Отговори
# 225
  • Мнения: 616
Шаркче честити розови гащета  stork-girl

за плацентата знам че като е по предната стена бебето се усеща по-малко, незнам да има някакво друго значение newsm78

# 226
  • Кърджали
  • Мнения: 276
Здравейте декемврийски мами от известно време ви следя и най-накрая реших и аз да се присъединя към вас

# 227
  • София
  • Мнения: 608
И аз имам такова гадно жълто течение, но не е притеснително. Моето бебе се върти и рита като лудо, обръща ми целия корем.
Шаркче - честити розови гащи от мен!  Hug

# 228
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте декемврийски мами от известно време ви следя и най-накрая реших и аз да се присъединя към вас
gala_girl, добре дошла Simple Smile
Шарк - честита принцеска Simple Smile

За плацентата - аз съм с предна. Няма никакво значение дали е предна или задна - просто това са двата варианта за разположение - на предната/задната стена на матката.
Предната плацента пречи малко на образа на 3Д/4Д - може да е проблем при записа на диска - както се случи при мен Wink
Проблем е само ниската плацента и когато се разполага на входа на матката - т.е. "запушва го". Това създава предпоставки за евентуално отлепяне, по-лесно отколкото при предна/задна, както и може да е проблем в момента на раждането - да 'запречи изхода' на бебето. Това е което аз знам по въпроса.

# 229
  • Мнения: 4 589
Привет и от мен. Шарк честити ти розови гащи.

При мен течение си има, даже вчера вечерта като изтече повече и си викам само да не е околоплодна вода. Вече започнах да се шашкам от всичко. Трябва да се успокоя и да не мисля лиши неща.

Иначе аз тази сутрин за първи път усетих и 2 бебета едновременно, супер е!!!!  При мен едното е седалищно, другото лицето и май са се вдигнали, защото ги усещам около и над пъпа.

Аз днес се обадих на док и си пуснах 1 месец болничен, да сме живи и здрави да си лежа и да си гледам бебоците. За следваща ЖК и преглед не знам, защото док каза да лежа и да не шавам.

# 230
  • Бургас
  • Мнения: 326
И моята е задна плацентата. Знам, че няма притеснение, явно там се е закрепило. За желето - и моята докторка каза, че е нормално, ама е странно. Май е от хормоните.

Друго странно щях да питам. Още от самото начало корема ми е все хладен. Някой забелязал ли е такова нещо. Накрая реших, че организма ми пази бебчо от жегите. Laughing

Много ми се мързелува днес и ми е едно веселко. Laughing

Някой знае ли как се казва тази дълга възгланица, която се ползва за спане по време на бременност, за по-удобно кърмене и после бебчо да е опасан да не изпадне newsm78

# 231
  • Мнения: 551
Есес как ме разсмя само  Joy
Добре дошла на Гала   bouquet
Аз си записах час при доки за четвъртък. Дано ако бебо сега е с гръб до тогава да се е обърнал, че да го видим мъжко ли е , женско ли е  newsm78 Laughing
За моята плацента като питах доктора ми каза само, че е добре. Въобще не знам ниска ли е висока ли е  newsm78 А пък за предна и задна да не говорим. На диска всичко се вижда много хубаво.

# 232
  • Мнения: 616
Гала добре дошла в отбора   bouquet кога ти е термина за да те добавя на първата страничка  bouquet

момичета сега опитах да сложа снимка в Нашите муцунки ама нещо не приема паролата само при мен ли е така? Thinking

# 233
  • София
  • Мнения: 438
...
Някой знае ли как се казва тази дълга възгланица, която се ползва за спане по време на бременност, за по-удобно кърмене и после бебчо да е опасан да не изпадне newsm78

Възглавница за кърмене се води Simple Smile За София - има такива в Prememan.

Ето в каталога им:
http://www.premaman.com/wapr/ml/int/cat_index.jsp?aref=0028077
http://www.premaman.com/wapr/ml/int/cat_index.jsp?hid=87750

Моя позната която ползва, ми препоръча да е възможно по-голяма, за да ми е удобна с растящия бебок и да не е много натъпкана.
Така би следвало и сега да може по-удобно да се ползва Simple Smile
Намерих още от Mothercare.

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 16:15 от abel

# 234
  • Бургас
  • Мнения: 326
Мерси, abel  Hug

# 235
  • Мнения: 4 589
Аз се опитвам да спя с една обикновена възглавница, но ми притиска горната част на корема и гърдите и не ми е много удобна. И цяла нощ само я въртя ту на едната, ту на другата страна.

Май ще трябва да си купя такава, аз ги гледах по разни чужди сайтове, но е хубаво че ги има и в България.

# 236
  • Бургас
  • Мнения: 326
И аз открих количка за близначета http://www.easywalker.nl/eng/duowalker.html

# 237
  • Мнения: 20
ох момичета умрях от смях с това смешно раждане, реших да ви псйстна няколко разказа от темата,кой ме разплакаха от смях  Laughing
1
Като прочетох написаното вече съм убедена, че всяка родилка си има за кадем циганка на съседното легло. Laughing
Та, значи в Предродилна зала на МД съм и ми следят тоновете. Контракциите зачестяват и вече започва не на шега да ме боли. До мен на съседното легло една циганка /после разбрах, че се казва Софка/ и тя с контракции по-чести от моите вика от болка, та се къса. На мен ми е неудобно да викам обаче /ама, че съм овца/ и изчаквам когато тя започне да вика и аз тихичко й пригласям  #Shocked Та, Софка ме погледа, погледа и изтърси: "Ама-а-а-а, к`во скимтиш кат  мачка? Викни си с цело гърло  - кат мен..."  Joy Joy Joy Joy
2
Май че при едно раждане татковците са най-интересни. Моя мъж ми разправя, че след цял ден чакане и тъпкане пред родилното, като му честитили момиченцето, метнал се на колата и хукнал да пазарува, за да черпи. Спрял на някакъв шумен булевард и докато си правил покупките ( излишно е да споменавам за промишлените количества бонбони, сладки, алкохол, колбаси и другите му там работи), паякът спрял до колата и започнал да я товари. На бегом мъжлето хукнал да ги спира. Отишъл до тях и направо бърка в торбите и раздава наред, а полицая му казал, че с подкуп няма да мине. " Какъв подкуп бе, черпя, имам дъщеря. От половин час съм вече баща"....Разминало му се, разбира се.
Сега се сещам и за един колега от университета, дето и той изнервен от чакане пред родилното викал: "Добре е сега жената, лежи си там и си ражда, а аз тука ше се пръсна от напрежение" 35  hahaha hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy
3
сега като чета и се сещам и за едно недоразумение по моя вина което предизвика големи емоции .седим си със съпруга ми още преди да се роди детето и аз си мисля,че трябва да му обясня ,че не всички бебета се раждат белички и с розови бузки Very Happy обаче започвам разговора така:
"Скъпи,като се роди детето да не се учудиш ако е черничко,защото може и да не е бяло"  #Crazy
последвалия поглед от страна на мъжо ме накара да се замисля,че може би не съм се изразила правилно... 35 горкия какво ли си  е помислил в този момент hahaha после много се смяхме
ох има и още ама няма да ви занимавам.

# 238
  • Мнения: 616
 Joy Joy Joy hahaha уф сълзи ми тегнаха луда тема е тази  Joy Joy "Скъпи,като се роди детето да не се учудиш ако е черничко,защото може и да не е бяло"  smile3532

# 239
  • Мнения: 15
Привет и от мен!
Днес седмицата за мен започна зле. Точно отивам на работа и започва да ме боли корема, да усещам едно парене в дясно.Много се притесних.Изпих ношпа, но все още го усещам.Някой имал ли е подобно нещо?
През уикенда моето бебче не спря да се върти- надявам се то да е причината за болките, а да не е нещо по-сериозно.
Момичета имате ли проблем със запушен нос , когато легнете да спите? Ужасно е - почти не мигвам...
Поздравления за хубавите покупки,за мен има време до края на 6тия мес.

Общи условия

Активация на акаунт