Бременните да не четат вече!!! Когато се сбъдват кошмарите

  • 17 757
  • 155
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Искам да споделя с вас това, което преживях,
Това, което трябваше да е най-щастливия миг за семейството ни кара сърцето ми да се свива от мъка и страх!
Раждането на близнаците беше твърде преждевременно – в 29 г.с.
Чух доктора да казва “няма смисъл да я отварям за мъртъв плод”, после “това бебе няма да изкара и до сутринта”.
Всичко започнало докато си мислех, че карам спокойна и нормална бременност. От време на време имах контракции, но моят гинеколог каза, че е нормално щом нося 2 деца и ми даде мзгнезий и но-шпа. Контракциите си продължаваха, а аз мислех, че всичко е наред. Така около 2 месеца, последната седмица зачестиха, оставаха ми два дни до консултацията и мислех тогава пак да питам какво става. Но стана друго – на 24 май усетих, че контракциите ми стават болезнени и приличат на първото ми раждане. С мъжа ми тръгнахме към болницата с идеята да полежа за задържане. Болките ставаха все по-силни, а хората от спешното избщо не бързаха – попълваха си чинно документите, питаха ме едно и също по няколко пъти, включително дали имам нощница. Каква нощница, аз не идвам да раждам, а да ми спрете контракциите! Накрая ме качиха в отделението и почнаха да се суетят наоколо да ми включат система с магнезий, вече беше минал час откакто влязох в болницата и сериозно се притесних от протакането. Мг. си течеше, а доктора ме прегледа вагинално и каза “ 6 см разкритие, сменяйте магнезия с окситоцин, тя е готова родила”. Притеснението ми прерасна в ужас, мислех хаотично - как така ще раждам по никое време, много е рано, не съм готова, бебетата не са готови, много са малки още, не ги вадете.... Количката вече ме носеше към родилната зала. Някой ми каза бодро – ако са здрави ще живеят, иначе няма смисъл! Едва успях да се обадя на мъжа ми, че ще раждам (държаха го отвън), моят лекар беше в провинцията и се оказах в ръцете на дежурния екип. Притеснено им напомних, че не са ми правили клизма , но казаха няма значение. Докторът спука мехура на едното бебе и усетих как ме облива топла течност, пръстите му ме разпъваха и болеше, тогава каза напъвай и спря да ме боли. Надигнах се да видя какво става и чух бебешки плач, едното ми момченце беше излязло! Сложиха го на една масичка до мен да го интубират, а аз не можех да откъсна очи от малкото телце с червена кожа. Радвах се , че плаче и рита, значи е жизнено (а само 1.200 кг)! Оставаше и другото да се роди така бързо, но нямах този късмет. Тогава започна истинската драма. Спукаха мехура, но родовата дейност спря напълно, а бебето напречно и леко надолу с крачетата разположено. Докторите чакаха да се появят контракции и се изредиха всички да проверят матката ми. От толкова ръце вече страшно ме заболя, а раждането на първото бебе почти не бях усетила. Исках само да ме оставят на мира и да не ме пипат вътре! Докторът се мъчеше да извади второто като ме натискаше отвътре и отвън едновременно. Имах чувството, че ще ме изкорми и се изплаших за детето – щом мен ме боли, значи и него. Молех го да спре, но той не ме слушаше. Напипал краче и се мъчеше да го издърпа. В един момент започнаха нещо да си шепнат и аз разбрах, попитах “Мъртво ли е вече?”. Оказа се, че тоновете му много са паднали и най-вероятно ще се роди мъртво. Това не стигна до съзнанието ми, бях вцепенена. Тогава  чух да говорят за секцио и че няма смисъл да ме отварят за мъртъв плод. Питаха ме дали да го направят. Как да лиша детето си от този шанс да живее! Започнаха подготовката на операционната без да бързат, някой даже си запали цигара. Аз през няколко минути питах дали е живо все още. Много ми беше студено,  накараха ме да се свия на кълбо, гола, за да сложат спиналната упойка. Краката ми постепенно изтръпваха и престанах да чувствам студ. Срязаха ме преди да ме е хванала напълно упойката и за кратко чувствах  лека болка от това. После усещах само как тялото ми се мести нагоре-надолу от опъването. Чаршафът пред очите ми беше много излинял и се стараех да гледам встрани, да не видя нещо от операцията си. Педиатрите чакаха до мен с кувьоза. Чух само извадихме го, и аз пак живо ли е. “Да, горе ще направят каквото могат, но не се надявай много, цял час стоя в теб, докато го извадим!”. А защо чакахте този час!!!! Дори не ми го показаха.
 Още в родилната зала бях жадна, но сега вече беше нетърпимо, естествено не ми дадоха вода. Ръцете ми започнаха да треперят неудържмо, след тяхх и челустта ми, по едно време ми се схвана ченето от това треперене. Мислех си, че може да поспя малко, докато свършат, а те само питат как си. Добре съм, ако не се брои треперенето. “Кръвно 50 на 30!” , “Не може да бъде, апаратът греши”. Веднага ми вляха нещо във вената и не ми позволяваха да заспя. Накрая свършиха и количката ме понесе към реанимацията, виждах само тавана над себе си и кой знае защо ми се струваше, че е много ниско, все едно ме караха през тунел.
През цялата нощ се разнасяха сърцераздирателни крясъци, от които не можах да заспя, но най-вече от думите на лекарите, че едното бебе е много зле и няма да изкара тази нощ, а ако двете преживеят първите 48 часа имат НЯКАКЪВ шанс да оцелеят. Гледах часовника пред себе си как бавно отмерва часовете и се чудех децата ми дишат ли още.
На сутринта ми казаха да стана, боже господи, такава болка в живота си не съм изпитвала, въздух не можех да си поема. Докато се опитвах да направя крачка буквално се задушавах от болка. Мисля, че който ражда със секцио по желание, просто не знае за какво става въпрос. След първото ми раждане, вагинално, се възстанових много по-бързо и болката по време на самото раждане (без упойка!) не беше колкото тази сутрин. Заведоха ме в следродилното отделение и ми казаха сама да се обслужвам вече! На следващия ден вече можех да правя повече от две крачки и се качих на горния етаж да си видя  децата, докато са живи. Тогава разбрах защо не са ми показали малкия – целият беше в кръвонасядания, особено едното краче, познайте кое! Следващото, което разбрах ме срина, през нощта направило тежък мозъчен кръвоизлив и гърч. Лекарите решили, че е безнадеждно и не могат да направят нищо, освен да чакат да умре! То горкото, някак се стабилизирало за удивление на педиатрите. Казаха ми това да не ви обнадеждава, най-вероятно всеки момент ще умре! Едва успях да изляза от отделението и ибухнах в плач.... Бях сигурна, че доктора му е причинил кръвоизливите, мразех го задето е смазал бебенцето ми. Педиатърката даде друга версия - неправилното разположение на бебетата (не едно до друго, а едно пред друго и предното нагоре, под ребрата.Така при нарастването им горното се оказвало все по-притиснато между братчето и моите ребра. Това било причината за кръвоизливите и за да тръге раждането преждевременно). Каквото и да е било, никой няма да ми каже; знам само, че детенцето ми много е страдало!
Разрешаваха на майките да влизат там само веднъж дневно, вечерта, аз ходех и на обяд. Всеки ден като ме видеха на вратата ставаше едно и също:  “елате довечера да ги видите”, а аз “Няма да влизам, само кажете живи ли са!” и може би трогнати от мъката и отчаянието ми, хората ме пускаха да вляза. Гледах измъчените малки, слабички телца, целите в маркучета, тръбички и лепенки, със синини навсякъде, петички, набодени от иглите и сърцето ми се късаше. Лягах с мисълта дали ще изкарат нощта, събуждах се с мисълта дали ще оживеят и този ден.
Останах една седмица в болницата като дълго гледах в една точка през времето, в което не плачех. Мина още една седмица, откакто съм си вкъщи и ми е ужасно пусто, имам три деца и нито едното не е при мен. Едното при майка ми, защото не мога да го вдигам 1 месец, а другите две в кувьози, дори не съм ги докосвала още! Никой от семейството не смее да се зарадва, трябва да мине един месец, за да е сигурно, че близнаците ще оцелеят, а дали ще са здрави е другият ми смразяващ страх. Педиатрите бяха сигурни, че дете с такъв кръвоизлив не може да оживее, сега мислят, че ще има усложнения в развитието. Господ да ми прости, но мисля, че е по-добре бебето да умре, отколкото да бъде половин човек, заради мозъчни увреждания. Не искам никое от децата  да се мъчи.
Всичко това ми се струва като някакъв кошмарен сън, от който нямам търпение да се събудя. Единственото, което ми помага да не полудея е любовта. Какво бих правила без нежността и подкрепата на мъжа ми и без зъбатата дяволита усмивка на 10-месечния ми син!
Днес видяхме бебетата (сега веднъж седмично ни пускат в неонатологията), цяла седмица не бяхме ги виждали. Едното вече диша самостоятелно, а другото от 100% кислород е минало на 20%. Синините почти са изчезнали и кожичката им е посветляла, направо запирличват на човеци. От венозно хранене преминаха на стомашно-със сонда и наддават по мъничко. Отварят очички като им говоря и мърдат с ръчички и крачета. Моля се  да се оправят и да растат здрави, надеждата ми расте с всеки изминал ден, но все още ужасно ме е страх и ми е мъка за мъничките бебенца.
Много дълго стана, поувлякох се, но исках да си излея душата.
А вие, които още не сте родили, се пазете много!

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
...Няма думи, които да могат да опишат какво почувствах, четейки това. Но едва ли мога да си представя и една хилядна от това, което ти изпитваш.
Ужасно съжалявам, само това мога да кажа...

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Желая ви много сили - на теб и цялото семейство! И много воля за живот на малките човечета - да минат бързо и успешно през това изпитание. Дано всичко е наред и следващите новини бъдат много хубави! Flowers Four Leaf Clover

# 3
  • Мнения: 3 146
Миличка, не знам това дали ще те успокои, но в Добрич на мое познато семейство се родиха преждевременно близнаци - единият беше 950 гр. а другия1 кг.Беше голям ужас - цял месец цялата болница бдеше над тях а в добрич не е кой знае каква болница както се сещащ.Сега са на две години, живи и здрави , страшни пакостници са.
Много силно ще стискам палци!!!!!!!!!!!!!

# 4
  • Мнения: 1 497
Скъпа Карен, приеми моите съчувствия за това, което си преживяла! Дано всичко да се оправи и да имаш сили да продължиш. Сигурна съм, че си прекрасна майка и, че ще гледаш прекрасно 2те близначета. Съжалявам, че си преживяла този кошмар и се моля за твоето бързо възстановяване, както и това на новородените ти дечица.  ylinfant   ylinfant

# 5
  • Мнения: 5 539
Господи, какво си преживяла!!!
Дръж се, мила, ти си силна жена, всичко от тук нататък е в Божиите ръце! Ще видиш, че бебчетата ще се оправят и ще бъдат здрави и силни като теб!
А за тези "лекари" просто нямам думи! Imp
И за да ти дам надежда ще ти разкажа набързо 1 случай.
Миналата година, точно на 24 май една моя приятелка, бременна в 7 месец влезе в болница за задържане. И както при теб, се оказва че е започнало раждане. С много мъки, междувременно оставена сама да ражда - без акушерка и лекар - почти не умряла, но родила бебе 1,5 кг. Четиридесет дни прекара бебчето в кувьоз, оправи се и сега е здраво и жизнено дете.
Сигурна съм, че и при вас всичко ще е наред!
Ще се моля на Господ за двете мъничета!

# 6
  • Мнения: 672
Бъдете силни!От все сърце желая на теб и семейството ти  да прескочите това изпитание  и да отгледате 3 здрави и щастливи деца!

# 7
  • Мнения: 5 250
Сърцето ми се сви и очите ми се напълниха със сълзи  Cry Миличка незнам какво да ти кажа,бъди силна всичко ще е наред.Ще се моля за близнаците и за цялото ви семейство  Praynig

# 8
  • Мнения: 4 414
плаках, като четох разказа ти...мога да си представя какво ти е, защото и мен ме изписаха, а бебка остана в интензивното, макар че нашата история не беше така потресаваща...знам, че е много трудно, но сега бебетата имат нужда от цялата позитивна енергия, която можеш да им изпратиш...вярвай, че ще се оправят!
моля се за вас!

# 9
  • Мнения: 4 068
Карен просто не знам какво да кажа.Толкова много съжалявам за това което преживяваш,че ме боли.С цялото си сърце се надявам че всичко ще се оправи.Мила никога не губи надежда.Малките съкровища имат нужда от теб и подкрепата ти.Ох,не мога да намеря думи.

Искам да знаеш че горещо ще се моля за вас.С цялата си душа.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Господи, просто думите ми засядат в гърлото... Едва ли мога да ти помогна с нещо освен с това да ти дам кураж... Толкова много е минало, ще се оправят миличките! Дано да са ти живи здрави и трите дечица и да ви радват цял живот!
Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover  Flowers Four Leaf Clover

# 11
  • София
  • Мнения: 15 219
Карен, нещо заседна в гърлото ми като прочетох твоята история. Много, много съжалявам за всичко, което си преживяла!
Стискам палци на двете ти мънички дечица да се преборят! Да ги вземете в къщи, да ги гушнете с много обич и да растат здрави, палави и щастливи!
Дръж се, миличка!

# 12
  • Мнения: 3 042
Мила Карен,
стискам палци, ние сме с теб, скоро ще гушнеш твоите бебчета, кураж!!!

# 13
  • Мнения: 2 051
Карен, мила, всичко ще бъде наред!
Мобилизирай всичките си сили и се възстановявай защото скоро малките нови хора ще имат много нужда от мама! За да растат по-бързо и заякват! За да се видят и техните зъбати усмивки!
Молим се за теб и скорошното ви изписване!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Мила Карен,
направо онемях като прочетох какво си изживяла...
Каквото и да напиша, едва ли ще може да изрази точно това което чувствам в момента, но искам да ти кажа, че ви прегръщаме силно  action032 , стискаме палци и се молим заедно с вас Praynig
Бъди силна и повярвай, че всичко ще е наред и скоро ще гушкаш трите си дечица и ще им се радваш, пожелавам ти го с цялото си сърце Sign Exclamation

# 15
  • Мнения: 2 693
Мила Карен, стискам палци и се моля всичко да бъде наред! Дано преживяното скоро остане само много лош спомен за цялото ви семейство! Прегръщам те силно!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 210
Мила Карен!!! Кураж мили4ка, кураж!!!! Вярвай, 4е вси4ко ще се оправи!! Моля те, бъди силна, заради дечицата си!! Вси4ки тук сме с теб, сигурна съм, 4е вси4ки стискат палци и се моялт де4ицата ти да се оправят! Вярвам, 4е е така!! Знам как се 4увстваш, не напълно, но поне от4асти мога да си представя какво ти е, моето бебе също беше 14 дни в Педиатрията дале4 от мен, но в днешно време медицината е силна, въпреки некадърността на някои лекари. Стискам ти палци и те прегръщам!! КУРАЖ!!!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Мила Карен,
От цялото си сърце ще се моля за оцеляването и здравето на твоите малки рожбички и за теб да имаш сили да се справиш с изпитанията.
Дано всичко да се обърне към добро и скоро да вземеш в прегръдките си двете си слънчица.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
В момента наистина съм в шок от разказа ти и ми е трудно да намеря най-точните думи. Ще ми се да те окуража и да ти напиша нещо адекватно, от което наистина имаш нужда. Прости ми, но ми е трудно. Мога само да ти кажа, че със цялото си сърце ти съчувствам и съм с теб. Дано Бог бъде милостив и след това страшно изпитание, те дари с цялото щастие на майчинството и приберете вкъщи две здрави дечица.

Не му е тук мястото, но не мога и не мога да стърпя гнева си за безхаберието и безнаказаността, която царува в нашите болници, консултации и цялата здравна система.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Нямам думи просто. Трябва да бъдеш много, много силна, и да вярваш още по-силно, че бебенцата ще са добре. Съвсем искрено и от сърце желая на цялото семейство този кошмар да приключи възможно най-скоро.

присъединявам се към думите на elsi

# 20
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Бъди силна, Карен. Заради децата си. Бъди силна, моля те.
Аз също съм в шок от прочетеното, не мога все още да повярвам че това се случва на някого в действителност, в реалния живот. Незнам. Не знам как се чувстваш, не знма наистина, опитвам се да се поставя на твое място, но мозъкът ми не може да асимилира още информацията.
Бъди силна, заради децата си. Моли се.. И ние всички ще се молим с теб, спомних си за Калоянчо на Искрица Надежда, незнам може би и молбите на майките помогнаха тогава. Аз съм с теб, даже ще се осмеля да кажа от името на всички НИЕ СМЕ С ТЕБ.
Бъди силна.

# 21
  • Мнения: 2 051
Карен, та те са седмаци твоите мъници, успокой се, на много места пише, че близнаците седмаци са по-приспособими към външните условия на живот от единичните бебета, родени през седмия месец, независимо от по-ниското им тегло. Ще се окопитят скоро!

# 22
  • Мнения: 826
Карен,много ми е мъ4но.................
Стискам палци и се моля за живота на близнаците.
Прегръщм те силно.................
 Cry  Cry  Cry

# 23
  • Мнения: 364
Много съжалявам за всичко , което преживявате ! Нямам думи с които да изразя мъката ,която почувствах , а не мога да си представя каква е вашата ! Стискам палци двете малки бебчета да растат и напук на всичко и всички да си ги вземете скоро в къщи живи и здрави !
    Кураж и вяра! Ще се молим за вас !

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Останах бездиханна. Извини ме мила, но на моменти прескачах редове. Имах чувството, че ще се задуша ако ги прочета. Може би е добре да се отбележи някъде в началото на темата, че не е добре за бременните мами да четат разказа ти- заради тях и техните неродени дечица.
Не мога да си представя дори и частица от мъката ти. Трудно ми е и да ти пожелая каквото и да е. Думите ми се загубиха нейде...
Въпреки това - вярвай в Господ и се моли той да се смили и да те дари с достатъчно воля и кураж, така че да преодолееш това тежко изпитание.
Аз също ще се помоля за милите ти бебенца.

# 25
  • София
  • Мнения: 512
Миличка , много ми стана мъчно когато прочетох какво си преживяла.Спомних си какво е да видиш маничетата в кувеози със системи по главичките , а после да си стоиш у дома и мислите ти все да са в болницата ( макар , че мен ме изписаха с едното ). Твоята история наистина е потресаваща:(

Горещо се  моля да си прегърнеш скоро дечицата !

Не се отчайвай миличка , защото дори и на разстояние от бебенцата, ти им предаваш енергията си. Вдъхни им сили!
Кураж!

# 26
  • Мнения: 394
Господ да пази бебчетата ти! Желая ти много сила и вяра! Дано скоро да можете да ги прегърнете и да ви радват - живи и здрави - цял живот!

# 27
  • Мнения: 822
Скъпа Карен!
Моля се за теб и твоите дечица!Дано миличките бъдат достатъчно силни,за да се преборят!
Дълбоко в себе си вярвам,че щом е минал критичния период,значи им е писано да живеят!Не се отчайвай,не се отдавай на лошите мисли!Мисли за това,колко много ще ги прегръщаш и целуваш,когато вече ще са при теб...Те наистина имат нужда от твоята положителна енергия.
Не зная,дали в този момент имаш сили за това,но все пак разтършувай се за добър педиатър,за някое светило в тази област,при което да заведеш след това бебчетата.Просто за да бъдеш спокойна,че всичко при тях и занапред ще бъде наред.
Искрено се моля ,страховете ти да останат неоправдани!
Мисля,че почти всеки,който е имал близнаци или е участвал при тяхното отглеждане,знае,че с близнаците рискът е двоен.
За лекарите-имам само твърде тежки думи,които предпочитам да спестя...
С най-топли чувства към теб и дечицата ти,моля се всичко да премине благополучно-Ниа

# 28
  • Мнения: 285
Дано всичката топлина и надежда се отправят към вас!!! Ще се моля заедно с всички тук за мъничките душици които за пореден път изкупват човешката ни недостойност...Sad
От сърце ви прегръщаме и желаем бързо възстановяване, наддаване и да сте здравички и силни!
Думите наистина не стигат...прочетеното е несравнимо с изживяното...и все пак -
Кураж и много сили ти пожелавам мила!

# 29
  • Мнения: 8 769
Kарен,
Дано целият кошмар остане само спомен колкото се може по-скоро. Мисли положително! Имаш подкрепата на цялото си семейство (както разбирам) и на всички нас тук, колкото и виртуални да сме.
В болниците ни е пълно с кретени -касапи, които не могат да бъдат наречени лекари. Докога? Imp  Imp
След като прочета поредния сърцераздирателен случай ми идва да взема един автомат и да отстрелям всичко що е в бяла престилка! #Sniper  #Sniper  #Sniper  #Sniper  #Sniper

# 30
  • Мнения: 7 821
Стискам ти палци всичко това да остане само кошмарен спомен! Не знам какво да ти пиша, разказа ти ме потресе, само че съм с теб и вярвам, че всичко ще се оправи и бебоците ще те радват и ядосват цял един дълъг живот. Трябва да се държиш, не само заради тях, а и заради по-голямото им братче.

# 31
  • Мнения: 1 975
Tova koeto si pregivqla e napravo nechoveshko!
Iskrenno i ot surce se nadqvam vsichko da se opravi! DANO!! cry  Praynig

 spoko  Flowers Four Leaf Clover

# 32
  • Мнения: 249
Karen
Много съжалявам за това което си преживяла и преживяваш все още.Трябва да вярваш,да не губиш нито за мик вярата си ,че всичко ще бъде наред.Не слушай лекарите ,вярвай ,че децата ти ще се оправят и всичко с тях ще е наред.Когато раждах дъщеря си и аз преживях нещо подобно.Тя се роди преждевременно в 8 месец и 20 дена се бореше за живота си.Само моята вяра и лубов към детето ми ми помогнаха да преживея това изпитание.Също и педиатрите,които са просто страхотни.Най- вече д-р Калудова.Кураж. Аз също съм с теб и вярвам ,че твоите дечица ще се оправят .
 :)

  П.п.
Не мога да си обясня какво е това лошо отношение към родилките и това е масово в почти цялата страна .Докога .Кога ще спре .Призванието на лекарите е да помагат ,а не да вредят. :x

# 33
  • Мнения: 704
Мила Карен, бъди силна.
Вярвам, че дечицата ще се справят. Аз самата съм близнак, като с брат ми сме родени близо месец и половина преди термина. Въпреки нивото на медицината /отпреди двадесет и няколко години сме оцелели/. Искренно ти желая да целуваш и прегръщаш и трите си дечица всеки ден.

# 34
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Мила,Карен!
  Много съжалявам за преживяното.Знам,че всички ние които пишем на-дали може да ти помогнем и само ще се разстройваш още като четеш.Но от все сърце се моля и надяавам дечицата ти да се оправят,всичко да е наред и да сте много щастливи.Бъди силна и вярвай,защото не трябва да чакаш да стане чудо,ами просто да мине малко време!Успех!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Praynig

# 35
  • София
  • Мнения: 938
Мила Карен,
Молим се на Бог да бди над бебчетата ти и теб. Дано ви закриля и ви помага. С теб сме всички и споделяме мъката ти. А когато това премине, мисля, че трябва да се заемем с въпросните касапи! Аз съм готова да помогна с каквото мога да бъдат подведени под отговорност некадърниците и цялата им болница! Не бива да ги оставяш, независимо че, дай боже, дечицата са добре!
Възмездие и наказание трябва да има!

# 36
  • София
  • Мнения: 3 907
Карен,

Ако мога с нещо да помогна - не се колебай. Кураж, и колкото и да е трудно- надежда и любов, заради малките слънчица.

Направо се чудя, как си намерила сили да издържиш и да не споделиш толкова време....

Моля се за двете невинни душички и за всички, които ги обичат.

# 37
  • Мнения: 1 517
Моля се Господ да е вас и възможно  най-скоро да гушнеш малките.Стискам ти палци мила Карен всичко да е наред и това да остане само един лош спомен

# 38
  • Мнения: 242
Миличка...останах шокирана от потресаващата ти история... искам да ти кажа, че ще ти стискам палци твоите бебенца да се оправят бързо, ти да се възтановиш за да може да се гушкате. кураж и всичко най-добро ти желая, нека тези неприятности останат завинаги в миналото.

# 39
  • Мнения: 299
Мила, искрено ти съчуствам, но вярвам че всичко ще се оправи и скоро ще гушкаш мъниците. Гледай напред , с теб сме.

# 40
  • София
  • Мнения: 9 475
Много ми стана мъчно за теб, за дечицата... Тъжно, много тъжно... Cry За всичко, което си преживяла и видяла...
Пожелавам ти от все сърце по-бързо да дойде денят, в който ще си гушнеш близнаците и малкият батко! Силно се надявам, че всичко ще бъде наред при вас. Просто им трябва време да се позакрепят-мънички са още. Wink  
С нетърпение ще чакам хубави новини от вас! Кураж майчице!

# 41
  • Мнения: 811
Скъпа Карен,
болката е ужасна. Запази вярата си!!! Винаги има надежда!!! Всеки ден е от огромно значение за бебетата. С всеки ден шансовете им растат.
Ще се моля за вас.

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Господи - моля те запази живота на тези невинни дечица!
Не позволявай да им се случи нещо лошо!Бди и закриляй цялото семейство,Господи...моля те!
Кураж и сила!!!
Прегръщам те силно!

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 823
нямам думи за поредната безчувственост на нашите лекари,надявам се,че наи-лошото вече сте го минали и оттук нататък ви предстоят наи-щастливите и хубави моменти.не преставайте да бадете все така силни духом и съвсвм скоро ще бадете вси4ки заедно и ще се радвате на малките близначета,целувки и прегръдки от мен

# 44
  • Мнения: 2 232
Mила, силно вярвай в доброто и то ще дойде.
Незнам какво повече да кажа, зтова което си изживяла Cry Трудно е да го побере човешкият разум......Бъди силна.
Искрено се надявам всичко  да се оправи и дечицата да са живи и здрави, да можеш да им се радваш  и даряваш с любов.
Нека Господ бъде с вас.

# 45
  • Мнения: 580
Ох, миличка направо останах потресена:cry:  ...........нямам думи.Толкова тежко е това, което си преживяла, че ние дори не можем и да си го представим..... Единственото което мога да направя е да се моля за дечицата ти, да се моля за теб да имаш кураж.Не се оставяй на отчаянието, има надежда.
Моля се всичко да се оправи и да гушнеш в най-скоро време две здрави бебеца

# 46
Това не може да се случва във времето, в което живеем!!!
Има ли такива доктори! Има ли такъв медицински екип!?!? Значи чудели се дали да те отварят за до го извадят?!?!
Абе тия луди ли са?! Целия живот е борба до дупка остави борбата за човешкия живот, остави ,че борбата е била за безпомощни същества!  Може ли нормален човек да се чуди изобщо да го вади ли? и сега ли? Ми естествено ,че ще го вади и ще се бори за него-каквото и да е станало.
Както и да е... станалото станало......
Аз вярвам и цялото ми същество вярва и се моли,твоите две слънчица ще се оправят и всичко ще е наред. Те са показали, че са боици е че могат дад се борят-ще си горда с тях.
ПРегръщам ви и искам да знам какво става!
Аз съм в 29-та седмица-смятам, че  историята е потресаваща, но мисля ,че бъдещите родилки  като мен трябва да я прочетат!

# 47
  • Мнения: 6 155
Мила Карен,
 толкова ми мъчно като чета тези редове, че не мога да намеря адекватни думи за да изразя това, което чувствам. Бъди много силна и гледай оптимистично. Аз вярвам, бебчетата ще се оправят много скоро и ще радват цялото Ви семейство. ВЯРВАЙ и ти! Стискам палци това да стане възможно най-скоро!

# 48
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Мила Карен,
 извини ме, че не прочетох всичко, но просто не можах. Незная и дали мога да кажа, нещо , което да те ободри. -само, че ние сме с теб и вярваме, че този кошмар ще свърши и ще гушнеш своите дечица скоро. ВЯРВАЙ и ти, Карен, просто ВЯРВАЙ. И не се предавай на отчаянието - много ти е тежко, но ще мине, ще видиш.
 Ще се моля за вас всичко да свърши по-бързо и скоро всички да сте си у дома!!!!!!

# 49
  • Мнения: 229
Карен, мила, ще се моля за теб и дечицата ти с цялото си сърце Praynig
Вярвай, че всичко ще се оправи и не се отчайвай! Знам, че всички думи ми ти звучат кухо и безсмислено - аз не мога да го осмисля, че ти ли? Ужасно ми е мъчно. Ще чакам добри новини

# 50
  • Мнения: 1 770
Миличка, толкова много мъка и страдание!  Cry Мисля си за вас и се моля Бог да пази дечицата ви! Наистина нямам думи, не знам какво да кажа... Предполагам колко голяма е болката ви!  Sad Ако имате нужда от нещо, кажете!

# 51
  • Мнения: 654
Дано всичко при теб се нареди добре.Стискам палци бебетата да се възстановят напълно и заедно да изживеете много щастливи мигове!Желая ти много смелост и късмет!

# 52
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Потресена съм от отношението на тези " лекари" Shocked Моля се за вас Praynig, аз съм бременна в 29 г.с. и много силно се надявам момченцата ти  да укрепнат и всичко за вас да е ок

# 53
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Карен , единственото което  мога да кажа е да бъдеш много силна,за да помогнеш на бебчетата.
Те вече показват че са силни ,аз им желая от сърце да са много здрави!

# 54
  • Мнения: 4 965
Карен,
Миличка, дръж се и вярвай, че всичко ще се оправи.
Беше ме страх да пиша по тази тема, защото я преживявам прекалено лично, но не можах да се сдържа. Миналата година моето първо детенце се роди в 29-та седмица и живя едва 2 часа (дори не искам да си припомням тези мигове и всеки ден се моля да няма хора, на които да се налага да преживяват кошмара), а сега чакам близнаци (в 30-тата седмица съм и се моля да останат в корема ми колкото може по-дълго) и дори не събрах сили да прочета всичко написано.
Важното е да не се отчайваш, за да може, когато ходиш да ги виждаш в болницата, бебчетата да усещат любовта и вярата ти в тях. Щом вече е минало толкова време и те са издържали, значи имат желание за живот и вярвам, че ще се справят, а скоро и ти ще ни се похвалиш, че са си вкъщи при теб. Знам, че е тежко, но имай смелост - близнаците на моя братовчедка се родиха в началото на 6-тия месец (едното беше само 700, а другото - 900 гр.), а сега са едни прекрасни, здрави и умни 4 годишни палавници. Стискам палци.

# 55
  • Мнения: 883
Знам,че нищо не би те успокоило,докато не прибереш в къщи и не прегърнеш дечицата си,затова им пожелавам много,много късмет и сили да се преборят за всичко прекрасно,което сигурна съм,ги очаква занапред!

# 56
  • Мнения: 2 655
Скъпа Karen,
порочетох снощи историята ти и още не мога да проумея всичко написано.
Не искам да повярвам, че си преживяла всичко това.
Не мога да повярвам.
Днес влязох за секунди тук заради теб. Тайничко се надявах, че си се похвалила с добри новини.

Духом със с теб и те подкрепям. Всяка сутрин ще се моля за двете ти дечица да оцелеят в борбата за живот и да са здрави.
Кръсти ги непремено и им пусни в първата църква по една молитва за здраве. Ако не помогне няма да навреди вообще. Лично аз в мигове на слабост, болка, разочарование винаги се обръщам към Бога и после отново за да благодаря.
Исками се да те прегърна и да те успокоя с думите:"Горе глевата момиче, всичко ще бъде наред!" И ще бъде. Аз и момичетата силно вярваме в това.
КЪСМЕТ. Бъди силна.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Благодаря ви за подкрепата момичета, на всички !
Вече разбрах за много случаи на рано родени и с тегло дори под 1 кг деца, които са оцелели и растат здрави. Моля се и моите да се преборят и да имат късмет. Ходих на църква няколко пъти и взех светена вода, с която поръсих памперсите и кувьозите им. Всичко съм готова да направя само да са живи и здрави. Вярвам, че и вашите молитви ще помогнат на дечицата ми!
Доста се колебах дали да разкажа всичко, да не тревожа излишно бъдещите майки, но реших, че това може да помогне да се предпазите от някои от нещата, които на мен се случиха. За информация този персонал е в МД, София. Отношението на акушерките в следродилното не беше по-различно. На момичето до мен се скараха, че ги повика да и подадат ръка да стане. А аз имах случка, достойна за виц! Усетих, че ми падна кръвното и ми причерня, едва се довлякох до манипулационната да помоля да ми го измерят. Акушерката ядеше ягоди и каза да я изчакам. Аз се вбесих и си тръгнах. После тя дойде и каза "Ама защо не ме изчакахте, видяхте, че бях заета, не съм седяла със скръстени ръце!" !!!!
Трябваше да мине известно време да се овладея от всичко преживяно и да бъда в състояние да пиша, а не да плача. Човешките способности за възстановяване са невероятни. Все едно се е случило с някой друг, не с мен, и аз не мога да повярвам, че минах през това! Всичко около раждането е спомен, от който в реалността са мъничките ми дечица и криво зашития ми корем!   Иначе съм си същата, само усмивката си изгубих! Като отида да видя първия ми син, усещам, че не мога да се радвам с цялото си сърце, дълбоко в мен са се загнездили мъката и страхът, колкото и силна да изглеждам на близките ми.
За съжаление още не мога да се похваля с добри новини. Днес казаха, че малкият е с бронхопневмония. Единият ден се изпълвам с оптимизъм, на другия съм отчаяна и мисля за най-лошото. После си мисля, че ще стане каквото трябва да стане и аз ще го приема.

# 58
  • Мнения: 830
Мила Карен , дръж се ,моля се всичко да свърши добре !
 
Ако това ще ти даде надежда - имах една съученичка която е била родена много трудно - с форцепс . Имала е много травми , вкл и мозъчни , и до ден днешен има хлътване на черепните кости отгоре на главата , малка "ямичка " .
Е , това момиче си е съвсем наред , с целия си ум , учеше се отлично , завърши висше ( не че това има значение Simple Smile))  ) , сега е омъжена в Германия и има две нейни дечица . И , ако не се подстриже като Шиниът ( о , как се пишеше това ?! , сещате се за каква прическа става въпрос ) , никой нищо няма и да разбере . Но на времето целия клас се изреждахме да и пипаме " дупката на главата " Simple Smile))))

Такъв късмет пожелавам и на твоето малко близначе , да ти е живо и здраво , както и неговото братче !!!!!

Моля се за тях ! КОлкото и крехки да изглеждат , бебенцата са с неподозирани възможности за живот и за възстановяване от травми , вярвай ми !

# 59
  • Мнения: 172
Здравей мила.Направо съм изумена от разказа ти.Едвам пиша от сълзи как може въобще да се случи такова нещо,съжалявам много за това което си преживяла ти и малките ти бебнца.Желая от цялото си сърце да се оправят миличките и да се радвате всички у дома.Н а теб бързо възстановяване и бъди силна.Предсавяй си само хубави неща за всички вас и дайбоже всичко да се сбъдне.Желая ти много здраве и щастие.Дръж ни в течение.

# 60
  • Мнения: 5 500
Мила Карен, моля се на Господ да ви помогне.
Трябва да бъдеш силна, длъжна си заради бебенцата си. Не плачи, защото те го усещат, а трябва да са спокойни, за да са зрави, трябва да чувстват, че ги обичаш. Колкото може по-често влизай при тях и им говори, те чуват и ще знаят, че си там и ги обичаш.
А тези бели престилки в човешки образи, Господ да ги накаже, на всекиму заслуженото.

# 61
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Plakah sled kato protsetoh razkaza ti.
Nadiavam se da se opraviat detsitsata ti.
Triabva da si silna zaradi tiah
Zelaia mnogo zdrave na tsialoto ti semeistvo.

# 62
  • Мнения: 3 483
миличките малки патенца......
те поне не са много наясно, но ти каквото преживяваш........
просто не знам какво да ти напиша. Само вярвам, че многото позитивна енергия, молби към Бога  и съчувствие , насочени към теб, ще оградят като щит бебенцата и ще ги пазят. Ние, хората, сме голяма сила в група, и съм сигурна, че всички мами във форума ще обединят молбите и мислите си, за да създадат енергиен поток към бебочетата. Ще се оправят, ще видиш. Не е честно иначе....

# 63
  • Мнения: 1 512
Карен,вярвай и не се предавай духом!!!!!
Моята бебка(макар доносено и родено на термин бебе) лежа две седмици в неонатологията,със разни сонди в нослето,със системи,включвани и на двете ръчички...
ТВОИТЕ БЕБЕТА ЩЕ ЖИВЕЯТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Когато раждах и докато бебка беше в болницата,аз държах в ръката си една икона на Богородица и не спирах да се моля за моето слънце.Сега тя ми се усмихва и всеки ден ме изненадва с нещо ново!
Затова тази вечер,преди да си легна,ще се помоля на Богородица за теб и твоите дечица.Нека да ви пази и закриля,да ти дава сили,за да можеш скоро да ги прегърнеш!!!!!!!!!

# 64
Карън,
Честно да ти кажа първо като почнах да чета си мислех, че е някакъв разказ от книга. Но после кошмара влезе в съзнанието ми и....УЖАС.
Бъди силна миличка. Дано всичко влезе в релси и прегърнеш тия малки слънчица,  които имаш. Старай се да не показваш мъката на големият си син. И той страда Cry .
"БОЖЕ КОЛКО МЪКА ИМА ПО ТОЗИ СВЯТ, БОЖЕ"
Ще се моля за вас.

# 65
  • Мнения: 713
Направо ми иде да вия като чета какво се е случило. Моля се на Бог да помогне и дечицата да порастат големи и силни да се борят с такива екземпляри като тези олигофрени в болницата.
Сигурно маика не ги е раждала ами някое чудовище Imp .
Ох милите малки човечета трябва да живеят

# 66
  • Мнения: 1 289
Мила Карън, дано всичко завърши щастливо. Просто нямам думи, с които да изразя своето съчувствие. Сега моите проблеми с раждането ми се струват като приказка, след като прочетох твоята история. няколко дни ми бяха необходими да събера сили да ти пиша. Ние чакахме нашата бебка цели 8 години и сигурно бих полудяла в ситуация като твоята.
Пожелавам ви бързо оправяне и много щасливи мигове с малките човечета у дома. Много целувки от бебе Ради и от мен.  Kiss

# 67
  • Мнения: 8 769
Мила Карен,
Едва сега събрах сила да се опитам да ти вдъхна поредната доза увереност и сила, защото четейки разказа ти полудях от гняв. Такъв човек съм-ядосвам се на тия несправедливости и ми идва да стрелям #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
Че ще бъдеш силна е ясно-нямаш друг изход. Моят съвет е да приемеш вече нещата такива каквито са, с идеята, че това е следващото изпитание, на което те е подложила съдбата, и с което задължително трябва да се справиш-ти и съпругът ти. Това ще кали волята ви, и вярата един в друг. Наистина, способността на човек за оцеляване не невероятна, и ти вече си го разбрала. Физически е доста по-лесно, опитай се психически да се отърсиш и да се радваш на децата си. Отдай цялата си любов на 10-месечното си бебе, което в този момент има много голяма нужда от теб. И мисли за момента, когато близнаците се приберат у дома, и домът ви се изпълни с много любов, нежност и сплотеност.
Стискам палци и вярвам в женската сила!

# 68
  • Мнения: 6 315
Моля се за вас! Нека Господ бди над дечицата и всичко се оправи!

# 69
  • Мнения: 444
Мила Карен току що прочетох историята ти и останах потресена! Безкрайно много ти съчувствам за всичко, което си преживяла! Ще се моля за твойте ангелчета! Бъди силна!

# 70
  • София
  • Мнения: 1 105
Мила майчице,това, което си преживяла е страшно!Желая ти от цялото си сьрце и душа след 1 месец всички да сте вкьщи ,заедно!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 71
  • Мнения: 4 390
Cry

Господи, пощади тези, които страдат,
обърни в радост сегашните им мъки
и изтрий сълзите, които проливат.
Стори милост да бъдат живи и здрави дечицата им!

Амин

# 72
  • Мнения: 278
Плаках като четох какво си преживяла! Господи, не мога да го проумея!!! Аз съм в 9-я и чакам всеки момент, първото ми раждане беше кошмарно и като разказвам на доктора си какво съм преживяла, той ми отговаря, че това било описвано в учебниците от 19век! Какъв е бил този твой лекар?!? От преди новата ера ли??? Искрено се моля за цялото ти семейство, стига ти това, което си преживяла, от тук нататък само щастие Laughing   Laughing   Laughing

# 73
  • Варна
  • Мнения: 322
Нямам думи........ не мога да мисля спокойно..... не знам какво може да се каже в такъв момент!
Но се моля! Правя го рядко, не съм религиозна..... Но сега искрено се моля за тези две невинни душици! За теб, Карен, не толкова за това, което си преживяла по време на раждането, забравя се, а за това, което тепърва ти предстои..... Дано имаш сили (и ти, и семейството ти) ще ви трябват, децицата ви се нуждаят от вас.
Няма начин толкова молитви да не помогнат... Едва ли има някой, който да не се моли за вас!

# 74
  • Мнения: 857
Карен,колкото и да ти е трудно се опитай да не се притесняваш толкова!Знам,че не ти е лесно,но съм сигурна че малките бебоци ще се преборят с това и скоро ще ни се похвалиш,че са при теб!  thumbsup
   Много ми беше  мъчно като четох разкара/наистина това е като кошмар/Надявам се следващите новини да са добри и скоро да прегръщаш и двете бебчета!!!!!!!!!



П.П.  
НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ

# 75
  • Мнения: 61
От вс сърце и от цялата си душа ти пожелавам здрави и красиви бебета! А за нехайното отношение мисля следва да си потърсиш правата! Не разбрах за коя болница става дума?

# 76
  • Мнения: 343
Мила Карен, пожелавам ти от все сърце да се оправят малките ангелчета!
Бъди силна и вярвай силно, нещата ще се оправят, ще видиш!

# 77
  • Мнения: 289
Присъединявам горещите си молби към всички. Това което си преживяла е ужасно и необяснимо, но най-лошото е че ужасът нараства. Много, много силно ще се моля на всички добри сили да бъдат с дечицата ти и с вас. Незнам какво да кажа, просто искрено се надявам скоро да можеш да се усмихнеш.

# 78
  • Мнения: 182
Мила Карен аз също стискам палци и се моля за теб и малките ти дечица! Всичко скоро ще бъде наред!Бъди силна!!!!!!!

# 79
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Карен, не мога да повярвам, че си преживяла всичко това!  Sad Толкова ми и мъчно за теб!  Cry  Горещо се моля всичко да е наред с дечицата и след време дори да не си спомняш за кошмара!
Пиши какво става мила, моля те, мисля, че всички във форума се тревожим!

# 80
  • France/ София
  • Мнения: 82
Mila Karen
Napravo reva pisheiki,
Kakav ujas si izjiviala, dano vsicko da e nared i skoro da si shtastliva mama s tri strahotni dechiza
Marina

# 81
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Миличка, всички стискаме палци, бъди силна, вярвай в оздравяването им. И дано скоро ги гушкаш и двечките във къщи. Много кураж, всички те подкрепяме и страдаме с теб.

# 82
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Мила Карен,

това деиствително е ужасен кошмар, които ти се е случил. Sad  Моля се бебетата да се оправят, колкото се може по-бърЗо и всичко да мине добре....
Пиши, когато можеш, има ли някакви новини? Дано скоро да ти поЗволят да вЗимаш децата и да ги гушкаш и притискаш до теб (бебето се слага на гърдите на маиката, т.нар. кенгуру метод, За да може да усеща ударите на сърцето и топлината на маичиното тяло). Това е важно, За да те усещат, да слушат твоя говор. Помага много За бърЗото въЗстановяване на детето. Препоръчват дори да се Запишеш на касета и от болницата да им я пускат, когато ти не си там. (ама дали това го поЗволяват в болниците в България неЗнам.)

Дръж се, в мислите си сме с теб!

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Днес беше последният ден на Кирчо.
Не е имал шанс, 2/3 от мозъка са били поразени.
Много ми е тежко, до последно се надявах....

# 84
  • Мнения: 3 042
Много съжалявам за твоя малък Кирчо....каквото и да кажа няма да е достатъчно...бъди силна за другото бебче, прегръщаме те със Съни, целувки, мила храбра мамо....

# 85
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Много ми е мъчно за бебчето ти, но ти трябва да си силна още две малки душички разчитат на теб.
Дано всичко с другото бебче да е наред и скоро да си го вземеш в къщи.
Какво да се прави, както казват старите баби не му било писано.

# 86
  • Мнения: 364
Много съжалявам , Карен !
Не знам как да изразя чувствата си ! Съчувствам на майчината ти мъка , тъга,  болка ... Няма по-голяма болка за майката от тази да загуби дете!
Прегръщам те и те целувам силно !

# 87
  • Мнения: 5 500
Миличка, много съжалявам. Знам, че каквото да ти кажа и се изпише ще бъде безмислено, майчината загуба и болка е огромна. Трябва да продължиш, да си силна, моля те.

# 88
  • Мнения: 1 391
Мила Карън........
Безсилна съм да споделя какво усещам, четейки трагедията ти...
Много ми е мъчно за Кирчо, за всичко което си преживяла...
лллллможе би все пак така за него е било по-добре....
Дано другото бебенце успее да се съвземе и да излезнете заедно от кошмара, който изживя....
Ние сме с теб.... Доколкото това може да ти помогне - тук винаги можеш да намериш утехата и съчувствието, от които се нуждаеш....

# 89
  • Мнения: 857
Карен много ми е мъчно за теб и за Кирчо!Направо ми иде да се рзплача  Sob Надявам се другото бебче да е по-добре и да оцелее!
А тези ''лекари''кой ги знае какво са му направили на мозъчето Angry

# 90
  • София
  • Мнения: 18 679
Tova e nqkakyv ko6mar!Za6to Gospod pozvolqva da se slu4vat podobni ne6ta, za6to....Karen, ujasno syjalqvam, mila, prosto ne znaq kakvo da napi6a...Bydi silna!Vsi4ki 6te se pomolim za du6i4kata na myni4kiq Kir4o...

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Cry прегръщам те

# 92
  • София
  • Мнения: 512
Миличка много  ми е мъчно за малък Кирчо!
Прегръщам те силно !!

# 93
  • Мнения: 2 693
МНОГО СЪЖАЛЯВАМ, МИЛА! И СИЛНО ТЕ ПРЕГРЪЩАМ! БЪДИ СИЛНА!

# 94
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Много съжалявам Cry  Cry

# 95
  • Мнения: 830
О , не ! Опитай се да си силна заради другото бебче и детенцето ти ........Ужасно съжалявам    , мила майчице .

# 96
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Да, няма думи, които да намалят болката от майчината загуба.
Вярвай, че детенцето ти е на по-хубаво място. А аз съм убедена, че един ден (или момент) ще се срещнем с нашите мъртви.

 Cry  Cry  Cry


Много много сила ти желая, Karen, на теб и на цялото ти семейство!

# 97
  • Мнения: 1 622
Толкова ми е е мъчно за теб, каквото и да кажа ще бъде слабо.

# 98
  • София
  • Мнения: 3 907
Съжалявам за загубата ти. Много, много сълзи за един неизживян живот.

Ако има господ - на един " лекар" трябва да му изсъхнат ръцете...

# 99
  • Мнения: 4 068
Ох,Боже защо позволяваш да се случват подобни неща?
Пиша и плача и не зная какво да кажа.
Сърцето ми се къса и душата ми скърби ужасно.

Мила приеми мойте най-искрени съболезнования за загубата ти!
Ще се моля с цялото си сърце за душичката на малкия Кирчо.

Бъди силна!

Прегръщам те! И се моля за живота и здравето на другото ти момченце.

# 100
  • Мнения: 2 529
Искрено ти съчувствам, мила!!!
След тази ужасна загуба, дано Бог бъде с теб и семейството ти и не позволо повече страдания!

# 101
  • Мнения: 6 323
Не знам какво да мисля, не знам какво да напиша.
Знам само че ми е ужасно мъчно... и наистина не мога да го проумея.
Бъди силна, мила - трябва да си силна заради двете ти дечица.
Прегръщам те силно!

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Аз не зная какво да напиша.
Дъхът ми спря.
Думите ми не идват.

# 103
  • Мнения: 1 770
Миличка, един ден ще го видиш на небето и ще сте заедно завинаги.
Прегръщам те. Болката е огромна. Всички ние сме с теб.
 Cry

# 104
  • Мнения: 826
СБОГОМ МАЛЪК АНГЕЛ!
КАРЕН,БЪДИ СИЛНА В МЪКАТА СИ!
 Cry  Cry  Cry  Cry  Cry

# 105
  • Мнения: 4 414
знам, че няма думи, които са способни да успокоят болката ти...
прегръщам те силно!!!!!!!!

# 106
  • Мнения: 8 769
Karen, току-що прочетох и не мога да намеря думи. Ттова е наистина гаден кошмар, нещо нереално! Продължавай да се бориш в името на двете си дечица! Ние сме с теб! Praynig   action032

# 107
  • София
  • Мнения: 15 219
Карен, много, много съжалявам за загубата ти! :lilangel:

# 108
  • Мнения: 5 250
Ужасно съжелявам миличка   Sob
Приеми мойте съболезнования    Sob

# 109
  • Мнения: 822
Скъпа,Карен!
Зная,че нищо не може да те успокои сега и само човек,който е преживял нещо подобно може наистина да те разбере...
Най-искрено ти съчувствам за тази загуба!Когато си отиват дечица е най-тежко!Казват,че се превръщали в малки ангелчета...
Преди много време бях чела една книга с подобни трагични истории...Майки с подобни съдби споделяха вярата си,че едното от близначетата си е отишло,за да може да живее другото...Давало му от своята сила...Но всичко е само на книга...
Винаги съм си задавала въпроса,защо точно най-малките и беззащитни създания трябва да страдат така?!Религията се опитва да даде някакви свои обяснения,но аз за себе си така и не намерих отговор...
Намери сили и се опитай да преминеш и през това изпитание с мисълта,че другите ти две дечица имат нужда от теб във всеки един миг!Най-близките ти хора ще ти бъдат опора.
Вярвам,че малкият Кирчо ще продължи да живее в теб,чрез теб и заради вас!
Още веднъж-бъди силна!Ще се моля за вас...

# 110
  • Мнения: 285
Мила Карен...зная какво ти е...преживяла съм го...времето няма да изтрие спомена...но дечицата ти  са смисъла в който трябва да се хванеш...да продължиш...и да вярваш, че наистина живота има смисъл! Прегръщам ви силно!!! Малкият наистина е вече ангелче...невинна душица чиито дъх ще топли невидимите ни надежди...

# 111
  • Мнения: 612
СЪЖАЛЯВАМ МИЛА, СКЪРБЯ С ТЕБ.

# 112
  • Мнения: 704
Съжалявам
Очите ми са пълни със сълзи
Имай вяра и бъди силна заради другите си деца, те имат нужда от теб!

# 113
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Съжалявам много!!!!!!!!!!!!Каквото и да кажа ще е излишно!!!!

# 114
  • Мнения: 7 821
Много и искрено съжалявам за загубата ти  Sad .

# 115
  • Мнения: 6 315
Много съжалявам. Cry  Cry  Cry

# 116
  • Мнения: 2 051
Карен, имаш две прекрасни момченца и много години живот пред теб и пред тях.
Бъди силна заради децата.
Горе главата.

# 117
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Няма нищо по-тежко, нищо по-страшно за една майка...Много съжалявам, много тежи, няма такива думи които да изразят огромната загуба.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Много,много съжалявам.Мисля си за вас постоянно.

# 119
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Мъчно ми е...много...
 Карен , прегръщам те силно.
 Дръж се, мила заради другите си дечица...
 не мога повече да пиша , а  и няма смисъл.....

# 120
  • Мнения: 196
Разплака ме! Съжалявам Карън! Думите не са достатъчни за такова нещо. Повярвай ми напълно те разбирам. Вдигни глава и бъди силна заради другите дечица.

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 823
edva sega razbrah mila Karen
ne znam kakvo da kaja,salzite mi sa v o4ite . znai,4e o6te edin 4ovek te pregra6ta i e s teb.izpalnena sam s neopisuem byas kam balgarskite lekari,dano da si polu4at zaslujenoto.GOSPOD si znae rabotata!

# 122
  • Мнения: 672
Съжалявам за това, което се е случило на вашето семейство!Бъди силна!

# 123
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Мила Карен,
нямам думи да изразя онова което изпитвам, само сълзи се стичат по лицето ми.
Безкрайно съжалявам за малката невинна душичка.
Прегръщам те от сърце и ти стикам палци да се съвземеш по- скоро, за да се грижиш за другите две ангелчета. Ще се моля за теб и твоето семейство...

# 124
  • Мнения: 5 647
Бъди силна!! Много ми е мъчно за теб!!! Кураж!!!

# 125
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Скъпа Карен,

     Нямам думи! Малкият Кирчо е едно малко ангелче сега и бъди сигурна, че Господ си знае работата! Не винаги нещата стават така, както ни се иска, но Божията промисъл е по-велика от нас. Преминаването във Вечността е тежко предимно за тези, които остават на Земята.

   Не се отказвай от вярата си, че с другото бебе всичко ще е наред. Бих те посъветвала да отидеш на църква, като занесеш брашно и олио и помолиш да направят на бебето маслосвет. След това се намазва главичката с памуче натопено в олио. Искренната молитва на майката е най-великото нещо на света!

  Кураж!

# 126
  • Мнения: 1 289
Sob   Sob   Sob   Sob   Sob   Sob   Sob   Sob   Sob   Sob   Sob   Sob
Просто нямам думи да изразя, колко много ти съчувствам.

