Кърмене и вода на 1г.

  • 957
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
И при нас това е проблем! Даже в момента малкият е със страхотна хрема (лепната от мен   Cry) и знам, че трябва да му давам повече течности, за да се разводнява секрета  гърлото и днес му давахме сок от чбълка и вода със спринцовка! Друг начин не намерих!

# 16
  • Мнения: 473
При Марти от 2 дена голям хит е пиене от шише  - мин.вода Банкя са пуснали серия бутилка малка мин.вода-330 мл.с накрайник. Вече не иска да пие от друго шише - по цял ден врътка дебело дупе с шише в ръка и не го дава на никой да му го вземе Grinning

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
имат и за след 3 месеца (гумен е) и за след 6 (пластмасов).
Пластмасовия е гадееен. Аз го взех чак когато Мая беше на 18м, и съжалих - тя не пиеше толкова от него, както от мекия, да не говорим, че т.к. е твърд, разглабянето му е ужас. Мисля си, че и само с мекия (зеления) да си пие - няма нищо.
По моите спомени по-мекият беше бял на цвят, а по-твърдият - зелен.
Започнах да давам на Алекс адапт. мляко с белия накрайник, когато навърши 5 месеца. Отне му около 1 седмица да свикне с новата форма, но пък после му беше много удобен. По-късно го използвах и за киселото мляко , но с махната клапа, заради гъстотата. И вода пиеше пак така. Със сламка пропи около годинката.

# 18
  • Мнения: 385
Тъкмо щях да пускам подобна тема. Днес открих, че бебо е жаден, така жадно изпи водата (и аз не зная защо му я предложих...а не беше гладен - 100%)..
С какво да му я давам, за да не е биберон. Нямам нерви и време да давам с лъжичка. Малък ли е за чаша с човка или  сламка? Кой начин  е по-безопасен за кърменето (имам предвид да не се отбие, заради лесното пиене на вода???)

Не бих ти препоръчала да продължаваш да даваш вода с биберон. Малък е за чашка, да. А това, че нямаш нерви за лъжичка просто показва, че нещата са си на мястото и без вода. Кърмата е достатъчна, щом кърмиш на поискване. Това че суче от биберон не винаги значи жажда. За отбиване не знам. Но със сигурност не е добре да изместваш кърма с вода особено щом сте под 6м.. Просто първото е по-добро от второто.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
По моите спомени по-мекият беше бял на цвят, а по-твърдият - зелен.
Точно така е, права си! Simple Smile Моя грешка.

# 20
  • Мнения: 488
Да, Боян вече след 2 месеца игра с въпросното шише с бял накрайник, разбра, че става и за смучене, освен за чесане на венци. Сега си пийва когато иска, но също така му давам с лъжица и с чашка да пие сам (с невъобразимо оливане и смях, естествено).
Аз започнах да му предлагам вода когато беше май около 8 месеца, чак сега виждам, че наистина иска да пие и пие.

# 21
  • Мнения: 251
Защо не пробващ с чашка с накрайник. Йоанна от 6 месечна си пиеше и сока  и водата с такава. По магазините има голямо разнообразие. Нашата беше с мембранка отвътре, за да не се разлива водата.

# 22
  • Мнения: 3 591
И при нас това е проблем! Даже в момента малкият е със страхотна хрема (лепната от мен   Cry) и знам, че трябва да му давам повече течности, за да се разводнява секрета  гърлото и днес му давахме сок от чбълка и вода със спринцовка! Друг начин не намерих!


Лелеееееее, какви усилия да се даде вода....
аз веднага си заравям главата в пясъка, посипвам се с пепел  и въглища и т.н.!
Моя син на 2г6м. вода още не е пропил!Нито чай, нито нещо друго от сорта.
Ако е течност ще е мляко! ПОнякога се излъгва да пие някакви соци от тези спортните бутилки, ама това за  да е и той като брат си...по скоро ги полигави, поплюе вътре и пак ги зареже.
Та споко - няма да умре без вода!
Ама иначе супички обича много, а в тях пак вода има. В градината им дават сок(някакъв от тея разредените боядисани боклуци) и чай и учителката каза да съм му занесяла чашка с накрайник, щото много бавно ги пиел, ама аз и се ухилих и и казаха да му налее в обикновенна чаша мляко да види дали ще го пие бавно.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама вие не знаехте ли, че някои бебета директно на биричка минават Mr. Green cheers Drunk

# 24
  • Мнения: 7 837
Кой начин  е по-безопасен за кърменето (имам предвид да не се отбие, заради лесното пиене на вода???)
Дани е голям ве4е и няма на4ин да обърка едното с другото  Wink
4ашката е супер като вариант. Самуил дори сам си пие от нея.
За момента изпива на ден мах 50 мл вода и то разредена с малко сок, ина4е само гола вода отказва категори4но.

Общи условия

Активация на акаунт