Женската злоба.Абонирани ли сме до живот?

  • 6 962
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 183
Твърде клюкарско и за клюкарника. От к`ъв зор я интересува кой бил злобен и кой не бил. И най-дразнещото е, че заковава пирона с "женската злоба" и хайде, хоп, всички жени в кюпа. То не се издържа на такава глупост вече! Като онази тема с потника.

И като спомена за канчето. Точно, защото не гледам в чуждото канче ме дразнят подобни теми с неприятни обобщаващи заглавия. Как пък мъжете не пускат такива теми? Те може да са също толкова завистливи и злобни като повечето жени, ама не си го написват на челата, нали? Дори няма никаква закачка в заглавието, че да се пошегува човек.

А, какво стана? Докато напиша поста си, ти си изтрила твоя. Ама хайде, вече съм го написала.

Виж сега RadostinaHZ, твърде клюкарската тема която съм пуснала си е баш за клюкарника-нали за това се казва така..?
Обосновала съм се добре още в началото, какво е моето мнение и становище по въпроса на самата тема.
Редахтирах множественото число на темата още в началото когато отрази мнението си. До тук добре.
Закачка в заглавието, не виждам защо трябва да има. Пуснах темата сериозно замислена след спора в който само аз бях на "злобното и завистливо" мнение, че място под слънсето има за всички жени.
Форум- голям, теми- всякакви и няма как всички да ти лягат на сърцето.
На мен, когато дадена тема не ми допада-рядко я чета Simple Smile. А да пиша в нея е още по-малко вероятно.
Това е все едно да кажеш"Тая пък к 'во я интересува кога се къпя" или "Другата пък к;во я интересува, какво правя вечер в къщи".
Нищо лично към авторките на темите-просто за тези се сещам в момента  bouquet
При условие, че съм се извинила на "засегнатите" от темата ми във вторият си пост,а ти продължаваш да "хапеш", наистина ме караш да си мисля,че приемаш темата прекалено лично.И не знам защо...Само не пиши, че е от заглавието, което е в мн.число.Щото ей сега ще го сменя и него,ама вече не съм сигурна, че това е проблема.
п.п Иначе благодаря на всички момичета писали по темата

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
В голяма грешка си. Злобата и завистта не са зависими от пола, а от вида. Те са присъщи в някаква степен на всички хора. А някои изследователи имат предположения, че съществуват и при маймуните.

# 62
  • Мнения: 984
Радостино, ни са заяждай, душо. Hug
Злобата зависи от пола и ти много добре го знаеш. Много повече жени са злобни, защото много повече жени са слаби да реорганизират живота си така, както го искат.
Мъжете му намират лесното - шут и до скиф. Жените страдат /повечето/. И злобата идва от самосебе си. Може да живееш с мъж и да си злобна, ако не си на мястото си и не си в сърцето му.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
От пола може би зависи само нивото на злобата. Просто жените са по-склонни да изразяват емоциите си, вместо да ги потискат.
 Hug Затова има повече вицове за злобата при жените.
А може би е по-конструктивно да се захванат да подредят живота си.

# 64
  • Мнения: 984
Аха. Точно казано. На същото мнение съм. Peace

# 65
  • Мнения: 940
Онзи ден ми казаха колежките,че не съм като другите жени.Аз май нямам такава злоба в себе си.Хич не ми пука за разни там жени,стига да не ме засягат с поведението си.

И на мен са ми го кавали това много пъти.
И си права--ако не ти влизат в личното пространство, какво ти пука.

# 66
  • Мнения: 1 629
Vasilina мацка не се впрягай, някои жени са непрекъснато в цикъл Simple Smile Темата ти е удачна, при положение аз какава съм завистлива! Но не ме е срам от това! Винаги съм имала колежки в университета, които са имали повече от мен,а не са го заслужавали... както и много други неща. Както пише в библията 'Вземи от бедния и дай на богатия'  не се нерви!

# 67
  • Мнения: 183

Dai4eto ,като се замисля-права си. Ма не съм се и ядосвала.

Както вече писах-форума е голям и мнения всякакви.  Grinning

# 68
  • Мнения: 3 775
Женска злоба...не. По-скоро женска солидарност. В смисъл, ако видя готина мацка с хубава кола, предпочитам да си мисля, че сама си я е купила- като мен. Peace
Поздравче:
http://vbox7.com/play:17bcd01a

# 69
  • Мнения: 247
Злоба и завист има навсякъде·
Живея в чужбина и не знаете
и тук за какво става въпрос·
Испанците трудно преживяват
 факта че има успели българи
например·
И в Италия е така. Жените италианки са като пепелянки повечето.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Vasilina мацка не се впрягай, някои жени са непрекъснато в цикъл Simple Smile Темата ти е удачна, при положение аз какава съм завистлива! Но не ме е срам от това! Винаги съм имала колежки в университета, които са имали повече от мен,а не са го заслужавали... както и много други неща. Както пише в библията 'Вземи от бедния и дай на богатия'  не се нерви!

Какво пише в Библията? За пръв път чувам, че там пише да се вземе от бедния и да се даде на богатия. Много любопитно.

 И защо колежките ти, които имат повече не го заслужават?  Да не би да са взели нещо твое? Ако е за оценки и си дала на някоя да препише, а те я изкарала повече от теб, да не си й давала! Както се казва, не е крив този, дето яде баницата, а този, дето му я дава.

# 71
  • Мнения: 5 940
Жените според мен като цяло не са злобни. Завистливи да, но не злобни. Жените си поставят някакви страхотни недостижими върхове пред себе си и невъзможността да ги стигнат ги побърква, от там идва и завистта, която може да се тълкува и като злоба. Искат да са по-хубави от най-хубавите, по-умни от най-умните, по-богати, по-успели и т.н. Жените малко повече задълбават, малко повече са мнителни, по-склонни са да се явяват на състезания, които не отговарят на подготовката им. Общо взето завистта убива сам човека, затова, гадно ми е да го напиша, но според мен жените са малко по-нещастливата част от планетата. Не всички, но доста. И има някаква полова разлика. Мъжете просто го дават по-леко...

# 72
  • Мнения: 1 898
За женската злоба не знам, но от озлобен и завистлив мъж по-голямо бедствие няма. ooooh!

# 73
  • Мнения: 1 629
Vasilina мацка не се впрягай, някои жени са непрекъснато в цикъл Simple Smile Темата ти е удачна, при положение аз какава съм завистлива! Но не ме е срам от това! Винаги съм имала колежки в университета, които са имали повече от мен,а не са го заслужавали... както и много други неща. Както пише в библията 'Вземи от бедния и дай на богатия'  не се нерви!

Какво пише в Библията? За пръв път чувам, че там пише да се вземе от бедния и да се даде на богатия. Много любопитно.

 И защо колежките ти, които имат повече не го заслужават?  Да не би да са взели нещо твое? Ако е за оценки и си дала на някоя да препише, а те я изкарала повече от теб, да не си й давала! Както се казва, не е крив този, дето яде баницата, а този, дето му я дава.

Възхищавам се на бистрия ти ум да знаеш!  - Ето тамън по темата, този пост е чист пример за завист!

А относно бедния и богатия - пише го!

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 11:57 от Dai4eto

# 74
  • София
  • Мнения: 62 595
Къде го пише? Ако наистина си го прочела собственоочно, кажи къде е, в Стария завет ли, в Новия ли, страница, стих... Дай малко инфо, че ме зачовърка любопитството.

Общи условия

Активация на акаунт