повече поводи за завист. А мен като ме напече слънцето ставам зла.

# 84
  • Мнения: 649
Този пример дето даваш се отнася и за мъжете,те не завиждат ли на мъжете с яките коли дето могат да имат всяка жена!? Мнозина възприемат всеки лев в чуждия джоб като лична обида.

Общи условия

Активация на акаунт