въпрос за повиването

  • 3 320
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 191
Аз не съм си повивала бебетата, но във варненските болници, по една или друга причина, все още повиват.
Виж ти, не бях чувала някой някъде още да повива бебета, какво остава за болница...  Shocked

# 16
  • Мнения: 3 743
Аз не съм си повивала бебетата, но във варненските болници, по една или друга причина, все още повиват.

така е Peace

# 17
  • Мнения: 864
Преди 15 години повивах първото си дете.
Сега това е доказано че е вредно.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 227
Има 2 вида повиване. Единият е така нареченият повой. С него се стягат бебетата уж да не са им криви краката Confused. Другият вид представлява нещо като торба от пелени (или поне на мен така ми изглежда), които се увиват от кръста надолу и служат вместо ританки. Както и да е. Не съм повивала нито един от двамата и да имам трето пак няма да повивам. Wink

# 19
  • Мнения: 9 776
Преди десет години в болницата повиваха дъщеря ми и после в къщи още една седмица го правих от кръста надолу. Точно се замислих, че кривокраките не са масово явление, ianitza. А какви ще бъдат сегашните деца след няколко години, един господ знае. Живот и здраве, бих искала като родя сега, да ми повиват пак детето в болницата и да го облека, когато аз си реша. Освен това не съм убедена, че ги повиват, за да не са им криви краката.  И да, все още се практикува, колкото и да се учудват някои майки тук.

# 20
  • Мнения: 2 960
Аз не съм си повивала бебетата, но във варненските болници, по една или друга причина, все още повиват.

когато съм питала защо се повиват- лекарите / в АГ например/са ми отговаряли ,че по дребните бебенца първоначално ги повиват ,а по големите -над 3 кг. могат направо да се обличат с дрешките .Незнам дали е адекватно това ,което са ми отговаряли-просто споделям.

# 21
  • Мнения: 89
В някои болници наистина ги повиват все още,затова питам.По този начин децата били по спокойни

# 22
  • Мнения: 4 965
Повиването (особено стегнатото) може да доведе до травми и луксации. Не бих повивала.
А това и на мен са ми отогваряли:
...
когато съм питала защо се повиват- лекарите / в АГ например/са ми отговаряли ,че по дребните бебенца първоначално ги повиват ,а по големите -над 3 кг. могат направо да се обличат с дрешките .....
Не ми звучи обаче много обосновано.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Само в болницата я повиваха.

# 24
  • Мнения: 228
Само в болницата я повиваха.
и при нас беше така , не повивай детето си  Naughty

# 25
  • Мнения: 3 268
Мамчета,имам въпрос към вас.Повивахте ли бебоците и ако е да колко време продължи това?Защо е нужно да се повиват? newsm78
Повивах сина си,защото е роден през 1990г и тогава нямаше паперси.Даже не съм го повивала в истинския смисъл на думата,а ме слагам пелена между крачетата и отгоре гащи.Направо не искам да си спомням за този ужас.Като се напишкаше,се намокряше до врата.Сменях всичко през 2 часа.Трагедия!И ток нямаше,и храна за бебета нямаше....
С дъщеря си се родих направо.Тя е родена 2002г. и наистина се насладих да гледам бебе.Има всичко-памперси,млека пюрета,бебешки принадлежности.Двете си деца съм ги гледала при толкова различни условия....

# 26
  • Мнения: 399
Да съм я повивала в истинския смисъл на това понятие  ooooh! е силно казано,но до към края на първия месец я увивах в пелени,не стегнато разбира се,защото забелязах,че така сгушена се успокоява - сякаш е в утробата все още! Peace
Бях чела някъде (в съвремнно списание),че когато крайниците се напълно свободни,бебета се будят по-често именно поради неволните движения,които могат да ги стреснат и разбудят!  newsm78
Второто си бебе не възнамерявам да го повивам! Peace

# 27
  • Мнения: 411
Не.Не съм повивала.Изглежда ми ненужно неудобство на бебе.

# 28
  • Мнения: 11 004
Не съм повивала детето си и не бих го направила. В болницата също ги обличат с дрешки от самото начало. Повиването отдавна е отречено от съвременната медицина.

# 29
  • Мнения: 2 334
Не съм повивала детето си и не бих го направила. В болницата също ги обличат с дрешки от самото начало. Повиването отдавна е отречено от съвременната медицина.

И аз съм на това мнение Peace

Общи условия

Активация на акаунт