При кръщене на дете/Давате ли християнско име?/

  • 9 417
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Дори и не ме е питал попа за друго име на децата. Даже сега, като записвах час за малката, ми дадоха листче, на което да запиша данните й от акта за раждане, т.е. както е там, така е и в кръщелното.

# 16
  • Мнения: 2 197
Не, на дъщеря ми в кръщелното си пише нейното име, въпреки, че нито има имен ден, нито въобще е християнско (всъщност в библията има Мариса, но това е град или местност). Но познавам детенце на име Джоана, на което в кръщелното е записана Йоана, защото е българския вариант. Нашия поп ни каза, че кръстницата трябва да даде ден, който да бъде имен за това име. Това също е по канон. Е, нашата не ни даде, но аз не държа да има имен ден. Иначе щях Мария да я кръстя.

# 17
  • Мнения: 3 675
Мен са ме кръстили на 2 годинки и отчето ме е записал Маргаритка, хубаво, че по лична карта съм Маргарита, защото това с КА ме дразни много.Иначе името си е такова, каквото са вписали в акта за раждане на детето.

# 18
  • Мнения: 1 092
Въпреки, че децата ми не са с християнски имена, при кръщенето им не са ни питали за други имена.
А ако бяха щях да се откажа от кръщенето им.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Моите са си с християнски имена. И в кръщелното са записани с тях.  Peace

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Въпреки, че децата ми не са с християнски имена, при кръщенето им не са ни питали за други имена.
А ако бяха щях да се откажа от кръщенето им.

Извинявай, да не се обидиш, че го казвам, но от написаното виждам не истинска вяра, ами кръщене за кръщенето. много жалко.

Може би , трябва да се попита някой отец защо не го правят тук.

Познавам един холандец, който е православен и е страшно горд с името, което му е дадено при кръщаването. Дори му е мъчно, че ние по навик му викаме със светското име.

# 21
  • Мнения: 1 092
Въпреки, че децата ми не са с християнски имена, при кръщенето им не са ни питали за други имена.
А ако бяха щях да се откажа от кръщенето им.

Извинявай, да не се обидиш, че го казвам, но от написаното виждам не истинска вяра, ами кръщене за кръщенето. много жалко.

Без да се обиждам,просто обсъждаме.
А искам да попитам, нима едно християнско име прави човека по вярващ?
Аз съм си отговорила на въпроса а и това би изместило темата в един ненужен спор.

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Няма да споря, но с 2 изречения ще ти кажа защо го написах: Не става въпрос за името и кой по-вярващ, а че подобно нещо (което явно е било /е част от правилата) би те накарало въобще да не ги кръстиш децата. Когато се пристъпва към това с убеждението, че го правим, за да бъде детето част от православната църква, то поне аз дори няма да се замисля над това дали да спазвам даден канон или ако не ми харесва да си замина. Peace

# 23
  • Мнения: 1 092
Да, затова и имаме избор, за да може всеки сам да реши. Peace

# 24
  • Мнения: 1 536
В Гърция детето ,което не е кръстено е без име.
Във всички документи се вписва като"отроче(дете)-мъжки или женски пол + фамилното.Дори и да са избрали родителите име,никой не го нарича по име до кръщенето.
Нашия син беше 9 месеца без име и хич не ми хареса.
Сега трябва да ходиме да го впишеме по разни служби с името му,вече е кръстен.Едва ли го има някъде по света това Shocked

# 25
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
В Гърция нямат ли вече практиката да кръщават детето около 40-ят ден след раждането? Четох някъде, че го споменават.

# 26
  • Мнения: 1 536
В Гърция нямат ли вече практиката да кръщават детето около 40-ят ден след раждането? Четох някъде, че го споменават.
Не,от 9 месеца до към  година и половина кръщават децата  всички,аз малко трудно го разбирам това състояние....

# 27
  • Мнения: 340
Въпреки, че децата ми не са с християнски имена, при кръщенето им не са ни питали за други имена.
А ако бяха щях да се откажа от кръщенето им.

Ако децата ти са Джовани и Никалъс, ти сериозно ли смяташ, 4е това не са християнски имена??  Shocked

# 28
  • Мнения: 1 092
Въпреки, че децата ми не са с християнски имена, при кръщенето им не са ни питали за други имена.
А ако бяха щях да се откажа от кръщенето им.

Ако децата ти са Джовани и Никалъс, ти сериозно ли смяташ, 4е това не са християнски имена??  Shocked



Ами това са децата ми.....
Християнски ли са?
Но в този им вид, много мразя когато някой каже , "ма той Джовани си е Иван".За мен това не е така. newsm78

# 29
  • Мнения: 143
Моята племенница се казва Джесика,но като отидохме да я кръстим в кръщелното я записаха Йоана-Джесика.

Общи условия

Активация на акаунт