Споделете мнения за Д-р С.Славчев АГ-окръжна болница Варна

  • 168 442
  • 810
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5
И мен ме преглежда не повече от 5 минути, но според мен ако нищо ти няма и бебето според УЗИ е добре, какъв е смисъла да стоиш в кабинета повече. Харесва ми, че не ме тъпче с излишни витамини и лекарства. Всеки път ходя със съпруга ми. Той винаги сам говори с доктора и Славчев му отговаря на всички въпроси и показва всичко. Монитора към мен завъртя само един път, когато имаше какво да покаже (бебето много хубаво мърдаше Simple Smile) Иначе, когато аз имам въпроси към него, всеки път много подробно отговаря на тях. Но аз не всеки път знам какво да го попитам Simple Smile Според мен, ако нещо притеснява една бъдеща майка, или тя има въпроси към доктора, тя сама трябва да говори с него и да го пита.
Моята приятелка, която първо ходеше на ЖК при него, а после и роди при него е много доволна и тя ми го препоръча. А аз и вярвам, защото роди вече второто си дете и може да сравнява.  Тя изрично помоли доктора, че не иска система с окситоцин и други намеси в естественото раждане и всичко беше така както тя искаше. Още повече, че тя го помоли да и дадат детето веднага след раждането, да го сложи на гърди и той точно така направи. Затова аз мисля, че това е моя доктор, тк за мене е важно да ме чуе и да направи това което аз искам, а да не ми обърне гръб, сякаш не ме е чул.
П.П. За вагинален секрет Соня преди няколко страници писа да напомняме на доктора да го взема.

# 271
  • в рaя
  • Мнения: 233
Сега се върнах назад и прочетох и мненията на Соня. Явно трябва да напомняме, но пък и явно не е моя доктор Simple Smile Всъщност сега се насочих към доктора, който ме изражда и първия път и ако имам избор на екип да съм с него от началото.
Радвам се, че има толкова доволни момичета, трудно се намира "твоя" лекар  Peace
missgreatest а за родилата ти приятелка - наистина е супер, че гласа и се е чул. Дано все повече има такива лекари!

# 272
  • Мнения: 11
Да отговоря и аз от какво съм доволна Simple Smile.
Доктора беше третия лекар, който посетих след като установих, че съм бременна, но не защото издирвах моя лекар, а за да чуя друго мнение за проблемите, които предните двама ми откриха /мненията им бяха противоположни Laughing /.

Първите двама са доста известни /има ги и в черния и в белия списък/. Д-р Славчев потвърди от части диагнозата на първия и тотално отхвърли тази на втория. Прегледа ми при втория продължи 40 минути на ехограф, но се оказа, че това което е видял изобщо не съществува като проблем, а за съжаление или по-скоро за щастие /иначе нямаше да посетя д-р Славчев/ изтърва истинския. Нещата се хванаха почти на време, лечението беше успешно. Изкарах си една бременност, която започна с опасност от аборт и продължи с опастност от преждевременно раждане, но слава Богу и благодарение на адекватната намеса на д-р Славчев родих в 39 г.с. здраво и хубаво момченце.

Толкова се притеснявах дали всичко ще е наред, че честно казано не съм засичала колко време продължава самата консултация, за мен имаше значение само да чуя какво ми казва доктора за състоянито на бебето.

Та на кратко: доволна съм защото д-р Славчев не ме излъга и за момент за това, което се случва, не ми спести важната информация за състоянието ми и не вземаше решения за лечението и раждането без да ме информира. /имам си стар опит от първото си раждане, когато се предоверих на лекаря си тогава и нещата за малко щяха да се изплъзнат от неговия контрол/.

Все си мисля, че е по-важно, не колко време гледа доктора на ехограф, а какво вижда и дали правилно го разчита. В моя случай д-р Славчев беше на 100% прав /не мислете, че не съм искала и друго мнение, предвид проблемната бременност/.

Много е важно да се чувстваме сигурни в лекаря си, който и да е той особено пък в този най-важен момент, когато ставаме майки. Споделям преживяното от мен не за да споря с някого. Пожелавам на всички, които сте пред тази много сложна дилема "избор на лекар" да направите наистина най-добрия избор за себе си и вашите бебчета.

На нас вече родилите ни е по-лесно да погледнем нещата от страни и да завучим уверено и оптимистично, но много добре си спомням миналата година по това време какви притеснения ме гонеха Simple Smile .

Последна редакция: пн, 17 окт 2011, 14:46 от retol

# 273
  • Мнения: 8
Здравейте! Аз съм въпросната приятелка на missgreatest. Според мен не е възможно всичко да са доволни от един човек, съжалявам че при някой така се получава - да идваш от далече и да не те прегледат, сигурно и аз бих се ядосала, затова уважам хората които кат не са доволни от нещо предприемат мерки - сменят лекаря например, а не само да пишат  колко е лош доктора.  
      Аз съм от гилдията на доволните. Първия път раждах на друго място и уж бях доволна, докат не родих втория път за да разбера че първия път хич не беше идеално, но това е друга тема.          Първия път бях с епизотомия, и въпреки че битува мнение че щом първия път те резнаха, значи и втория път е сигурно - не е така. Аз съм жив пример.
      Родих по естествен начин, веднага след раждането мии сложиха бебето на гърдата. Имах малко разкъсвания, заши ме с падащите конци, и 6 часа след раждане помъкнах си чантите бутайки количка с бебе отпред от стаята в която бях в друга стая - от един край на коридора до другия. Бях в перфектно състояние - да не сравнявам че първия път много ме боляха шевовете и не можах да ствам още много време, а и вкъщи една седмица се мъчих. Тоз път всичко е различно.  
   Според мен доктор Славчев е човек за който работата е страст и хоби, отдаден напълно на нея. Но не е възможно да си перфектен. Затова нека му помагаме - големи хора сме, отговорни, не сме в детска градина да ни казват какво да правим и да се грижат за нас кат за малки деца. Да, наистина някой неща ги забравя. Така че не мисля че е толкова трудно просто да му се напомня за изследвания. Според мен и СОня прекалено е натоварено и би било добре да има още някой до нея, да следи документите на всички бременни, тъй като тяводи бременните на всички гинеколози в центъра.
 Не знам дали някога ще се реша на трето, но със сигурност знам че от тук нататък моят гинеколог е д-р Славчев. Да е жив и здрав!!!

# 274
  • Мнения: 8
Забравих да отбележа, че кат рових да си търся гинеколог, четох много теми тук и при много лекари има брутални случаи на лекраски грешки и т.н., а тук виждаме чисто организационни недостатъци.

# 275
  • Мнения: 11
Тъкмо това щях да напиша и аз, но nastyushka ме изпревари. Негативните коментари са в посока организацията на работа, повечето момичета споделяме добрите си впечатления от неговата работа и компетентността му като специалист. За моя случай те са безспорни.

# 276
  • Мнения: 303
Хайде и аз да си кажа от какво съм доволна... Посетих д-р Славчев едва като бях в 6 м. тогава ме записа и на ЖК, записах се при него по препоръка на приятелка, а причината - не бях доволна от консултациите си до сега. Бременността ми се водеше рискова, поради ред причини, но реално беше лека и протече нормално. Въпреки това д-р Славчев ме е гледал на около 2 седмици, лично на мен не ми се наложи да напомням за изследвания, назначиха си ми ги съвсем своевременно. От началото на бременността не са ми вземали микробиология, предния лекар който ми води ЖК категорично каза, че няма да ми се взема такава. Споделих с д-р Славчев, че имам неразположение. Съвсем спокойно ми обясни, че въпреки страха ми от мануален преглед трябва да ми го направи тъй като съм в 26 г.с. и ако се налага серклаж това е последния ни шанс. Прегледа беше възможност и да види дали има някаква инфекция. Слава Богу нямаше. Не усетих прегледа, успокои ме, че всичко е наред. Беше много внимателен. Отделно не помня колко пъти съм го шашкала с това ама не усещам бебето, а като отида бебчо си риташе доволно! Подходи с много търпение към мен, адска паника съм. Винаги е отговарял на въпросите ми - ако нещо ме е притеснявало ме успокояваше. Беше единствения лекар, който дойде да си види пациента вечерта преди секциото (бяхме 3 пламнови при различни лекари). Сутринта дойде да ме види преди операцията, като ме видя колко съм уплашена ме успокои. Веднага след операцията пак дойде да ме види. Всеки ден минаваше, а в неделя не му звъннах и той явно се притесни и ми звънна. Въпреки, че беше в отпуска през юли, не ми е отменил нито една консултация, следи си ме и даже си ме изроди. Лично за мен той е страхотен човек и истински професионалист. Синът ми се роди с негова помощ, веднага е изплакал нямало е нужда от намеса (казвам го защото раждах с пълна упойка) и помощ за адаптиране на бебчо. Живот и здраве като забременея пак, пак д-р Славчев ще ми води консултацията и раждането! О да и съм доволна защото шева ми не си личи, козметичен е и не изглеждам кърпена на тропоска. Ами доволна съм получих всичко от което имах нужда - сигурност, професионализъм, компетентност, спокойствие и най-важното успешно раждане с чудесен финал - синът ми!

# 277
  • Варна
  • Мнения: 631
Аз съм писала по-назад в темата, няма да се повтарям. От доволните съм. Разбира се, има неуредици в организацията, Соня, извинявай;)...но това са дреболии.
След ЖК и секцио при д-р Славчев, мога да кажа за него, че е преди всичко добър човек, с голямо сърце и любов към работата и пациентите си. А това го прави и много добър Лекар. Поне за мен. Друго много важно нещо, което е изключително ценно в него,  е , че той НЕ е комерсиален.  Това за мен е особено важно в меркантилното здравеопазване в Б-я, чак се чудя как се е опазил в тази среда.

