Как се справяте,когато сте болни

  • 1 935
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 715
Случи ми се веднъж няколко седмици след като детето ни дойде в нас и мъжът ми си взе болничен, за да може да гледа детето. Аз лежах в едната стая, те в другата, защото най-големият ми ужас тогава беше, че може да заразя детето, а не знам какво да го правя. Сега таткото го гледа през деня и дано не се разболява, но ако се случи, ще си взема болничен, за да му помагам.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Когато съм болна - гледам първо себе си.
Детето може и да не излезе на разходка един ден - нищо няма да му стане.
Изобщо не скачам ако крещи. Повтарям няколко пъти, че ми е зле със строг глас и да замълчи. Оставям я да си играе или да прави каквото си ще в нейната стая, а аз се просвам в спалнята си...
Яденето, което й сервирам е възможно най-простото, слагам я да спи възможно най-рано...
Това като беше малка, когато не е имало бавачка и прочие... Сега е на градина или с бавачката си.

С две думи правя си живота лесен, за да оздравея.

# 17
  • София
  • Мнения: 593
Какво да ти кажа аз съм с мигрена ,а от скоро и с НВД Rolling Eyes
Понеже много рядко някой ме отменя за малката разбирай да отида на лекар,изследване или някаква процедура, или трябва нещо да се купи за нея, но е далечко за количка.Вследствие на това кризите ми станаха по 4,5 в месеца ooooh!Ето прясно от неделя мъжо в Каспичан /сериозно това/ родителите ми на вилата /както всеки почивен ден/. А аз с главоболие,със схванати и посинели крайници,болки в кръста и гърба,повръщане и в цикъл.За излизане не си и помислях даже.
Направо умирах лазих до тоалетната направо.Малката е на 1г. 4м. щура дива , няма играчки няма филмчета. Виеше ми се като вълчица, обаче много ме болеше главата...
Издържах до към 15ч. геройски и извиках майка .Хм не беше много щастлива мдам...
И ми стана мъчно. Вече се моля освен тя да е здрава и аз да съм... ама не съм
Оплаках ви се олекна ми.

# 18
  • Мнения: 698
На всяка майка се е случвало и съм убедена, че всяка се е справяла. Помня, бях с много висока температура, вирус, малко дете на годинка и нещо, съпругът ми в командировка, помолих за помощ близки хора, защото в този момент не издържах. Струваше ми се, че няма да се справя. Отговориха ми, че моментът не е подходящ, защото в момента правят лютеница. Как да го забравиш! Справих се, но ми остана неприятното усещане. И без това съм от онези хора, които рядко молят за помощ, предпочитам аз да я давам. Но...явно някои хора само се наричат близки, а никога не ти стават наистина такива.

# 19
  • Мнения: 2 960
да е жива и здрава майка ми ,че без нея няма мърдане от децата и дома!!

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Оставям детето на пълен автопилот без почти никакви ограничения. Филмчета, компютър, игра с леген с вода, тесто...всичко, което ще ми осигури спокойствие и тишина. Храната е сведена до най прости филии, снаксове, кроасани. Изобщо не се опитвам да се правя на герой. Това разбира се в случаите на пълно безсилие. Иначе винаги гледам да правя нещата, които са му в дневния режим. По ми е лесно тихо да си пъшкам на пейката на площадката, отколкото да си пръхтим и да си пречим взаимно у дома.

# 21
  • Мнения: 2 096
на скоро ме тръшна ентеро вируса за един ден.. той слушаше играеше си сам.. молих този и онзи да го вземат за 2 часа да се оправя ама никой не можа.. та си се оправих неволю.. той на земята играе и ръфа солети аз на леглото дремя..та така

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Стискам зъби... Друго не ми остава, при условие, че не мога да разчитам на чужда помощ (особено когато съм си у дома...  ooooh!)

# 23
  • Мнения: 114
и аз съм от стискащите зъби(а преди седмица и дупе- летния грип с повръщане и разстройство).тати като се прибере в 20-21:00ч я поема,но през деня я боря сама.в един момент болестта сама е отминала,а аз съм свалила няколко кг-кеф!!!
трудничко си е,но когато няма друг вариант...те (децата)да са ни живи и здрави

# 24
  • Мнения: 1 364
Вече е достатъчно голяма да разбере, че ми е лошо.
Оставям я да си играе тихо, да гледа филмче или на компютъра, а аз лежа и се лекувам

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ами сякаш той разбира като не ми е добре и е по-послушен.
Добре, че не съм се разболявала много сериозно.
Когато не се чувствам добре, лягам на дивана в хола, той до мен и четем всичките му книжки отново и отново.
Напоследък от жегата ли, незнам, но имам ужасно главоболие. Мечтая си само да е тъмно и тихо и аз да лежа. В такива случаи Стиви си играе сам в кошарата си, аз съм в спалнята и го чувам по бебефона.
Добре, че ми е кротко детето и си играе само, заспива само.
Няма кой да ми помага. Дано сме живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт