ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ СЛЕД ПРОТИВОЗА4АТЪ4НИ

  • 3 617
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Пих противозачатъчни 1г и 10м...спрях ги вече два месеца съм без...не се пазим и от този месец ще гледаме да сме по-сериозни в бебеправенето ... много ми се иска да стане по-скоро...дано  Praynig

# 16
  • Мнения: 144
Общо взето...масовото е, че става от раз след спиране на противозачатъчни, но не можеш да разчиташ със сигурност на това! Peace

# 17
  • BG
  • Мнения: 1 900
При някои става от раз.

# 18
  • Мнения: 1 165
При мен стана на осмия месец,но ние не сме били редовни,просто не се пазехме.
А иначе знам че е хубаво след спиране на противозачатъчни  да се изчака 1 месец за да се изчисти организма.
А относно това дали сава от раз-казвал ми е лекар че примерно ако пиеш хапчета 10 месеца-през този период ти фактически нямаш овулация и когато спреш хапчетата ову-то е 10 пъти по силно.Успех!

# 19
  • Мнения: 21
и аз се надявам да е наистина така Илианка...Ходих на гинеколог след като ги спрях и преди да започнем с опитите...мен много ме тревожеше въпроса дали като съм ги пила тия хапчета сега ще ми трябва известно време докато зафункионира организма пак както си му е реда..думите му бяха "момиче можеш още този месец да забременееш" не ми каза нито да чакам нито нещо притеснително, напротив успокои ме човека...до сега каквото съм чела по този въпрос се обидинява около мнението да се изчака месец , два , три...общо взето явно си зависи от организма и това какви хапчета си пил може би...изписа ми фолиева киселина ...този месец реших да си взема и едни тестове за овулация да видя дали ще ми отчете ...  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 165
Валерия Успех мила.Дано скоро да ни зарадваш Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
При мен стана от раз, още на първия месец. Grinning

Успех!  bouquet

# 22
  • Мнения: 183
И аз се надявам да стане толкова бързо. Сега е първият ми месец без прием на противозачатъчни и не знам какво да очаквам. Дори не знам кога ще имам нормална овулация. А така ми се ще да забременея веднага, но постоянно си повтарям че трябва да имам търпение, защото хубавите неща стават бавно. Стискам палци на всички бебеправещи!

# 23
  • Мнения: 2 422
Вероятноста за забременяване е по голяма след противозачатъчни, ако нямаш други проблеми и ако спермограмата на мъж ти е добре.
Успех Ви желая Praynig

# 24
  • Мнения: 21
kairra успех момиче...да ти кажа аз съм трети месец без противозачатъчни...този месец реших да си направя тестове за овулация да видя имам ли нямам ли...кво става с мен след тия хапчета...овулацията е идеално точна, уж май я уловихме...ама те и тия тестове ме объркаха да си призная, свършиха ми едната опаковка , отидох да търся други , намаше от същите, взех някви други...те пък друго показват...та в крайна сметка съм леко объркана, но и имах разни овусимптоми та да видим какво ще излезе от цялата работа....казала съм си , че ако тоя месец не стане от другия му тегля майната и когато стане, защото ние с мъжа ми сме трудни, само събота и неделя сме заедно и просто представете си как се правят бебета....надявам се наистина да се окаже вярно това твърдение, че по лесно ставало след прием на противозачатъчни.... Praynig

# 25
  • Мнения: 183
Благодаря ти Valeria и стискам палци при вас да се е получило този път!  Hug А освен това, както съм писала и в друга тема, ние с мъжа ми също можем само през почивните дни да правим опити. През седмицата се прибира доста късно от работа и е ужасно уморен и веднага след като хапне, заспива на дивана  Tired Така че и при нас работата няма да е лесна. Кога ли ще уцелим да бъда в ову точно през почивните дни  Rolling Eyes Вчера дори го смъмрих, че така бебета не стават, а той ми каза да не се бъркам в Божиите работи (а той далеч не е набожен). Абе надеждата умира последна, дано наистина Господ изпрати по едно ангелче на всички дето се надяваме!  Praynig

# 26
  • Мнения: X
И на мен доктора ми изписа Ясмин за лесно забременяване.Каза ми:"Пиеш го два месеца да се наместят хормоните и спираш!"Много се учудих честно да Ви кажа newsm78.Но щом доктора казва ще изпълнявам.Преди десет дни ги свърших,пък сега ще видим.Ако се получи нещо ще пиша. Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 367
Момичета може да ви се стори смешно ,но ми се иска да питам как се изчислява овуто първия месец след спиране на хапчетата?
21 хапчета (дена)+ 7 дена почивка(цикъл) - кога би била овулацията ???
Дали около 14 дни след последното хапче или или 7+ 14 дни, тъй като хапчетата подтискат овулацията а цикъла на една опаковка завършва след 28 дни  ?
Дано не е много объркан въпроса  Rolling Eyes
 

# 28
Здравейте и от мен!
Аз също още първия месец, в който ги спрях, забременях(пиех ги 5 год- Жанин 2год. и 3 год. Ясмин; направих спонтанен аборт в 7 г.с. миналата седмица)
Felina по принцип и с противозачатъчните цикълът ми идваше на 30 дни, а и преди това беше така. Но веднага след като спрях хапчетата точно на 14 ден (откакто ми дойде, защото по принцип ми идва 4 дни след като ги спра) имах оволация, много ясно изразена. Но това е много индивидуално.
Аз сега пак почвам хапчетата и догодина, когато отново ще правим опити за бебе, ще си пусна всички необходими изследвания, за да съм сигурна, че всичко ще е ок.
Но както каза моята доки- "Още първия месец може да се бебеправи!!!" newsm10

# 29
аз да се набутам и в тази тема с поредния си малоумен въпрос:
пиех противозачатъчни / Логест,Ясмин и Диане/ около 4 години -по лекарско предписание, защото имах проблем с фоликулчетата, но от 8 месеца не ги пия, понеже нещо почнаха да ми никнат косми къде ли не Embarassed Laughing, спрях ги и от тогава М ми е редовен и нямям оплаквания /преди ме боляха много яйчниците, даже беше тръгнала и киста/. Горе-долу от тогава пробвам и за бебче, но не става, та въпроса ми е ако изпия само 1 опаковка сега дали може след това да има резултат или 1 опаковка е кратко време за да настъпи някаква промяна??? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт