За зъбките

  • 1 285
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми проходи на 9 м. и 15 дни, на 9 м. и 21 дни започна да ми казва ясно и целенасочено "мамо", а първото й зъбче проби на 10 м. и половина.
Така че, връзка между късното пробиване на зъбите и развитието на детето не виждам.


Няма нищо притеснително, напълно нормално е...   Peace 
Дори някъде четох, че по-късно е по-добре, защото вероятността от кариеси на млечните зъби е по-малка, но не съм сигурна, че е вярно...

За съжалеине при нас се оказа че, не е вярно.
Вече имаме една пломба.

# 16
  • Мнения: 286
И според мен няма нищо притеснително  Peace На някой деца излизат през 4-5 месец,на други след годинката.Не мисля,че има някакво значение за цялостното им развитие.  Peace
Напълно съм съгласна. А дали е генетично заложено не знам, на малката започнаха да никнат към петия месец, даже май по-рано, а при мен са започнали след годинката.
Както казва нашата педиатърка "Да сте виждала човек без зъби???"
Та и аз така сега ще ти отговоря. Споко!
Напълно съм съгласна. А дали е генетично заложено не знам, на малката започнаха да никнат към петия месец, даже май по-рано, а при мен са започнали след годинката. И наистина, няма човек без зъби, няма място за притеснение.  bouquet

# 17
  • Мнения: 189
На 1г 2м ни проби първото-сега имаме 6 Simple Smile

# 18
  • Мнения: 9 483
Нормално Peace а има и бебета "озъбени" на 4мес /че и по-рано/ Mr. Green

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нормално е

# 20
  • Мнения: 260
Нашето първо зъбче излезна когато Илона беше на 10м.
Но не се притесних,че излиза късно-няма дете без зъби-и нашите ще излезнат newsm10

Общи условия

Активация на акаунт