# 278
  • Мнения: 5
Чувствам се ангажирана и аз да пиша. Да, доволна съм. Ако правя аналогия с първото раждане е в пъти по-добре. ЖК беше при Надя Тодорова(първия път) . Народ..... ако си за 5 минаваш в най-добрия случай най-рано в 6. Едната се съблича, друга се облича. Все едно сме на конвейр. (Това е преди 6 г.) Да речем не 5, 10 мин да е бил прегледа - мереха корема и ме теглеха, ни кръвно са ми мерили, ни  друго. Родих на случаен принцип - при който се падна. Няма да коментирам, защото е негативно. Сега нещата се стекоха по друг начин. Ако е нормална бременност няма какво толкова и на ехо да се гледа, аз лично съм против това дето всеки път ме гледа на УЗ. Важно е да се знае, че бебето е добре, естественоако имате оплаквания ще ги споделите. Аз имах, веднага ми се дадоха направления за изследване (пресъхваха ми устата, после краката ми много отичаха). А конкретно за раждането - доктора няма грешка. Като му звъннах, каза тръгвам - дори беше стигнал преди мен. Внимателен е, и аз лично се чувствах много спокойна. Препоръчвам го с две ръце. Пък и от един преглед незнам как човек разбира дали е доволен или не. Но в резултат на няколкомесечния ми контакт с него мога да кажа, че аз на друг на този етап не бих се доверила (а имам доста опит с гинеколози, поради факта че имам заболяване). Мисля, че е добър специалист. Може спокойно да се говори с него, обяснява - това е много важно поне за мен (щото честно казано понякога човек от внушение може да се разболее). Естествено няма как всички да го харесват. но за мен той определено е пападение

# 279
  • Мнения: 75
Някоя правила ли си е при него амниоцинтеза?Ако е,нека опише какво е самото изследване и колко е заплатила.Благодаря Simple Smile

# 280
  • varna
  • Мнения: 20
Някоя правила ли си е при него амниоцинтеза?Ако е,нека опише какво е самото изследване и колко е заплатила.Благодаря Simple Smile
ако ти се налага амниоцентеза-направия с направление по ЗКсамо  вМайчин дом -софия там са най-добрите специалисти.Аз там я правих без уговорка и съм много доволна от отношението на докторите.Изследването е много бързо около5 минути-вземат се 2 епруветки околоплодна течност и това е.Престоя в болницата е 3дена издават и болничен .Това е -няма нищо страшно.

# 281
  • Мнения: 75
ако ти се налага амниоцентеза-направия с направление по ЗКсамо  вМайчин дом -софия там са най-добрите специалисти.Аз там я правих без уговорка и съм много доволна от отношението на докторите.Изследването е много бързо около5 минути-вземат се 2 епруветки околоплодна течност и това е.Престоя в болницата е 3дена издават и болничен .Това е -няма нищо страшно.
[/quote]                                                                                                                                                                             


Благодаря,но нямам възможност да отида до София,за това ме интересува тук къде мога да я направя,освен в Майчин дом .Хубав ден на всички  bouquet

# 282
  • Мнения: 8
Чувала съм че във Варна само в Майчин Дом я правят - д-р Яков младши. Провери тази информация.

# 283
  • Мнения: 75
Чувала съм че във Варна само в Майчин Дом я правят - д-р Яков младши. Провери тази информация.


Мерси,току що проверих-да прави се само в сряда цената за здравноосигурени е 360,а за здравнонеосигурени 660

# 284
  • Мнения: 35
Здравейте момичета , отдавна не бях влизала във форума. Най-сетне да прочета и негативни мнения за доктор Славчев, чаках ги вече с нетърпение, и за себе си също, НЯМА ИДЕАЛНИ ХОРА ИЛИ БЕЗГРЕШНИ, НО КОГАТО СЕ РАБОТИ С БРЕМЕННИ ЖЕНИ ГРЕШКИ НЕ СА ЖЕЛАТЕЛНИ
Изобщо не ви се сърдя за негативните мнения, от вашите критики може да има само полза!Вярвайте ми, много е натоварен кабинета, но пък за ваша радост вече съм издействала акушеркааа, най-сетне, след дълги преговори с моя шеф(защото аз преди всичко съм технически сътрудник, както повечето от вас знаят)та - той се съгласи с мен , че акушерка трябва да има в кабинета . Надявам се , че от следващия месец ще сте обгрижвани още по-добре, с мен ще се виждате само за документалната част. И МОЛЯ ВИ- ако има промяна във фамилните имена или адреса - казвайте , защото работим с много стара база данни от преди -сигурно 5-6-7 години може и повече, затова стават грешки с болнични листи и други документи . Иначе знаете къде да ме намерите ако имате проблеми .

Общи условия

Активация на акаунт