Каква е разликата, ама наистина, освен цената? (помпи за кърма)

  • 21 327
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 153
Не мога да сравнявам, защото съм ползвала само Авент, но съм много доволна. Използвах я само в родилното, но и за тези 2-3 дни за мен си струваше да я имам - щадяща за гърдите и ефективна.
Леко раждане Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 666
Жана /bg_paint/, а и за останалите уточнявам, настройвам се и съм навита за цедене точно, за да мога да кърмя или поне да давам кърма от шише. Защото със сина ми се получи следния омагьосан кръг - при мен неотворени канали (така ли се казва?), бебето лениво, само спи и суче съвсем по малко, съответно не може да отвори каналите и да тръгне повече кърма, за да може с по-малко усилия да се нахранва. Тогава още в болницата ми донесеоха помпа-спринцовка на Нук (такава намерили) и се тормозих с нея, но пак не можах да постигна нещо съществено. И към края на първия месец изнервена, с разранени зърна, просто се отказах от идеята за кърмене.

Та затова този път искам аз да си купя свястна помпа, пък за колко пари няма значение (а съм и малко сноб в това отношение, втора ръка няма да взема), важно е работа да върши!

Обаче пък не искам да се подлъгвам по общия хор за възхвала на Авент, защото първия път допуснах грешка в избора на шишета за хране точно, защото се подведох от това. А бибероните на Авент са от много дебел силикон и са само за ящни бебета, не като моето тогавашно, което го мързеше.

# 17
  • Мнения: 1 531
ако нещо неприятно пак се случи с кърменето, влизай в кърмаческия и питай Hug

леко раждане на сладко бебче Flutter

# 18
  • Мнения: 2 231
Още един глас за АВЕНТ Peace Много лесно се "управлява". Ползвала съм я почти 9 месеца и нямам забележки.

# 19
  • Мнения: 4 156
Аз полвах 3 помпи с двете си деца. Едната беше Нук като спринцовка - пълен кошмар - боли, не се трае. Другата беше с една помпичка. Не помня марката. Не се научих да я ползвам. Цедях на ръка. Третата беше Авент  - пак болеше. Все пак цедях с нея когато имаше нужда, но си болеше. Затова бих ти препоръчала Медела. Четох много добри отзиви за нея. Аз лично ще избягвам помпите. Но и двамата ми сина си хапваха добре. Когато усетя напрежение - давам на бебето да суче.

# 20
# 21
  • Мнения: 2 197
Мога да ти кажа какви са предимствата на Авент: силиконовата подложка прилепва абсолютно плътно и създава перфектен вакуум. Изпомпването е много елементарно и щадящо гърдите. Докато бях в родилното сравнявахме различните помпи и моята определено беше най-добра. Останалите (имаше Чико, Дисни, Нук и още някакви) бяха трудни и разраняваха гърдите - поне майките казваха така, естествено не съм пробвала. Моята помпа изкара 3 бебета и все още е с оригиналните си уплътнения. Всеки път беше ползвана по няколко месеца.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 91
AVENT  Peace

# 23
  • Мнения: 1 900
Ползвах на Авент. Доволна съм от качеството. Ако знаех, че толкова дълго време ще се цедя щях да си купя двойната им електрическа.
Не си стува да купуваш ментета.

# 24
  • Мнения: 87
Още 1 глас за Медела ... доколкото знам се ползват в европейските болници. Личното ми впечатление е много добро.

# 25
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Първо си купих тази на Дисни - нъц, нищооооооооо
после ми дадоха тази на Чико - пак нищо ...
е най-накрая си купих Авент - перфектна, позлвах я доста време - разликата е огромна, по-безболезнено е цеденето, а и доста по-бързо, незнам ... явно прави по-добър вакуум
Лично аз съм за Авент  Peace

и аз в този ред, но без Чико.
подкрепям авент и съм убедена, че е много важно помпата да е хубава.

# 26
  • Burgas
  • Мнения: 214
Моят съвет е да не се настройваш за "голямо" цедене. По-добре е бебчето да суче, помпа ще ти трябва в началото. докато се урегулира кърмата. Аз си купих една "куча марка" за 4.50лв - тип спринцовка с кривка. Ами чудна работа ми свърши, взех си я в родилното и първия месец си я ползвах доста често. Сега се цедя само, ако ми станат бучки. Изцежда доста добре и бързо, но аз имам и богат опит - с първото детенце изцеждах и носех кърма до 9-тия месец пак с такъв тип помпа.

ТАЗИ ПОМПА МОЖЕШ ДА НАМЕРИШ ТРУДНО В АПТЕКИТЕ НА ФИРМА ЕТРОПАЛ ЕАД, ЕТРОПОЛЕ БЪЛГАРИЯ
МНОГО Е УДОБНА И ДЪРПА МНОГО СИЛНО.

# 27
  • Мнения: 4 292
Лелееее, какви са тези цени на помпите, не знаех, че са толкова скъпи.  ooooh! За синът ми една приятелка ми беше дала на заем, та не се е налагало да купувам, ама сега май ще трябва. Ужас.  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 97
Никак не съм доволна от Авент, аз свестен вакуум така и не успях да направя и много се изнервях.
Ако някой иска моята помпа я подарявам, има и резервни части неразапаковани.

# 29
  • Мнения: 1 219
Аз живея в Америка и още докато бях в болницата мъжа ми ми купи помпа на Медела.Тук тази марка е една от сравнително евтините(80$)но защото е американска.а Авента са доста по скъпи тук,но не заради каччеството а заради това че са импортни.Много е добра помпата ми,въпреки че съм я ползвала само в началото и то кърмата съм я хвярляла.Аз помпата я използвах само за да освободя напрежението в гърдите и препълването.Никога не съм давала на детето си от бутилка.Незнам какъв е твоят случай,но при мен помпата беше важна само в началото

Общи условия

Активация на акаунт