Включвайте се в септемврийския облог - кой ще бъде първият бебок!!!

  • 15 275
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 666
Ето, хубавото си е хубаво! Явно всички харесваме спалните комплекти от трико!  Peace

# 271
  • Мнения: 2
Добър ден, днес сме малко по добре може би от магнезия контракции няма вече, дано устиска беба малко ама каквото стане. PATE Скочев е отпуска до 5 септември, препоръчаха ми доктор Колев в Окръжна, срещнахме се и реших с него, внимателен е дано е и професионалист. Когато му звънна и пристига в болницата. Здраве да е

# 272
  • Мнения: 2 123
В контекста на Олимпийските игри едно заглавийце от мен  Wink

СЕПТЕМВРИ месец наближи - бебешката Олимпиада предстои!
Сонче, аз съм оправила също 1 шкаф и... леглото ни  Embarassed

# 273
  • Мнения: 21
Страйп  newsm59 newsm67  Gift  party023
желая ти здраве и прекрасно бебче

снощи не можах да се наспя, въпреки всичките ми мераци
имаше танцова забава в корема около 2 часа и нещо, страхотно беснеене. включително ставах да поседя на 4 крака, че сме много подвижни но нямаше ефект. усеща ни се главичката под гърдите

сега ще се смъквам до работата, че имам една среща и ще пиша по късно пак

Асе, не се ядосвай на загубените доставчици. то тука ядовете край нямат

всеки път не мога да запомня от къде купувате хубавите чарфашчета, сега ще се поровя, че това хасе верно много гадно и като се изглади

# 274
  • Мнения: 82
хубав ден и от мен.
Вчера бяхме на консултация. Бебка върви добре, отговаря си по размери и докторката ми каза, че вече е към 3 кг., което ми се видя много. Попитах я дали върви към нормално раждане и тя ми каза, че чува много високо тоновете на бебо, чак на пъпа. Като цяло корема ми е много високо още и тя ми записа час за 22, за да видим дали се е смъкнало. Според нея ще пренося даже, защото и плацентата ми била още 2ра степен. Секцио можело да се наложи само ако бебо стане много голям и се окаже, че не може да мине през малкия таз или ако си е изкривила главичката, защото не се виждало това..Не бях обмисляла варианта секцио... Sad дано бебка да е послушна и да се посмъкне самичка. Освен това терминът ми е на 09.09., а тя каза, че от 01-09 щяла да бъде на почивка, но според нея съм щяла да пренося и да я изчакам.. Cry
Кога е нормално да започне да се смъква бебчето? Не ми се иска да става много голямо бебе, защото може да не мога да го родя нормално, а възстановяването от секцио е по-дълго...., но Божа работа. Надявам се да е послушна малката  Rolling Eyes

# 275
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Здравейте и от мен!!!
Поздравявам Старйп с рождения ден. Желая ти много здраве,леко раждане и спокойно отглеждане на бебчето.
 newsm59 newsm67  bigdance2
При мен всичко е наред. Няма контракции /да чукна на дърво/, чувствам се добре.
Малкия свикна с градината. Даже днес се радваше,че отива с играчките от нас,които ще подари на приятелчетата си. И сега спокойно си хапвам и почивам,но след малко се захващам с работата вкъщи.
Всичко е изпрано и изгладено за бебето. Сложено в пликове и чака да се приберем,за да ги ползваме! Аз по принцип си чистя всеки ден,така че...ще посрещнем бебо в приятна обстановка.
Флу, не се тревожи много добре изглеждаш. Лелелеелеле как ти завиждам за косата! Моята е токова гадна,че миналата година ходих в Дима стил да ми я удължат,за да имам хубава прическа за сватбата.
Асе,защо не се учудвам на въпросните доставчици...Аз със Ники като бях бременна едно време поръчах абсолютно всичко по Интернет. Направих покупки за около 1000 лева и пак аз си платих доставката.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Гадове, могат малко да дадат от себе си,за да ги потърсим пак ,нали? Както и да е....не се ядосвай!   bouquet
Септември вече наближава и бебета започват да се появяват Това ми роди главата за тема,но ако не ви допада може и да не я използвате!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Heart Eyes

# 276
  • Мнения: 4
Честито малко съкровище на мама Марина. Бъдете живи и здрави!!!
Честито и на всички, които са имали и имат повод да празнуват!
 Hug Hug Hug

# 277
  • Мнения: 125
Ехоооо
Вчера само не съм влизала и вие сте попривършили темичката Simple Smile
Сакът ми е в начална фаза на пълнене Simple Smile - купих си 2 супер сладки нощници и сутиен за кърмене (това беше сложно, щото то цица, братко...и кърмаческите не ги продават в големи размери). Взех комплект за изписване на Фъстъчко (и то си намерих такъв от 5 части - направо не можах да си повярвам, като знам какви глупости навират вътре и ги правят по 30 парчета), още 2 гащеризончета и непромокаема постелка. И с това смятам да приключа с пазаруването за него. Е - освен пампите за болницата...иначе за първите дни имаме всичко вече Simple Smile

...и забравих на кого какво исках да напиша...

ЧЕСТИТО НА ПРАЗНУВАЩИТЕ!!!

