Да спра ли да кърмя?

  • 558
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 296
Наложи ми се да пия лекарства и спрях да кърмя. Вече 2 седмици не съм го кърмила, и още две трябва да ги пия лекарствата. Но кърма си имам още, изцеждам се с помпичката. Намаляла е , незнам до тогава дали ще я задържа. Но и повечето хора около мен казват, че щом съм спряла да го кърмя, да не започвам пак.  Дали са бабини деветини пак незнам, основателна причина никой не ми каза. Какво да правя според вас?

# 1
  • Мнения: 392
Щом успяваш да поддържаш лактацията, защо да не кърмиш отново? Важното е бебето да не се отучи от сукането. Едва ли ще успееш да го храниш всеки път с лъжичка, чашка, спирнцовка, но все пак подбери биберон с възможно най-малка дупка. Единствената основателна причина да не кърмиш отново е ако бебето не иска да суче. Дори тогава пак би могла да продължиш да изцеждаш и да даваш кърма с шише, но според мен е твърде уморително и липсва удоволствието от кърменето.
Това да не започваш да кърмиш, след като си спирала са пълни щуротии!!!
Не малко майки са пропускали кърмене за различни периоди (аз съмо за 3 дни), после са кърмили пак и на децата не са се случвали всички онези ужасни неща, които предричат хорските приказки.

# 2
  • Мнения: 3 929
 Не виждам причина да не продължиш. Кърмата ти е намаляла, защото бебето не суче, а цеденето не може да стимулира лактацията така както самото кърмене.
Аз бих продължила, стига да имам кърма. Ти сама избираш да вярваш в бабини деветини. поверието гласи, че ако отбиеш детето и после пак го закърмиш, щяло да има "лоши очи". това е "обяснението".

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не мисля, че имаш причина да не възобновиш кърменето след като си спряла лекарствата. Сега може да имаш трудности със засукването от гърдата, защото пиенето от бутилка е различно. Но с повече търпение и подкрепа ще се справиш!

# 4
  • Мнения: 296
Благодаря,че ми отговорихте Hug  само да не ми спре кърмата до тогава продължавам с кърменето.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт