Яслата /6/ :)

  • 17 011
  • 312
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 302
MAlena и на мен ще ми е приятно да се запознаем, bravy с теб също!!!  HugСимеон е записан в 3-та група!

sisku и от мен благодарности за информацията. Само че съвсем се ошашках сега. #Crazy Сутринта в яслата ми казаха за 5-те лигавника, ама кой да се сети да пита над списани или не! Сега като се замислям то и другите меша е хубаво да са надписани - примерно пантофките, памперсите. Има ли някой който знае или вече се втелявам? За пелени, тоалетна хартия и салфетки за 93 ОДЗ също никой не ми каза???? Казаха ми само лигавници, памперси, мокри кърпички, дрешки, които са лесни за обличане ( без бодита), шише за вода и малка бутилка вода, нещо любимо на детето, ако си има. Предполагам че на родителската среща ще ни обясняват за купуването на консумативите????



# 271
  • Мнения: 302
Ним много неприятно това, че са ви върнали Sad

Мъчно ми стана за Симонката как е плакала днес. Но пък има и нещо хубаво все пак - още 2 седмици ще сте си заедно и ще имате оше време за игри!!!!

Стискам палци да не трябва да пускате пак изследвания, а да ви вземат с тези!

Целувки за имени1ката!

# 272
  • Мнения: 1 209
Да не се притеснявай обясняват всичко. Пелените и памперсите не съм ги надписвала само лигавниците и то защото ги перат на трите групи общо и след това ги разпределят по групи. Не съм му надписвала и дрешките. Всяко дете си имаше гардеробче. Сутрин като влизаше в групата му давах по един памперс за обедния сън и те ги бяха научили да си ги слагат на легъцата, през другото време ако имаше авария му взимаха пампрес от шкафчето му. За една година дали два - три пъти да съм го взимала с чужд памперс,т.е не от тези които аз съм оставила. Предполагам, че някога в бързината може да се е объркала леличката.

# 273
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 376
Ним,съжалявам че така се е получило,но наистина така ще имаш повече време да си с нея,пък яслата няма да избяга,нали така. HugЧестит ви празник!  bouquet
Аз да питам какви дрешки трябват за следобедния сън,или пижамка ли? newsm78Питам,защото на мен не са ми казали да нося такова нещо,а само дрешки по моя преценка и бельо,а Дари почти няма пижами-спинка си с най-обикновенни дрешки..........та се чудя много. Thinking

# 274
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 379
valeria81, в нашата ясла не се носят пижами. Спят с тяхни нощници, които се перат и дезинфекцират по някакъв начин. Щом не са ти казали, явно и при вас е така.

# 275
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 381
А при нас, в 12 ОДЗ, имаше размествания, за които никой не ни беше казал. Където бяхме в петък, днес беше първа група. Част от нашата група вече ще са първа, та аз видях познати деца и преобличам дечко да влиза. Той - реве та се къса, пък никой не излиза да види какво става. Накрая се появи лелката от миналата седмица и го взе. След малко се появява учителката на първа група (познавам я, де) и ми казва, че малките не са вече там, освен, ако не са разрешили да минем първа група. Айде, пак навън, пак рев, пак не иска да ме пусне, стиснал ме в ръчички и крачета ... сърцето ми се късаше! Заради това, че някой не си е направил труда да уведоми родителите и да сложи поне една бележка на входа за новото разпределение на стаите!  #Cussing out И с баткото имаше проблеми, но не са за тази тема.
Изобщо, първите дни на септември са инфарктни май навсякъде. Директорките обикновено са били отпуска и се връщат по това време. Когато идват и децата. Да видим кога и как ще се оправим от таз годишния "първи учебен ден"!

# 276
  • Мнения: 30
Здравейте,
синът ми е приет в 23 ясла Ралица в Лозенец. Има ли други дечица, които ще ходят в тази ясла?
По списък трябва да ни приемат от 08,09, изследванията са ни готови. В такъв случай мога ли да ги занеса през идната седмица или трябва да е в деня на приемането. Притеснявам се да не им изтече валидността

Здравей!
И ние сме в ясла № 23 "Ралица" в Лозенец. Изследванията се носят в деня на приемането, но ако им изтича валидността към 08,09, мисля, че не е лошо да занесеш през тази седмица.

Успех! Сподили после впечатленията си /може и на ЛС/. 

# 277
  • Мнения: 687
Освен това изследването на кръв и урина важи 1 месец и го пише тук
Днес  ходих до яслата да проверя всичко наред ли е, да поразпитам какво да носим от първия ден, та погледнах и залепените на входа разпечатки от сайта и се оказа, че срокът за изследванията на кръв и урина все пак е едноседмичен  Crazy . Явно в началото в наредбата е бил поставен такъв срок, а може би след това са го променили - голяма обърквация. Добре, че съм се водила по първоначалния по-кратък срок на валидност, та да не се разправяме за глупости.
Ним, жалко наистина, че са ви върнали и ти прецакват всякакви планове, но погледни от хубавата страна - ще сте си заедно още 2 седмици!

# 278
  • Мнения: 1 586
Привет и от мен!

Вече сме на 2годиники! Heart Eyes

Някой питаше за пижамките,при нас искат по 2 броя според сезона!Ние тъкмо посвикнахме малко и точно на рожденият му  ден вдигна температура......... ooooh!Оказа се,че има ангина, пием антибиотик,тази седмица май ще се гледаме в къщи,дано само бързо да му мине.Той по принцип много рядко боледува ама........... Tired
Успех на всички дечица и майки Hug

# 279
  • Мнения: 244
Здравейте, момичета!
Присъединяваме се и ние  към вас.  Hug Дъщеря ми е приета в ясла №46 на Свети Наум. Днес занесохме документите и ми казаха да заведа детето в сряда. Аз малко се стресирах, че се бях настроила за средата на септември, но нищо. В тази ясла искат само резервни дрешки и памперси.
Пожелавам на всички дечица лесна адаптация и никакво боледуване!

# 280
  • Мнения: 224
Здравейте, моето момиченце втори ден вече се скъсва да реве. Вчера е плакала през целия един час, чуваше се извън двора на яслата. Днес пак ми казаха след 1 час да се върна. Горката от изтощение ми заспа в ръцете докато я прибирах  Sad Чудя се това нещо дали изобщо ще се промени  newsm78 Толкова е общителна, досега я гледаше една жена, събота и неделя спи при баба си, но явно нещо в яслата не й се нрави.

# 281
  • Мнения: 566
Ох ние сме от 15 септември на ясла, незнам как ще го понесе, много е свикнал с мен, и не сме се отделяли изобщо.
Накой давал ли е хомеопатични лекарства при постъпване в ясла, все повече се замислям дали да не прибедна до тях, с надеждата да му понесе полеко промяната.

# 282
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 379
Къде го четете това за едноседмичния срок на изследванията кръв/урина? Ето това е от сайта:

3. изследвания на кръв и урина, извършени в едномесечен срок преди постъпване на детето в яслата;

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 09:26 от Гита Ог

# 283
  • Мнения: 566
На мен в майла който ми изпратиха че сме записани също пише за кръв и урина едноседмичен срок преди постъпването.

# 284
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 379
На мен отделно, че от самата градина не са ми написали да искат такова изследване въобще. Така или иначе от две седмици сме в борба с Емма за кръв/урина за 1г.(по-скоро борбата е за урината) Мисия невъзможна вече ми се струва  ooooh! Но яслата не ги имам предвид за тези изследвания  Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт