Новата Наредба за обществения ред във ВАРНА

  • 10 280
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 512
Много добре. Определено ще се облекчи по този начин трафикът  в центъра на града. Пред всеки магазин има сложени щайги,майги...да пазят място за бусовете, които ги зареждат. Сега тези места ще се ползват за паркитране. Но аз разбрах ,че става въпрос само за центъра на града.

# 16
  • Мнения: 2 071
Напълно подкрепям таз Наредба. Живеем в блок, в който има голям супермаркет. Не искам да ви казвам сутрин, когато излизаме за работа за какъв ужас иде реч - камионите за зареждане са задръстили вътрешния двор, запушват гаражите, разтоварват, ние бибиткаме, докато някой благоволи да мръдне, и този цирк е всяка сутрин (между 8 и 9). Да не говорим пък, как като че ли живеем в Бейрут - няма здраво място по асфалта, от дупка на дупка си стигаме до входа. Преди 3 години го построиха блока и асфалтираха всичко около него - сега няма и помен от това...
Другото, за което ми харесва наредбата е, че всяко магазинче, особено в центъра на Варна, си е сложило по една табела "служебен абонамент" и "всеки момент чакаме зареждане" и не позволяват паркирането в никакъв случай - визирам конкретни магазини по Л. Каравелов, Македония и Ст. Караджа.

# 17
  • Мнения: 152
Нещата опират до добрия мениджмънт...
Когато собственик на сергия или магазин, е достатъчно далновиден да си прецени стокооборота, тогава е годен да оцелее в тази...свинщина! Решението е добро, въпреки, че смрадливите гьонсурати пак ще си спират където им падне!
Бал съм и града ни... и държавата ни! Гнус!

# 18
  • Мнения: 984
Наредбата е логична. От къде на къде пред магазините ще стоят захлюпени щайги и ще заемат места за колите на собствениците в същата сграда?
Освен това ако не ти изнася да стоиш до 22,00 примерно, за да заредиш, ще отидеш в 6,00  и така ще си компенсираш съня, който ти е нужен.
Тази наредба трябва да обхване и други райони на Варна, смятам, че хората ще я приемат с адмирации.
Собствениците на магазини да не се стискат, а да отпуснат по 2 часа извънреден труд+осигуровки.

# 19
  • Мнения: 2 550
Много добре!
Дано и в Сф измислят нещо...паркират като идиоти тия доставчици, пречат на пешеходци и шофьори.

# 20
  • Мнения: 13 512

Освен това ако не ти изнася да стоиш до 22,00 примерно, за да заредиш, ще отидеш в 6,00  итака ще си компенсираш съня, който е така нужен.

Неудобното е, че доставчиците не могат да кажат по кое време могат да заредят обекта.  И ако са няколко доставчици, тогава трябвая цяла нощ да има човек в обекта. Ако не е денонощен, си е проблем.

# 21
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Както винаги е недообмислено.  Ще се облекчи трафика ,но няма да ми е по приятно цяла нощ да се движат и разтоварват камиони под прозореца ми. Неминуемо ще има оплаквания. Освен това толкова хора да преминат на нощна смяна ,вероятно ще се отрази и на цените.  

# 22
  • Мнения: 984
Монда, доставчиците ще се нагласят според наредбата - ще си направят график. Нощният трафик на Варна е по-редичък /но пък по-опасен!/. Simple Smile Общо взето не ми се и вниква, честно да си кажа. Проблемът си е на Общината и доставчиците. Ще се споразумеят, ще си платят един на друг, както винаги. Ще се разберат, споко.

# 23
  • Мнения: 2 018
Аз съм за тази наредба - особено наложителна е лятото!
 
Някои да е чувал кога и във Варна ще се въведе синя зона? От кога се моля за това!  Praynig

# 24
  • Варна
  • Мнения: 34
Аз съм за тази наредба - особено наложителна е лятото!
 
Някои да е чувал кога и във Варна ще се въведе синя зона? От кога се моля за това!  Praynig

Информацията, която съм дала е за Варна!

# 25
  • Мнения: 2 018
Аз съм за тази наредба - особено наложителна е лятото!
 
Някои да е чувал кога и във Варна ще се въведе синя зона? От кога се моля за това!  Praynig

Информацията, която съм дала е за Варна!

Кой го оспорва?

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Интересно ми е как е уредено това в други страни? Знае ли някой?

За 5 години не съм виждала да се зарежда магазин през времето, когато работят с клиенти (за западна Европа става въпрос).
Не е задължително при зареждането да има много шум (но това опира до култура някаква). (Оф: прави ми впечатление, че сервитьори и бармани, на някои места, са също много шумни. бях в едно кафене, където научих за всяка подробност около едно море).

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Но какво да направят хората, на които това им е семеен бизнес и вместо да се приберат вкъщи към 19.00-20.00 ч.  трябва да стоят посред нощите да чакат да ги заредят.

Нашият бизнес Е семеен и съпругът ми работи всеки ден до 22ч. Ако и тук въведат подобно нещо ще ни е добре дошло. Защото не е много приятно в големите жеги да се товари и разтоварва, а и заради трафика, понякога чакаме доста някои доставчици. Много удобно ще е между 20 и 22ч. да става зареждането, защото сега е невъзможно в тези часове, заради работното време на търговците на едро.

# 28
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Шофьорите във фирмата където работя поне от 2 години искат да зареждан нощем, но не им разрешаваха. Оплакват се от много губене на време, проблеми с паркирането...и т.н., особено из центъра.

# 29
  • Мнения: 160
Подкрепям! Браво на кмета.

Общи условия

Активация на акаунт