Пръстът или бибата?Бибата или пръстът?

  • 1 218
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 492
При Габи тази дилема е решена вече - изважда си бибата, оглежда я внимателно и... си я напъхва в устата от обратната страна барабар с някой пръст Joy Joy Joy

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз съм за биберона. Него ще скриеш, ама ръцете им са винаги на разположение smile3504

 Peace Peace Peace

# 17
  • Мнения: 92
Като гледам възрастта на твоето съкровище, ми се струва, че може и зъбките да са причина за лапането на пръстите. Дай му биба, пробвай и с чесалка за зъби, а ако имаш подръка някое гелче от рода на Калгел- пробвай и с него, ако се успокои, значи са зъбите. Ако все пак не са те, пак за предпочитане пред пръстите е биберонът- ако свикне с пръстче може после да си изкриви захапката.

# 18
  • Мнения: 980
И аз бях пред същата дилема, но напоследък бибата е само "фърчи - мама да я мие", а пръстът е в устата. При нас най-големия проблем е заспиването и ако не се люшкаме и лапаме палче - рев до полуда. Чакам да порасне малко, да намали броя на спанетата през деня и да я отуча, че аз съм смукала моят до 4-5 годишна възраст Embarassed. Трябва да намерим други начини за успокояване! Зъбките и небцето сериозно могат да пострадат.

# 19
  • Мнения: 3 379
"Яде си ръцете" съвсем не означава "смуче си пръста". Така че аз бих те посъветвала да не даваш бибата, нека яде ръцете колкото си иска, та той тамън си ги е намерил Simple Smile Виж, ако започне да смуче палеца съвсем целенасочено е друг въпроса...

Гого също си ядеше ръцете, но бибата така и не я научихме, а пръст не е смукал никога.

# 20
  • Мнения: 883
Ева не признава биберонът залъгалка, откакто си намери ръцете. Смуче си, забележете, средният и безименният пръсти (двата заедно) и отскоро ми се струва, че са и се изкривили долните зъбчета, дано да греша. Палецът изобщо не го "ползва".

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Препоръчвам ти да зададеш въпросът си и тук

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29074.0

ще получиш компетентен отговор...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ох, каква биба???? Слагам я-след малко е в ръцете му; разглежа я внимателно; поглежда ме обидено (к'во е това тука бе мамо, не виждаш ли, че не ми отива?) и след това най-спокойно си я пуска отстрани. Следва лапване на палчето и това е. А то горкото палче вече е червено и кожичката му се бели, ама кой го пита? И аз тикам ли тикам бибата... 

Общи условия

Активация на акаунт