Отговори
# 15
  • Мнения: 4 589
Ето ме и мен в новата тема. На мен до сега не са ми мерили тоновете на бебето, поне не на ЖК. Но за следващия път той каза, че ще е хубаво да ги премерим.

На мен вчера док ми каза, че едното бебе е лицево, а другото седалищно и че това е задължително секцио. и не дай си Боже нещата с околоплодните води да не са добре, тогава се налага и по-ранна операция. Много се надявам да се възстановят, защото до сега никой не каза че има проблем. Мен пък нещо доста ме придърпва от дясно където е единия бебо и сега с тези води взех, че се панирам от всяко нещо.

Гевито на мен секрет ми взеха в 17 г.с. и казаха, че е късно. Ако не дай си Боже има инфекция не е хубаво за плода, така че настоявай да ти вземат. Те нали все скатават.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 326
И мен ме боли гърба, особено ако вървя повече или дълго време лежа по гръб. Имам си проблеми с колита, но вече май отминава и бяха едни болки в червата ту в ляво ту в дясно, но като лежа на ляво с леко присвити крака е най-добре.

Изследванията, които се полагат по ЗК са ми ги правили всичките до момента. Дори когато отказах цитонамазка, понеже на скоро ми беше правена, ме накараха да разпиша, че се отказвам от изследването. И при моята докторка се води 2 УЗ - до 3 месец и между 16-20 г.с. Дори днес ми каза, че следващите изследвания са в 8 месец на кръв и урина. Всеки пък си ме мери и тегли и ми мери кръвното и пита за оплаквания.

А и да кажа и аз много настоявайте за изследванията си и прегледите че мойта ма беше объркала с няколко седмици назад пък съм с отр група  и нисък хемоглобин

И как те обърка newsm78 И моята днес каза, че с още 1 седмица изоставаме, а уж всичките ми изследвания са добри. Четох, че можело да се дължи на недостиг на белтъци или ако не достига достатъчно кръв до бебето, но и тази артерия ми е нормална. Ще се побъркам до след 2 седмици, че ще ме гледат тогава пак.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 326
Нашето бебе пък е легнало напреки - главата му е в дясно, а краката в ляво, на нивото на пъпа е. Това била най-добрата поза, според докторката. Миналия път беше с главата надолу. Рано било да се каже, още щяло да се върти. Ще ни побъркат тия лекари до края

# 18
  • София
  • Мнения: 438
Привет и от мен в чудесната нова темичка.

Да споделя и аз - вчера се чухме с лекаря да му кажа какъв е резултата от магнезия.
Е, оказа се, че съм на долната граница и вече и аз пия магнерот... Sad
Надявах се да мина без него, но явно няма как, трябва да са наред нещата.
Но пък имам чувството, че от снощи откакто го пия се чувствам доста добре, даже болките които имах последните дни и свързвах с растежа на матката ми минаха Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 607
nikolina-pikolina - честно да кажа - аз имах някакви гъбички с първата бременност, но така и не успяха да ме излекувах. Както знаеш гъбичките се лекуват с години. Така си родих, нямаше проблеми за детето.

сасано - за кръвта и урината - ще станат 3 пъти, аз в края на този месец ще давам 2-ри път за изследвания. Тези съкращения нищо не ми говорят...... newsm78 А за секрет - не искам да ми бъркат толкова много, че причинява контракции понякога.

Не оставайте с впечатление, че защитавам ЖК в Шейново  Naughty Снаха ми например ходи и там и на частно - каза, че разлика в изследванията нямало....И аз не знам на кого да вярваш вече.

bubabo - бебета много се въртят сега, че им е широко  Joy По принцип в 9-тия месец се завъртат вече с главата надолу.  Peace

# 20
  • Мнения: 551
Николина и аз точно в 17 седмица бях на ЖК и се точех да ме зяпат отдолу, но уви  Embarassed Ще видим следващия път какво ще ме правят  Laughing
Да ви кажа, че моя бебок така яко взе да рита, че чак подскачам  Joy

# 21
  • Варна
  • Мнения: 88
И мен ме боли гърба, особено ако вървя повече или дълго време лежа по гръб. Имам си проблеми с колита, но вече май отминава и бяха едни болки в червата ту в ляво ту в дясно, но като лежа на ляво с леко присвити крака е най-добре.

Изследванията, които се полагат по ЗК са ми ги правили всичките до момента. Дори когато отказах цитонамазка, понеже на скоро ми беше правена, ме накараха да разпиша, че се отказвам от изследването. И при моята докторка се води 2 УЗ - до 3 месец и между 16-20 г.с. Дори днес ми каза, че следващите изследвания са в 8 месец на кръв и урина. Всеки пък си ме мери и тегли и ми мери кръвното и пита за оплаквания.

А и да кажа и аз много настоявайте за изследванията си и прегледите че мойта ма беше объркала с няколко седмици назад пък съм с отр група  и нисък хемоглобин

И как те обърка newsm78 И моята днес каза, че с още 1 седмица изоставаме, а уж всичките ми изследвания са добри. Четох, че можело да се дължи на недостиг на белтъци или ако не достига достатъчно кръв до бебето, но и тази артерия ми е нормална. Ще се побъркам до след 2 седмици, че ще ме гледат тогава пак.





Ами не ми изчисли правилно седмиците добре че акушерката и каза че компютъра правел грешки и съм в 19 седмица а не в 17   #2gunfire И тя като язбря вуднага на другия ден кръв урина ехограв и т н а ми беше казала да ида след месец ooooh!
Добре че ги има форумит и инфото в нета
 Иначе като цяло съм доволна от нея макар и пропуска Много е внимателна

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 326
jenaroza , На мен днес ми излезе 21 г.с. и 2 дни според мерките на главата и бедрената става, а съм в 23 г.с. и 2 дни по цикъл. Та за това питам дали има и други такива дане се шашкам излишно. След 15 дни пак трябва да отида да ме види. Каза, че можело да доведе до раждане на малко бебе. Има ли ги някъде тия размери по седмици?

Питах за контракциите. Ако били над 4-5 на ден, всеки ден трябвало да се пие магнерол, а аз получавам 1 на седмица, което било нормално.

abel , специално ли са ти го изследвали магнезия? Защо се налага?

# 23
# 24
  • Мнения: 616
ето тук има таблица с размерите на бебо по седмици http://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart?Ad=c … Info%403a790558// и пак казвам абсурдно е от сега да преценява какво бебе ще се роди  #Crazy


на мен до сега са ми пускали два пъти кръв и урина, един път секрет в 12 г.с. и всеки път ме мерят...а в началото ми бяха пуснали и ЧХГ защото се виждаха два плодни сака Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 152
bubabo ето още един сайт http://babymed.com/tools/ultrasound/second_trimester/Default.aspx, където има средни и гранични стойности на различните показатели, които замерват след втори триместър за определяне на тегло и г.с.

# 26
  • Мнения: 2 957
Здравейте:)
Пред моя ник можете да добавите едно синьо щъркелче Wink

# 27
  • Варна
  • Мнения: 88
 Thinking май доста ви обясняват ваште лекари на мен нищо не ми казват Камо ли за размерите на бедрената става и главата  И според мен ако си имала късна ОВУ може да се види такава разлика чела съм за доста такива случаи


amber   честито ти момченце  stork-boy


Искам да попитам в коя седмица свършва 5 календарен месец че на всякъде различно пише

Последна редакция: ср, 13 авг 2008, 17:28 от jenaroza

# 28
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте момичета,

Аз от моя лекар знам, че задължително 4-5 месец трябва да се пусне микробиология на влагалищен и цервикален секрет (няма опасност за бебче, ако се взема внимателно, особено след 12-13 г.с. - нищо страшно), след това, ако няма проблем или сериозни оплаквания като промяна на течението, цвят, мирис и т.н.трябва да се пусне още едно изследване на секрет 7-8 месец.

Нормално е по време на бременността течението да е увеличено, но трябва да е сигурно, че е чисто!
Мен ме изследваха в началото на 4-ти месец и всичко беше ОК, сега обаче от параноя реших, че се е увеличило много течението, та пак пуснахме микробиология в началото на 6-ти месец Simple Smile Днес си взех резултата - всичко е наред  Grinning  и за последно, живот и здраве, ще се изследвам в началото на 8-ми месец.

Съветвам ви да си настоявате за всички изследвания - не случайно са приети от ЗК - това е един задължителен минимум, за да е ясно, че всичко е наред и да са спокойни мамчетата Simple Smile
По ЗК всеки има право на 2 броя микробиология!

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 326
 и аз си мислех дали не е късна овулация. Според страничката, която публикува Сасано, май съм си в норма по цикъл. Утре ще кажа със сигурност. В къщи останаха листите и ще сравня размерите с моите. Лошото е, че тия доктори излишно ни панират. Ще видим след 2 седмици какво ще каже. Ще ви държа в течение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт