"Първият триместър отминава, МАРТ ще бъда горда мама"

  • 15 158
  • 306
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1
Малко ме пооспокоихте, че не съм единствената. Но все пак на мен ми изникна и друг проблем вчера лекарят ми каза че имам гъбична инфекция и ми изписа глобули да си слагам вагинално и много ме наплаши , че било много страшно за бебето, но аз тука като чета в другите форуми с майки със същите проблеми казват че често се случвало да се хване гъбична инфекция по време на бременност, не го пожелавам на никой много е притеснително и ума ми не го побира от къде може да съм е хванала при условие че напоследък секс не правим с мъжлето, нито съм се къпала в морето, даже и на плаж не ходих заради силното слънце  Sad

За килограмите да ви кажа хапвам си и всеки ден се тегля и нищо не съм качила, може би защото си повращам от време на време  Sick

# 286
  • Мнения: 82
Добро утро и от мен.Тъкмо седнах да ви пиша да стискате палци.Днес съм на преглед след толкова време и нещо ми е притеснено.Ще ходя и на мамолог че нещо си напипах бучка в едната гърда и направо се шашнах.Чакам с нетърпение да стане обяд.Слънчице тук съм но не пиша а само си ви чета исках първо да ида на преглед за да мога и аз да напиша нещо хубаво.Суши един съвет от мен обади се на личния си лекар добре е да се лекуваш че с тия вируси си е страшно не искам да те плаша но го знам от опит.И най накрая но не на последно място добре дошли на новите мами.Това е за сега стискайте палци следобед ще пиша пак. Hug за всички.А само да питам че забравих ФМ заплаща ли се от здравната каса?

# 287
  • Мнения: 54
Здравейте и от мен момичета Hug, аз се завърнах от море и два дена чета двете изписани вече теми EmbarassedЗа БХС знам,че не се поема от здравната каса-специално аз съм си записала час в 14п-ка,а след това ще отида да ми вземат кръв и за скрининга..Слънцето-можеш ли да ми дадеш парола за снимките-много искам да ги разгледам-аз не съм била на лекар от три седмици и с нетърпение чакам другата да видя как ще изглеждаме.Май стана дълго-успешен и спокоен ден на всички Hug

# 288
  • Мнения: 54
Забравих да добавя,че ФМ също не се поема от здравната каса-прегледа доколкото знам е между 60 и 80лв.без диск.

# 289
  • Мнения: 107
Слънце мерси за кафето,че мъжо тая сутрин не ми е направил #2gunfire И сега отивам да го правя!
Много съм щастлива,че има още нови попълнения! Нека продължаваме да растем и само хубави новини! Айде до после!

# 290
  • Мнения: 361
здравейте мамита  bouquet
преди малко ходих до работата за едни печати и шефа ми се израдва
Снощи кандидат свекъра вече яко напираше за сватбата и май другата седмица вече ще почваме с приготовленията та да спретнеме една набързо началото на октомври.
На снимката бебо ми е застанал много странно и не мога да му различа много кое къде му е, но доки каза, че се развиваме прекрасно и вече и оформена пъпна връв си имаме. Около 15 септември пак ще идем да видим колко сме пораснали и вече да ни записва за ЖК и да почваме с изследванията.
Другата седмица ще ви сложа снимки от сватбата в недяля, да ме видите как хващам букета Rolling Eyes
А вече чакам една коежка с близнаци да ражда.
Хайде лек ден от мен и да внимавате с жегите  bouquet

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 10:23 от Elg

# 291
Ще ходя и на мамолог че нещо си напипах бучка в едната гърда и направо се шашнах.

 fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 292
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Добро утро и от мен.
Добре дошли на новите мами и честито за мърдащите бебета bouquet
Аз днес съм на преглед и ми е притеснено. Да не забравя да питам всичко дето съм си наумила, трябва да си запиша въпросите на листче и да го дам на доктора, че сигурно пак ще забравя.
Анабел, не се притеснявай, аз също съм някъде там /10, т.е. 12 г.с. и нямам назначени никакви изследвания. В сайта на клиниката, където ходя пише, че се назначава ЖК и се пускат изследвания някъде към 10 седмица, когато се потвърди нормално протичаща бременност.
Та така, стискайте ми палци днес...Pinit fingerscrossed

# 293
Ами и аз да се запиша Simple Smile Отдавна само се ровя из форума и най-после се реших да пиша. След един мисед миналата година, най-после се решихме с мъжа ми решихме да опитаме отново. Странното беше, че в началото нямах търпение да мине срока от 3 месеца в който ми казаха да се пазя, а после колкото повече време минаваше, токлова по-ме беше страх, да не би да се повтори... та в крайна сметка с много любов - стана чудото, сега се моля всичко да е наред и да имаме един здрав бебо към края на март Simple Smile

# 294
  • Мнения: 64

viki_075 mama_bebcho добре дошли


annabell аз съм в 11 или 12 г.с. според броенето и досега ми е правено само ехограф, измерване на таз, кръвно налягане и микробиология. а следващият ми преглед е чак септември

тези дни преглеждах дрехите си... фигурата ми се е променила най-вече в кръста/талията/таза... извадих доста неща, които ще чакат година-две, за да ги облека пак... добре, че си пазя по-стари "дебели" дрешки, тези дни ще преглеждам и тях  Embarassed

момичета и аз се притеснявам за теглото си. покрай сватбата хапнах повечко сладкиши и  ресторантска храна и ето сега веднага имам сериозно повишение на теглото (2 кг.  #Crazy )  от как сме в къщи се пазя да хапвам по-добре но какво ли ще стане ако на всяко по-различно събитие така сериозно вдигам  newsm78

Да ви кажа и аз-досега два пъти ми пускаха изследвания за кръв,два пъти гледахме бебо на ехограф-първия път ,за да установим че го има,а втория път видяхме как бие сърчицето и тати го видя  Grinning. Той с баткото не беше идвал с мен на консултация и се ухили до ушите сега! С килцата и аз покрай разни празнувания съм качила 2 кг.,а допреди 20 дни спазвах режим на хранене,за да отслабна и сега се притеснявам да не кача бързо.Решила съм обаче да мина на лек режим и ще видим!
Приятен ден ви пожелавам!

# 295
  • Мнения: 1
Добре дошла annimm22 желая ти лека бременност и само хубави моменти!

Момичета искам да ви попитам може ли толкова рано да усетя бебето как ме рита или нещо такова, преди малко бях до тоалетната и така ме ритна бебчо че чак видях коремчето ми изпаква много ми е странно  Shocked какво мислите вие!?

# 296
  • Мнения: 4
благодаря annabell, относно гъбичките- и при мен е същата ситуация, вчера ходих да си взема микробиологията, и сега съм с  някакви глобули, доки ме успокои, че не е страшно, просто неприятно и все пак ми каза да си почивам повече. Иначе в събота съм на сватба 260 км. от тук... и не знамкак ще е почивката. Уж искахме да  пазим бебо в тайна по-дълго време, пък то ми се струва, че на сватбата ще се разбере... не пие,не пуши, не танцува, напълняла е... все нехарактерни неща Wink

# 297
  • Мнения: 54
Момичета, дали накой е пътувал или ще пътува с чартър скоро?На мен ми предстои пътуване до Анталия в 12-13г.с и от авиокомпанията ми искат медицинско,а аз така се притесних да не стане нещо с тези турболенции... Tired

# 298
  • Мнения: 18
Аз като се сетя на последния преглед бебчо как усилено ръкомахаше и ми идва следната идея за заглавие: " Мартенчето бурно с ръчички маха от екраните на ехографа"
Здравейте  всички!!! Simple Smile, Joy
annabell  това според мен е от перисталтиката Peace, изследвания ми направиха в 7г.с. -ППК, Васерман, вагинален секрет и урина т.е. миналата седмица , а утре чакам резултатите. Но ти не се притеснявай!!!
На ЖК съм във "Тина Киркова" , но си имам и друг частен АГ лекар- обаждам му се за всичко и по всяко време.
За гъбичките - да много често се случва така че се лекувай и не се притеснявай изобщо!!! Wink
Аз пък не напълнявам , почти не ми се яде, но ще видиме по- нататък.

# 299
  • Мнения: 3 621
Аз минавам да кажа само едно здрасти, че днес цял ден имам майстори в къщи  #2gunfire #2gunfire #2gunfire и съм направо бясна.И да знаете че силно стискаме палци на всички дето са на прегледи и чакаме добри новини

Общи условия

Активация на акаунт