С линейка или с такси ?

  • 3 313
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Не бих се доверила нито на линейката, нито на такситата.
Поръчвам си такси, бременна в 9-ти месец, за да отида до болницата на преглед. Таксиметровия шофьор като ме видя най-нагло ми каза:"Ааа, ако ще раждаш нема да те возим, да ми цапаш колата".
Е, след тези думи аз така и така не се возих в безценната му кола.

А относно линейката- вижда ми се като да се обадиш на Бърза помощ за да ти премерят кръвното.
Раждането по принцип /има и изключения/ е дълъг процес и не става просто ей така. Доста често раждащата преди да отиде в родилното стой с часове у тях. Ако, е наистина спешен случай- загуба на съзнание, кръвозагуба и т.н. да, нека  викне Бърза помощ, но какъв е смисълът да седиш у вас и като ти зачестят контракциите да набереш 150 и да кажеш:"Ало, за раждам". И дори и да няма  собствен автомобил, с който да отиде до болницата, обикновено се молят за това познати и приятели. За какво да викам линейка, не съм на смъртно легло, а просто раждам.

# 16
  • Мнения: 125
Ако мъжът ми не може да ме закара...и не се отзове някой приятел, живеещ наблизо - тогава такси. Линейка не ми се чака, защото най-вероятно ще съм родила, докато дойде.

Ами онази, дето роди в тролея ли беше, та трамвая ли?

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 10:36 от Шматка

# 17
  • Мнения: 1 763
Аз ходих с такси. Нямаше веднага свободни коли или просто на шофьорите не им се рискуваше да родя в колата, но дойде по-бързо от линейка.

# 18
  • Мнения: 9 973
хванах си такси,а мислех маршрутката да хващам ooooh!(при 8 см. разкритие)

# 19
  • Мнения: 872
По принцип може и линейка да извикаш и те са длъжни да дойдат,но през това време може и да родиш  Confused Наистина най-добре да се уговориш с някой познат,ако нямате собствена кола.

# 20
  • Мнения: 11 004
Отидох си планирано и спокойно с нашата кола. Simple Smile
Споделям мнението на di_p да се уговориш с някой да те закара, ако нямате кола, вместо да разчиташ на линейка или обществения транспорт.

# 21
  • Мнения: 3 069
По-добре с такси, вместо да чакаш линейка 1 час.

# 22
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Баща ми ме закара до родилният дом.Беше се подготвил да е на разположение денонощно.
  Не бих разчитала на линейка,по-скоро бих си викнала такси.

# 23
  • Мнения: 2 818
И двата пъти с такси. Дойде бързо и втория път кара изключително бързо и дори в насрещното, заради задръствания, понеже работата беше напечена (30 мин след като приеха родих). Но при повикването не сме споменавали, че става дума за раждане.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 006
Понякога даже и пеша може да се окаже по-бързо отколкото да изчакаш линейка. Ако нямате кола, по-добре се уговори с някой таксиметров шофьор.

# 25
  • Мнения: 191
За линейките нямам информация. Поне тук, където живея рядко можеш да ги викаш за такива случаи, пък и за каквито и да било случаи!  Mr. Green
За такситата съм чувала, че не им се рискува да возят жени пред раждане. Може би се стресирват или се притесняват да не им изцапат колата!!!  Embarassed
Аз лично извиках такси, но по никакъв начин не съм се издавала за какво става въпрос. Изчаках си чинно десетте минути, които тука наричат две и се качих. За късмет на шофъора водите ми изтекоха тъкмо като слязох от таксито!  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 7 191
Ако нямаш други опции, извикай и двете.
Който дойде първи, в края на крайщата.

# 27
  • Мнения: 4 784
За ескорт с линейка при нормално /имам предвид не естествено, а нормални обстоятелства, не спешни случаи/ раждане за пръв път чувам.
Ако няма кой близък или познат да те закара, извикай си такси.

# 28
  • София
  • Мнения: 255
Много ви благодаря, отново.  И аз съм чувала за случаи, в които таксимтровите шофьори отказват да возят към родилния дом. За съжаление нямаме познат с кола наблизо, но пък има време да се измисли някакво решение.

# 29
  • Мнения: 770
Хванахме такси, въпреки че болницата е на 5 мин пеша от нас. Бях с разкритие и мъжа ми беше категоричен, че няма да ходиме пеш. А шофьора на таксито беше супер любезен Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт