Злоядо дете!!!

  • 2 055
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 887
Според мен трябва да спреш всички тези неща, като кроасани, вафли, солети, чипс,сок и т.н.  Колкото и минимални количества да яде детето това са неща, които засищат. Казвам ти го от личен опит. Синът ми е капризен в храненето и особено когато изяде нещо от гореспоменатите храни, направо отказва цяло хранене. Предполагам, че тези неща са ти ясни, но се замисли, защо детето ти яде в яслата, защото там има режим на ханене и няма никакви изкушения, които да нарушават апетита му.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Можеш да даваш с години една и съща храна... Изпитано е, няма проблем.
Щерката до 5-6г. ядеше само попара, кисело с бисквити, гриз и крем. И понякога супа или рядка манджа полупасирани и течно-кашеви.

После започна да опитва, като малко преди 7мата си години опита пържолка. Понеже тя и вуйчо й я опекоха на BBQ, та й беше интересно.

Търпение. Ще почне да опитва.

# 17
  • Мнения: 1 121
Според мен трябва да спреш всички тези неща, като кроасани, вафли, солети, чипс,сок и т.н.  Колкото и минимални количества да яде детето това са неща, които засищат.

Напълно подкрепям. Тези "храни" страшно много засищат. А и кое дете ще яде домат, като може да си хапне кроасан?

Спираш снаксовете и кроасаните, оставяш го да поседи гладен и ще видиш как ще прояде здравословна храна. Може малко да се инати в началото, но гаранция ти давам, че няма дете умряло от глад, когато има достъп до каквато и да е храна.

# 18
  • София
  • Мнения: 700
Синът ми също е злояд. Чудя се как не огладнява, как не му се яде нищо освен бонбони(не му давам когато не е ял). Като хапне нещо го държи по 10 минути в устата. Пробвала съм да стои гладен и да не яде нищо между храненията, но няма никакъв ефект. От Саностол и Киди също не забелязвам ефект. Сега ще му взема Апитонин (пчелно млечице) да видим . Най-много ме притеснява факта, че от септември тръгва на градина и най-вероятно ще стои гладен п оцял ден.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 079
Можеш да даваш с години една и съща храна... Изпитано е, няма проблем.
Щерката до 5-6г. ядеше само попара, кисело с бисквити, гриз и крем. И понякога супа или рядка манджа полупасирани и течно-кашеви.

После започна да опитва, като малко преди 7мата си години опита пържолка. Понеже тя и вуйчо й я опекоха на BBQ, та й беше интересно.

Търпение. Ще почне да опитва.

Шани, ако знаеш как ме окуражаваш... Hug
Дребното ми е на същата схема без изгледи да прояви интерес към твърда храна скоро... Или да се храни сам. Като почне да извръща глава и да плюе, просто спирам, не съм привърженичка на тъпченето.  Sick Мечтая си за момента, когато ще поиска да хапне пържолка...  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 121
Синът ми също е злояд. Чудя се как не огладнява, как не му се яде нищо освен бонбони(не му давам когато не е ял). Като хапне нещо го държи по 10 минути в устата. Пробвала съм да стои гладен и да не яде нищо между храненията, но няма никакъв ефект. От Саностол и Киди също не забелязвам ефект. Сега ще му взема Апитонин (пчелно млечице) да видим . Най-много ме притеснява факта, че от септември тръгва на градина и най-вероятно ще стои гладен п оцял ден.

И на мен ми даваха Саностол, защото бях много злояда и постоянно боледувах. Страшно много засища, това още го помня, нищо, че са минали толкова години. Убива апетита тотално.

Но при мен проблемът беше, че ми предлагаха една и съща храна, затова упорито отказвах да ям. Даваха ми супа от коприва Sick (която до ден днешен намирам за голяма гадост), а на село постоянно ме караха да ям агне, което мразя и до днес. При това агнето го готвеха с ориз с дробчета Close Ама какво да се прави в ония времена нямаше храна в изобилие. Но пък всякакви супички винаги си хапвах.

Сега се чудя как да спра да ям Whistling

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ама какво да се прави в ония времена нямаше храна в изобилие.

не съм съгласна.  Naughty
Беше рогът на изобилието, дори.

Иначе си права, че каквото е давано насилствено в детството, после се мрази цял живот.  Close
И мен ме насилваха с всякакви зелении  Sick Чак като станах майка, започнах да ям спанак, покрай това, че го готвя за децата ми. Но само него... всичко друго зелено е  Sick
За агнето, майка му и баба му има също по един такъв  Sick емотикон.

От Саностол и всякакви подобни сиропи файда не видях.

# 22
  • Мнения: 4 629
Според мен трябва да спрете да се правите с таткота на "маймуни" както казваш. Не го насилвайте детето и не му давайте соковете с консерванти (боклучи както ги наричаш)

Предлагайте изобилна храна, за пиене предимно вода и мляко. Детето ти като е гладно ще яде каквото му се предлага, което ще е разнообразна храна

# 23
  • Мнения: 87
злояди деца ли, едва ли има нйкой по-злояд от моя 3 годишен мъник... Sad. ние сме вегетарианци, а на всичкото отгоре той се гнуси от готвена храна. яде само макарони, ядки и ябълки. помогнете, как да го разям...

# 24
  • София
  • Мнения: 888
злояди деца ли, едва ли има нйкой по-злояд от моя 3 годишен мъник... Sad. ние сме вегетарианци, а на всичкото отгоре той се гнуси от готвена храна. яде само макарони, ядки и ябълки. помогнете, как да го разям...
с една сочна пържолка cook И на мен да ми дават само трева и аз ще се гнуся.

# 25
  • Мнения: 9 814
злояди деца ли, едва ли има нйкой по-злояд от моя 3 годишен мъник... Sad. ние сме вегетарианци, а на всичкото отгоре той се гнуси от готвена храна. яде само макарони, ядки и ябълки. помогнете, как да го разям...
с една сочна пържолка cook И на мен да ми дават само трева и аз ще се гнуся.

 Laughing Напълно съм съгласна.

А към авторката: изпитан съвет от мен: два дни не предлагах ядене на дъщеря си, беше на възрастта на твоето дете. Оставях на масата филия с маргарин,няколко парчета  салам, домат, плодове- все неща, които хапваше по малко. След сутрешният тоалет вместо да я питам какво иска да яде се правех на ударена. Първият ден още сутринта  изяде парче салам и малко домат, към обяд посегна към плода и т.н до вечерта всичко беше изядено и поиска таратор. Без да я карам и насилвам, но и без разбира се  да я оставям гладна, не й предлагам директно яденето, оставям го на достъпно за нея място. На третия ден сутринта не оставих нищо за ядене на кухненската маса, но тя сама си поиска да яде.

# 26
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Опа още един член на клуба
моя синковец е на 4,5 а е 14кг.
Има само едно нещо което яде с охота - кисело мляко. Филия "ръс-ръс" (масло и шарена сол) - навива се, картофи - хапва ама да не прекаля с количеството. За всичко друго е със уговорки отдалече и на финала - нищо.
Аз определено съм против маймунето, макар че понякога използвам желанието му да направи изненада (т.е да ме изненада с празна чиния)
Лично не се трогвам много, изключила съм всякакви междинни прелапвания. Ама и бабите трябва да изключа - че те на челна стойка се изправят и после "ама толкова хубаво си хапна".....
Единствено сладолед разрешавам по разходките.
Аз като малка също помня че нашите ме мислеха за злояда (пък мен просто не ми се ядеше  Laughing) Даже на някакви инжекции за апетит ме водиха..... Е, апетита ми дойде доста по късно....

# 27
  • Мнения: 1 121
Ама какво да се прави в ония времена нямаше храна в изобилие.

не съм съгласна.  Naughty
Беше рогът на изобилието, дори.

Може и да е имало, но като питам майка и баба, що ми бутаха супа от коприва в устата, те вдигат рамене и казват, че друго е нямало. Може и да се оправдават newsm78

Франческа Салиери, много хитро си постъпила, браво!!! Трябва да сме доста изобретателни с малките маймунки.

# 28
  • Мнения: 219
И аз да се запиша с 6 годишната си дъщеря в отбора. Постоянно боледува, не иска нищо друго освен мекици, спагети и пица.  Sad За месо няма да говорим изобщо. Сега й откриха и стафилококова инфекция и просто довечера се чудя как ще й кажа, че има месец ще има инжекции...

# 29
  • София
  • Мнения: 98
дъщеря ми ядеше кисело мляко,пържени картофи и супа топчета.като гледа други деца започна и да похапва това,онова,ябълка,бананче,може би детската градина помага да не са злояди Joy

Общи условия

Активация на акаунт