Изследваня преди бременност

  • 1 228
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Колко от вас са си правили необходимите изследваня(които се полагат на бременните) преди да забременяване.Аз вчера исках на моят гинеколог да ми ги пусне и той ми каза:"Какво искаш да си пускаш"и аз му изброявам:"микробилогия..."А той:"Няма смисъл,ако искаш пусни си една ПКК" Shocked А той:"Ми щом искаш пусни си ги" Shocked
Та въпросът ми е само аз ли искам да си пусна тези изследваня за да съм спокойна или... Rolling Eyes
И още нещо:при добра хистология след премахването на полипа нужна ли е цитонамазка,защото един АГ ми каза,че е нужно(този който ми махна полипа)а друг каза,че няма смисъл Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 14:27 от maliby

# 1
# 2
  • Мнения: 1 335
Ако нямаш някакви оплаквания, хронични заболявания, неуспешни бременности и пр., то обикновен гинекологичен преглед (микробиология, цитонамазка и ехограф) ти стига. ПКК си пусни ако искаш и ако не си знаеш кръвната група и резус фактора.
Не се натоврвай излишно с изследвания и висене по кабинети и лаборатории  Peace

# 3
  • Мнения: 158
Благодаря ви Hug  bouquetИ аз не искам да се натоварвам,но пък искам и да съм сигурна,че всичко е било ок преди забременяването поне Rolling Eyes
А за статистиката кога и какви изследваня правихте вие ? Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 14 авг 2008, 21:08 от maliby

# 4
  • Мнения: 2 343
Направе тест за хламидия. Тя протича без симптоми и може да навреди на бебето.

# 5
  • Мнения: 3 092
А за статистиката кога и какви изследвания правихте вие ? Rolling Eyes
Преди първата си бременност ( за момента единствената  )  първо посетих гинеколога си и си направих цитонамазка , откри се проблем ,който беше излекуван .
Направих си и тест за хламидии , за моя радост отрицателен .
Посетих ендокринолога си , тъй като имах месеци неуспешно бебеправене  Sad и ми откриха проблем с щитовидната жлеза .Минах на лечение с Тироксин и месец след това забременях - не от тироксина , разбира се , така се случи.
Успех !  Simple Smile     

Последна редакция: пт, 15 авг 2008, 09:29 от Вили.

# 6
  • Мнения: 3 294
Започнах с изследванията след 8 месеца неуспешно опити за бебе , от една страна добре че започнах рано за да откия проблема , но от друга бях толкова безгрижна преди да почна да ходя по лекари  Confused
Но подкрепям казаното от аркана , права е  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 908
И аз да кажа че като за начало една цитонамазка,микробиология и тетст за хламидии са достатъчни и дано не стигаш до по далеч а съвсем скоро да се случи чудото.Желая ти го от сърце!Успех!

# 8
# 9
  • Мнения: 2 960
И аз да кажа че като за начало една цитонамазка,микробиология и тетст за хламидии са достатъчни и дано не стигаш до по далеч а съвсем скоро да се случи чудото.Желая ти го от сърце!Успех!

да дастотъчни са тези изследвания.Успех Praynig

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Към горепосочените ще добавя изследването за токсоплазмоза за всеки случай , да няма неприятни изненади

Общи условия

Активация на акаунт