# 127
# 128
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Карен, съжалявам за малкото ти ангелче и както всички тук ти съчувствам и ми е мъчно за теб!  Cry
Но ще ти дам и друг съвет, макар да не знам доколко е уместен в момента - СЪДИ ТИ ТЕЗИ ИЗРОДИ от екипа, който те е израждал!!!  Imp Проклети да са, ако е тяхна вината!  Close
Прегръщам те, миличка!!!  Cry

# 129
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Миличка Карен!
Нямам думи, с които да опиша колко много съжалявам, че си преживяла всичко това! Очите ми бяха насълзени още когато прочетох историята ти, но когато разбрах за мъничкия Кирчо, заплаках с глас! Просто не е честно да умират бебенца и деца!
Моля се за другото близначе и съм сигурна, че то ще оцелее! О, господи, толкова съжалявам! Прегръщам те!

# 130
  • София
  • Мнения: 2 686
Мила Карен, приеми моите искрени съболезнования! Много ми е мъчно! Но както казват всички, трябва да си силна сега, защото имаш две малки дечица, които ще очакват да си изцяло отдадена на тях. Дари ги с всичката обич, на която си способна и се моля да ти олекне. А малкият Кирчо, надявам се, е на по-добро място сега!

# 131
  • MUC
  • Мнения: 571
Mnogo sugaljavam za beb4eto
ugasno  mi e mu4no....
 Sad

# 132
  • Мнения: 182
Скъпа Карен, едва сега дочетох какво сте преживели и немога да спра да плача... Незнам какво да кажа.... Бъди силна... Скърбя за малкия Кирчо...

# 133
  • Мнения: 182
Съжалявам за малкия Кирчо! Моите съболезнования! Дръж се ти и цялото ти семейство заради двете момченца!!!!

# 134
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ne znam kakvo da kaza.
 Cry  Cry  Cry  Cry  Cry Tolkova sazaliavam.
Triabva da bades silna,zaradi dvete ti detsitsa i gospod da vi pazi.

# 135
  • Мнения: 1 497
Мила Карен, моите съболезнования! :lilangel:

# 136
  • Мнения: 713
ne znam kakvo da kaja, osven che mnogo sxshuvstvam i mi e mnogo mnogo mxchno za malkoto chovehce Sad

# 137
  • Мнения: 4 176
Az puk ne moga da si predstavia kakvo ti e bilo i kakvo ti e vse oshte.
Moga samo da se molia za teb i da se nadiavam, che nikoia druga maika niama da se nalozi da prezivee podobno neshto.
Budi silna zashtoto mnogo hora razchitat na tova. Ima edna tupa pogovorka "Tova koeto ne ni ubiva ni pravi po-silni". Ne ia haresvam, no moze i da ima smisul shtom e izmislena.
Druz se zaradi sina ti i zaradi ostanalite chlenove ot semeistvoto.
Trudno e, no v kraina smetka mnogo malko neshta zavisiat ot nas samite. zalko za koeto.
Az puk ot svoia strana moga samo pri purva vazmoznost da zapalia sveshtichka za zdraveto na vsichki vi.
Bog da vi pazi!

# 138
  • Мнения: 256
Мила Карен, първо много дълго се чудих дали изобщо да чета писмото ти, защото още преди да го направя знаех, че в него има голяма майчина мъка, а аз не мога да ти помогна. Но събрах сили и го прочетох. И сега пак не зная какво да "кажа", за да намаля поне мъничко болката ти. Само имай вяра, че ти като майка си направила всичко възможно, за да дариш живот на децата си. Силно се надявам, че Господ ще ти помогне да намериш утеха и сили и че на тези, които се наричат лекари и трябва също да даряват и пазят живота ще им даде заслуженото!

Искрено съжалявам!

# 139
  • Мнения: 1 187
Мила Карен.... искренно съжалявам за огромната ти загуба.  Cry  Cry  Cry Не знам какво да напиша.... думите са излишни...  Sad Кирчо ще е за винаги на хубаво и светло място - в сърцата ви! Бъди силна.... и дано скоро прегърнеш мъничката си звездичка  Cry

# 140
  • София
  • Мнения: 2 210
MNOGO SUZALIAVAM!! PLA4A ZA TEB I ZA TVOETO MILI4KO ANGEL4E!! VIARVAM, 4E E NA PO-DOBRO MIASTO MILATA, NEVINNA DU6ICA!! BUDI SILNA, KOLKOTO I DA E TRUDNO. NIE SME S TEB I SE NADIAVAM CIALATA POLOZITELNA ENERGIA DA DOSTIGNE DO TEB I CIALOTO TO SEMEISTVO I DA VI PAZI. KURAZ!!!

BOG DA GO PROSTI!!

# 141
  • Мнения: 2 232
Няма думи, които да могат да отешат майчината болка....много ми е мъчно за малката душичка и за цялото семейство.
Незнам какво да кажа....Бъди силна заради двете ти момченца- те имат нужда от теб.

# 142
  • Мнения: 3 394
Mila mai4itce, triabva da si strahotno silna jena za da prejiveesh vsi4ko tova!!! Idi i zapali po edna sveshti4ka v tcarkvata i dano Gospod da e s nas, samo na negovata milost mojem da se upovavame. Uspeh i dano vsi4ko da e nared!!!

# 143
  • Мнения: 1 809
Мила Карен ,
Искренно съчувствам на семейството ви за  загубата на малката душичка  Cry
И аз наистина вярвам, че е на по-добро място милото ви ангелче
 :lilangel:

Сега прочетох историята ти от начало до край  Cry Много сте преживели , но имайте вяра и не падайте духом.
 Praynig
Ще се моля за цялото ви семейство и най-вече за мъничкото бебенце   да бъде живо и здраво.
Господ да му помогне и скоро да си го приберете в къщи за да ви радва и от сега нататък само щастливи  усмивки да греят на лицата ви.
 Praynig

# 144
  • Мнения: 47
Наистина незнам какво да ти кажа, освен че искрено съжалявам за това което си преживяла.   Sob Надявам се ти и семейството ти да успеете да го превъзмогнете, ако е възможно.

# 145
# 146
  • Мнения: 676
Приеми моите най-големи съболезнования.

# 147
  • Мнения: 826
Сигурна съм,4е сега е в по-добър свят,без болка и сълзи........... :lilangel:

# 148
  • Мнения: 141
Iskrenno sajalqvam, milichka:cry:

# 149
  • Мнения: 4 390
Много ми е мъчно...Cry
Моите съболезнования за малката звездичка:cry:CryCry

# 150
  • Мнения: 463
Незнам какво да кажа.Сигурно и не ти е до моите думи, но искрено ти съчуствам.Моите съболезнования!

# 151
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Karen, moite suboleznovania

# 152
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Карен, толкова много съжалявам!!!

# 153
  • Мнения: 1 517
мойте съболезнования Cry

# 154
  • Мнения: 1 975
Карен!
Много мъчно ми стана като прочетох за бебчо!! Направо като ми е заседнала една буца гърлото Sad
Дано поне другото бебче да се оправи!! Моля се за вас!

 Flowers Four Leaf Clover  spoko

# 155
  • Мнения: 4 458
Късно се включвам, но това не занчи че не следя дискусията ви.
Толкова съм шокирана! Просто нямам думи за всичко което се случва. Сигурна съм, че каквото и да се напише тук няма да е достатъчно за да изрази съпричастността ни, болката и подкрепата.
От части, но само от части разбирам болката от неизвестното и лутането на съзнанието м/у болничната стая и неонатологията.
За смърта.... горе-долу, бегло мога да си представя защото имам аборт преди децата и все още не мога да го преживея. Въпреки, че аборта не може да серавнява със загубта на живородено. Мога да кажа само, че малкия е на по-добро място. Мога също така да кажа, че е по-добре така отколкото цял живот да страдате защото тук в България тези деца...... не ми се говори за това (вчера гледахте ли "Всяка неделя"? за улигофрените)
Дано след всичко преживяно намериш сили да продължиш да се усмихваш. Малките бебчета заслужават една щатлива и усмихната мама. А Кирчо би се радвал да види как се усмихваш на братчето му и за него
Сега спирам защото ще се разплача а съм на работа

Общи условия

Активация на акаунт