# 278
  • Мнения: 1
Stryper да ди ни жива и здрава и да си родиш още едно прекрасно детенце hbday baloni lovekiss Tada

то много многодетни лъвици бе, ха дано да ни се втъща тъпкано Grinning

Мамита, видяхте ли ги тези от btv, прогнозата за времето, дават температурте за цялата седмица и отдолу с ей такива дукви:
    МНОГО ГОРЕЩО

как така ще ни мснипулират с тава

# 279
  • Мнения: 16
Лавинка, на мен терминът ми е за 11 септември и бебчо също е вече 3 килограма. Лекарката вчера за пръв път ми измери таза, и каза, че е доста тесен, така че ако бебо не тръгне до 2 седмици, сигурно ще се наложи секцио. Та в тази връзка да питам - мога ли да отида в последния момент в МД и да кажа, че трябва да родя със секцио? А аз толкова искам естествено раждане!!!! За плацентата ми - тя е вече 3-та степен. Това означава ли, че може да родя скоро? Защото лекарката каза, че бебчо още не е слязъл надолу, пак заради тесния ми таз... Моля по-опитните майчета за съвет - да продължа ли да настоявам за нормално раждане или ако порасне бебо много направо да ми назначат секцио????

# 280
  • Мнения: 49
Здравейтее! Simple Smile
Аз и тази вечер не спах ,ама това вече не е за коментиране.
Асе, аз си взех абсолютно същия протектор от Пигиса за 22лв. Щеше да е хубаво да си спестиш доставкта или поне....да си поръчаш още неща заедно с тази доставка, че поне да ти компенсира пътуването. Ама, здраве да е! Трябва да предупреждават барем! Хубава работа, но българска, са казали хората.
Гледам Сончето изявява желание да спретне гнездото. Соничка, да не ни изненадаш тука покрай Богородица ? Simple Smile
Аз мой мъжо не мога да го накарам да почнем чистенето, а сама определено няма да се справя. Идва ми да ревааа, мразя да се чувствам безпомощна и зависима  #Cussing out Twisted Evil
Аа, Ирини, много яко заглавие!  smile3501

Stryper, Честит ти Рожден Ден!!!!
baloni

# 281
  • Мнения: 3 926
Ради, докато не е тръгнало раждане не може да се поставя диагноза за таза Peace Защото, особено при първескини, разкостването може да стане в последния момент Peace Да не говорим, че тези мерки... хайде да спрем да ги казваме предварително, а Hug Като се родят бебоците ще видим кой колко ще е дълъг и кой колко ще тежи Grinning Хващам бас, че ще има големи изненади. Щото ако човек чете до сега - ми то всички ще родите бебета по над 4 кг. А това, както се сещате не е много вероятно Peace
Още повече, че щом плацентата ти е трета степен, вероятността раждането да тръгне по-рано е голяма Peace
Тине и ти, душа, ме настъпа по болна тема Close Писна ми с таз медийна манипулация. Изобщо не е било прекомерно жегаво това лято. Нормално топло си е. Знам, че има места, където е по-топло, но там по принцип си е така всяко лято. Не виждам защо трябва да ес шашкаме от това, че в Плевен (примерно) температурите доближават 38 градуса. Ами да отворим един климатичен атлас и ще видим, че всъщност там открай време се измерват най-ниските Т през зимата и най-високите през лятото Peace Температурите по морето също са си нормално с поне 3-4 градуса по-ниски... Изобщо писна ми от това медийно преекспониране... и то не само що се отнася до времето, ами и до всичко Whistling

# 282
  • Мнения: 57
Хора, нали на Avent крема за омекотяване на зърна и за напукани такива беше без нужда от отмиване преди кърмене?

# 283
  • Мнения: 4
Хора, нали на Avent крема за омекотяване на зърна и за напукани такива беше без нужда от отмиване преди кърмене?
А бе, май по-добре да се измие. Но някъде Асето беше споменала, че дори да не се отмие щателно (като гермастана например) няма проблем за бебето!
Така като гледам Ирини какво е писала след мен, може и да не съм разбрала всичко Simple Smile

Дианче, съжелявам, мило за крачето ти. Дано се оправиш по-бързо!

Принцеска, в Джъмбо има комплекти, на които чершавчето им е с ластик. Аз взех 135х65, за Аделина с дунапренено матраче. Оказа се леко малко, за това ще дошия допълнително парче ластик. Вчера видях, че има размер 140х65 (май така беше). Това трябва да свърши работа! Но да знаеш, че ако ти е по-дебел матрака трябва да се замислиш за по-голям размер. Комплекта, за който говоря съдържа Долен чершаф с ластик(никъде по упаковката не го пише), горен чершаф (не калъф за одеяло, а просто пелена), и калъфче за възглавничка. Беше около 20лв. в един цвят. (не съм сигурана за други цветове - нo розов има със сигурност Simple Smile ) Грабна ме това, че е супер мекъчък. До сега не бях виждала такъв.

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 14:10 от Anjelika84

# 284
  • Мнения: 2 123
Хора, нали на Avent крема за омекотяване на зърна и за напукани такива беше без нужда от отмиване преди кърмене?
Да, без отмиване е  Peace
Ради, и аз искам като асето да те успокоя, че всъщност кога ще родиш, колко килца ще е бебето до тогава и дали ще мине през таза - ще разбереш като тръгне раждането и е по-добре /ако можеш, разбира се/ да не се влияеш толкова от докторските прогнози. Имам чувството, че ви тласкат умишлено сами да вземете решението за секцио  #Cussing out По отношение слизането на бебето /лАНВИНКА/ - може да се смъкне надолу по време на самото раждане /при мен така стана/. По тношение на "тесния таз" - свекърва ми е висока 155 и както свекър ми казва "фигурата й е била като н астатуя, а дупето - една педя". Родила е бебе 4500 без един шев и общо за около 1 -2 часа.
Мона, избистри ли ти се малко пред очите след вливанията?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт